Resident-Evil.cz

Resident Evil (2002)

Pod městem Raccoon City se nachází genetické výzkumné zařízení společnosti Umbrella Corporation zvané Úl. Zloděj ukradne geneticky vytvořený T-virus a záměrně Úl jednou ze zkumavek kontaminuje. Umělá inteligence zařízení zvaná Red Queen (Červená královna) proto Úl uzavře a zabije všechny uvnitř.

Alice se probouzí v koupelně opuštěného sídla se ztrátou paměti. Když se oblékne, najde v šuplíku skrytý arzenál zbraní. Vyděšená dál prozkoumává sídlo, než se objeví Matt Addison, který ji strhne k zemi. V tom okamžiku jsou přepadeni komandem vedeným Jamesem Shadem. Nařídí jim doprovodit je do Úlu. V přepravním vlaku mezi sídlem a Úlem najdou Spence, který také trpí ztrátou paměti. Členové komanda vysvětlí, že všichni kromě Matta jsou zaměstnanci Umbrella Corporation a Alice a její partner Spence byli pověření střežením tajného vstupu do Úlu pod sídlem. Protože není znám důvod uzavření úlu, komando bylo vysláno aby umělou inteligenci odpojilo.

Potom, co několik členů komanda zemře při snaze proniknout do komory Červené královny, se členovi komanda Kaplanovi podaří umělou inteligenci, ignorujíce její prosby a varování, odpojit. Tím otevře všechny dveře v Úlu a osvobodí krvelačné zombie, které ze zaměstnanců T-virus udělal.

Matt najde svoji sestru Lisu. Je přeměněná v zombie a pokusí se ho kousnout. Alice ho zachrání a Matt vysvětlí, že on a Lisa byli environmentální aktivisté a Lisa pro něj Úl infiltrovala, aby našli důkazy o nezákonném výzkumu, který společnost prováděla. Alice si rozpomene, že to ona Lise pomohla proniknout do Úlu.

Při snaze uniknout z Úlu je Rain pokousána. Alice si vzpomene, že v laboratoři byl kromě viru také antivirus a vydají se pro něj. Spence si ale v laboratoři rozvzpomene, že to on je zlodějem, který virus vypustil a ukradený virus i antivirus ukryl ve vlaku. Obrátí se proti ostatním s revolverem v ruce, ale je pokousán zombie. Z úlu se před jeho automatickým uzavřením podaří uniknout jen Alici a Mattovi. Matt je ale infikován. Než mu Alice stačí aplikovat antivir, vtrhnou do sídla pracovníci v ochranných oděvech a oba zajistí. Plánují přitom sestavení nového týmu, který by Úl opět otevřel.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Hlavními hrdinkami filmu jsou Alice, která jako jediná přežila řádění zombii v podzemní laboratoři Úl pod Raccoon city a Jill Valentine členka Speciální taktické a záchranné služby (S.T.A.R.S.) organizace Umbrella Corporation. T-virus, který nakažené nebožáky proměňuje ve vraždící zombie, unikl z podzemní laboratoře a začal se šířit po Raccoon city. Umbrella Corporation uzavřela město a začíná evakuovat své důležité zaměstnance. U Alice se začínají projevovat zvláštní schopnosti způsobené její odolností vůči infekci T-virem, právě v čas aby společně s Jill Valentine a dalšími přeživšími unikla z města plného zombií. Dříve než město zničí jaderná zbraň, která má zabránit rozšíření epidemie, ale hlavně smazat stopy po nevydařeném experimentu…

Resident Evil: Zánik (2007)

Po nehodě v Raccoon City roku 2002 unikl T-Virus i navzdory jadernému zničení města. Korporace Umbrella se intenzivně snažila zastavit mutaci celé lidské populace na zombie, ale po řadě výskytů viru se po 5 letech svět ocitá na hraně zániku. Alice (Milla Jovovich, nejlepší bio-organická zbraň Umbrelly, je nyní sama na zpustošené poušti poté co zjistila, že ji může korporace zaměřit přes satelit. Má nadlidskou sílu a psychokinetické schopnosti, které získala během krátkého uvěznění společností Umbrella. Díky její schopnosti propojit se s T-virem začala Umbrella uvažovat o vývoji léku/vakcíny, která by zachránila lidstvo. Pod velením ředitele Umbrelly Alberta Weskera se pokouší Dr. Sam Isaacs o vytvoření léku bez Alice. Používá klonů vytvořených z její krve, které podstupují testy v obnoveném domě Spencerových, Úlu a interiérech nemocnice v Raccoon City. Žádný z nich nepřežije.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Na začátku filmu se rozpoutá T-virová epidemie v Japonsku, o 4 roky později se sem vydává i Alice, jenže tentokrát se svými schopnostmi a klony ze 3. dílu. V celé podzemní laboratoři je muž, kterého hledá, aby ho zabila, jako pomstu společnosti Umbrella Corporation. Ten však uniká, ale při letu se tam náhle zjeví Alice a má šanci ho zabít, jenže on Alici obere o T-buňky a těsně po tom letoun havaruje. Na Aljašce, kde má být Arcadia (město z deníku z 3. dílu) Alice najde jen prázdné louky s letadly a vrtulníkem, který sem měl dovést skupinu přeživších z doby před 18 měsíci. Najde tam i Claire z 3. dílu, jenže ta si na nic nevzpomíná, tak ji vezme do letadla a letí směrem podél pobřeží až do Los Angeles, kde najde nápravné zařízení Citadela, kde je skupina živých lidí, kteří se tak brání obrovské přesile nemrtvých, kteří jsou všude okolo Citadely. Po těsném přistání zjistí, že Arcadia je loď, se skupinou se rozhodnou na ni vydat kvůli průniku nemrtvých dovnitř budovy. Ještě než vyrazí, jdou pro zbraně a zásoby, avšak zjistí, že MPV (Městské Pacifikační Vozidlo) nemá funkční motor. Po dostatečné přípravě se však dovnitř nemrtví dostanou hlavní branou a tak museli pryč jinou cestou. Při odletu jednoho z nich se za nimi najednou objeví nemrtví, tak musí spěchat, aby byli co nejdříve na lodi. Ve sprchách, kudy se dovnitř poprvé nemrtví dostali je ještě díra od tunelu, která vede ke kanalizaci. Tam však na Alice a Claire čeká hrozné zjištění, obrovský netvor zabije dalšího z nich, tak proti němu bojují, po zabití jdou taky do tunelu. Než se však dostanou na nějakou malou loď, kterou by se dostali na Arcadii přijdou v tunelech o Luthera. Na loď se tedy nakonec dostanou jen tři. V lodních záznamech najdou informace, že byly spuštěny záchranné čluny, ale že ještě více než 2000 lidí zůstalo na lodi. Rozhodnou se je tedy hledat, jdou do podpalubí, kde zjistí, že Arcadia byla jen podvod od Umbrella Corporation, najdou tam totiž velké dveře s logem Umbrella Corporation. Po vstupu do dveří najdou všechny lidi, kteří měli být na palubě uvězněné v bójích, které jsou po celé velké místnosti zabudovány do podlahy. Najdou tam i K-Mart, dále najde Alice velký hangár plný letounů pro možný únik. V poslední místnosti najde i onoho uprchlého šéfa Umbrella Corporation, který přežil jen díky T-viru. Po chvíli ho však s K-Mart, Claire a Crissem zabijí a toho, co je zradil a uletěl jim letadlem tam zavřou. Díky němu se dostane pryč ten mrtvý šéf, který díky němu přežil. V letounu je však sebedestrukční přístroj lodi, kterého si monstrum všimne až po zapnutí odpočtu. Alice, Criss a Claire pustí všechny lidi z buněk na palubu lodi a dají rádiem zprávu, že nabízí přístřeší jídlo a bezpečí.

Resident Evil: Odveta (2012)

Děj začíná efektní scénou přehrávanou pozpátku zobrazující napadení lodi s Alicí vojáky společnosti Umbrella. Výbuch odmrští Alici do vody a probírá se v posteli v rodinném domě na americkém předměstí, který je vzápětí napaden zombiemi. Zmatená Alice utíká se svou dcerou, kterou se jí podaří ukrýt, než je sama zabita. Alice se opět probírá, tentokrát v uzavřené místnosti s logy Umbrelly, která slouží jako cela i výslechová místnost. Při výpadku počítače se jí podaří utéct a chodbou se dostane do imitace Tokia, která je vzápětí přepadena zombiemi. Na útěku před nimi se Alice setká s Adou Wong, která jí vysvětlí situaci: místo, kde se nacházejí, je jakýsi podzemní showroom Umbrelly, kde je zákazníkům prezentován účinek virů na kopiích světových metropolí. Ada pracuje pro Weskera, bývalého vůdce Umbrelly, jejíž řízení přebral počítač snažící se zničit lidstvo. Ada s Alicí se vydávají imitacemi měst vstříc druhému týmu jdoucímu z povrchu. Nakonec se jim přes značné ztráty podaří zachránit domnělou dceru (cestou procházejí přes obrovskou výrobnu, kde je nespočet kopií jak Alice, tak holčičky, která má být její dcerou) a utéct na povrch, kde dojde k závěrečným soubojům. Po vítězství se Alice přemísťuje do obléhaného Bílého domu, kde jí Wesker nabízí možnost pracovat pro něj.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Krátce po událostech Resident Evil: Odveta má lidstvo na kahánku a Alice je jediná, kdo může zachránit lidstvo. Albert Wesker zradil Alice ve Washingtonu D.C. a ona je poslední přeživší schopná bojovat proti hordám zombie. Alice se musí vrátit tam, kde tahle noční můra začala – Raccoon City, kde Umbrella nabírá síly na závěrečný útok na poslední přeživší.

V závodě s časem se Alice spojí se starými přáteli a nepravděpodobným spojencem v plném bitevním obleku proti hordám nemrtvých a monstrózním mutantům. Mezitím Alice ztrácí nadlidské síly v době, kdy hrozí útok Umbrelly. Alice bude čelit největším dobrodružstvím v boji na záchranu lidstva, která je na pokraji zapomnění.

Zdroj: wikipedia