Resident-Evil.cz

Resident Evil (1996)

Svět se otevírá za městem Raccoon City v červenci roku 1998, kdy jsme seznámeni s děsivými událostmi o násilných vraždách a podivných výskytech zdeformovaných lidí a zvířat. Ve městě na policejní stanici R.P.D. (Raccoon Police Department) je tento případ přidělen složce S.T.A.R.S. (Special Tactics And Rescue Service), složen ze dvou týmů (Bravo a Alfa) vedeny Albert Wesker.

Prvním plánem je vyslání týmu Bravo, vedený Enricem Marinim. Ten chvíli po přistání ztrácí veškeré spojení s velitelstvím (Resident Evil 0). Následně je rozhodnuto o vyslání druhého, hlavního týmu Alfa na prošetření. Hlavním antagonistou celé série (až do pátého dílu Resident Evil) je Albert Wesker. My se však ujímáme hrdinů a to Chrise Redfielda a Jill Valentine.

Hned po výsadku v lesích, kde byl zaznamenám poslední výskyt Bravo týmu je celá jednotka napadena krvelačnými psy. Pilot Brad Vickers v panice odlétá a zanechává celý tým napospas osudu. Ti se schovávají v blízkém panství. To se po prvním dojmu jeví velmi podezřele a členové se rozdělují a průzkum začíná. Prochází tak sofistikovaným panstvím plný pastí a podivných záhad, navštíví i blízké okolí s kůlnou. Přes zahradní domek do vodních nádrží na žraloky až do podzemních laboratoří.

Hned v úvodu je pohřešován mimo jednoho partnera i sám Albert Wesker. Jill za pomoci Barryho Burtona a Chris s Rebeccou Chambers (přeživší z předchozího týmu) procházejí komplikovanou stavbu a zjišťují, že je celý zamořen chodícími mrtvými a jinými nepřáteli (obrovský had na půdě, agresivní žraloci atd.). Přicházejí celé věci na kloub a zjišťují, že za vším stojí společnost Umbrella, obrovská společnost zaštiťující jak technologii, zdravotnictví, tak armádu. V podzemních laboratořích vznikal projekt T-virus, virová látka prvotně brána jako lékařský průlom, ale stal se tak tzv. bio-organickou zbraní, ovlivňující strukturu buněk a vynucení různorodých mutací u různých tvorů, na kterých byl virus testován.

Vychází tak najevo, že jedním z vědců je i samotný Albert Wesker, který celou tuto událost zneužil a své vlastní lidi použil, jako testovací subjekty pro nový t-virem vytvořený projekt zv. Tyrant. Organické/humanoidní stvoření s masivní silou, prvoplánovitě pro využití jako vražedný stroj, poslouchající bez otázek rozkazy. Pod záminkou zamířených zbraní na rodinu, je Barry donucen poslouchat rozkazy Weskera a párkrát tak Jill dostane do nepříjemné situace. Ve finalní fázi, ale nakonec otáčí kartu a postaví se pro svůj tým.

Wesker je nakonec vlastním stvořením zabit a následně i samotná nestvůra. Celý komplex budov a podzemí je řízenou detonací zničen a Brad je kontaktován s žádostí o vyzvednutí. Tyto čtyři hlavní postavy a pilot nakonec uniká ve zdraví, nicméně veškeré problémy teprve začínají…

Resident Evil 2 (1998)

Hra se odehrává 29. září 1998 ve městě Raccoon City. Nebezpečný mutagenní T-Virus se kanalizací šíří za pomocí krys do celého města, z obyvatel se tak stali krvelačné zombie.

Setkávají se zde dva hlavní protagonisté. Leon Scott Kennedy, nováček u místní policie, který přijíždí do města v nočních hodinách a Claire Redfield, pátrající po svém bratrovi Chrisovi (Resident Evil). Oba tak společně bojují o přežití, když hledají azyl na policejní stanici, kde se také setkávají s dalšími přeživšími. Mimo jiné především Sherry Birkin, dcera vědců pracujících pro Umbrella a tajemná žena Ada Wong, která od začátku působí velmi tajemně a sebejistě, nicméně dodnes neznáme její skutečné motivy a cíle. Všichni se tak nezávisle dostávají přes stoky do utajené továrny a pseudovlakem do laboratoří samotné společnosti Umbrella, kde probíhaly mnohem ohavnější výzkumy, kromě jiných i výzkum G-viru. Mnohem silnější alternativy původního T-viru. Vše se komplikuje násobnými mutacemi, které na sobě učinil William Birkin a nyní je již hnán jen "instinkty" samotného viru o své vlastní reprodukci. A mocným výtvorem tzv. Tyrantem (virově vyšlechtěné bytosti plnící rozkazy), kterého vyslala Umbrella na likvidaci těch, kteří hledají pravdu…

Resident Evil 3: Nemesis (1999)

V důsledku nákazy T-virem zemřelo téměř 99 % obyvatel města. Setkáte se ale i s pár živými lidmi, jako je Carlos Olivera a další členové jeho jednotky USBC, která má oficiálně pomoci přeživším z města, ale ve skutečnosti má zahladit stopy po viru a odstranit svědky, jako je i Jill. Mimo monster se ve městě nachází i Nemesis, biologická zbraň, monstrum, které má za úkol odstranit členy S.T.A.R.S. (Strategicko Taktického a Záchranného Týmu), který pronikl do tajemství společnosti Umbrella. Smrtící vir se jmenuje T-virus, je to virus, který provádí drobné změny v DNA zasaženého organismu, takže po nákaze se z dotyčného po smrti (kterou může způsobit samotná nákaza) stane zombie. Jako tvůrce viru se dají označit dva vědci. Albert Wesker a Wiliem Birkin. Nakonec Umbrella město srovná se zemí takticko-nukleární zbraní a vše ututlá a popře. Řekne, že vybuchla jaderná elektrárna, která se nachází v Raccoon City. Jediní přeživší jsou Jill, Ada, Leon, Claire, Sheery, Hunk, Carlos, Barry a osazenstvo Residet Evilu Outbreaku, jehož děj je též zasazen do městečka Raccoon City.

Resident Evil Code: Veronica (2000)

V prosinci 1998, tři měsíce po útěku z Raccoon City (viděno v Resident Evil 2 ) před jeho případným zničením (viděno v Resident Evil 3: Nemesis ), Claire Redfield přepadne zařízení Umbrella Corporation v Paříži při hledání svého bratra, Chrise Redfielda. Claire, objevená bezpečnostními složkami Umbrella a nakonec zajata, je uvězněna na Rockfort Island, vězeňském komplexu vlastněném korporací, který se nachází v Jižním oceánu ..Někdy po svém uvěznění se Claire ocitne propuštěná mužem, který ji zajal, a zjistí, že došlo k propuknutí T-viru.Ve výsledném chaosu zjistí, že se spojila se Stevem Burnsidem, dalším vězněm, který se snaží uniknout.

Ve svém opakovaném úsilí prozkoumat ostrov a najít způsob, jak odejít, se dvojice ocitne konfrontována s velitelem ostrova Alfredem Ashfordem. Jak Claire, tak Steve zjistí, že je psychicky nestabilní v důsledku toho, že se vystřídal mezi dvěma osobnostmi — jeho vlastní a jeho sestry-dvojče Alexie. Nakonec se dvojici podaří najít hydroplán a použít jej k útěku, jen aby je Alfred pronásledoval a přepnul jejich letadlo na autopilota a nasměroval ho k jinému zařízení Umbrella v Antarktidě .. Po příjezdu dvojice zjistí, že zařízení propuklo, a probojují se skrz zombie a monstra uvnitř, aby hledali způsob úniku, bojují s Alfredem a smrtelně ho zraní. Než zemře, osvobodí Alfred svou sestru Alexii, která byla v zařízení v kryogenním spánku poté, co si vstříkla virus T-Veronica, experimentální virus, který si rodina Ashfordových vyvinula před 15 lety. Probuzená Alexia dokáže chytit zpět Claire a Steva, když se pokoušejí utéct.

Mezitím Chris Redfield přijíždí na Rockfort Island hledat Claire poté, co od ní obdržel zprávu od Leona S. Kennedyho. Když se Chris dozví, že odešla, soustředí se na určení místa a začne prohledávat ostrov. Během toho narazí na Alberta Weskera, nezávislého agenta od incidentu se Spencerovým sídlem (události Resident Evil), který se snaží získat vzorek viru T-Veronica. Poté, co se Chris dozví o místě pobytu své sestry a Wesker zjistí, že Alexia je naživu a nese to, co potřebuje, oba samostatně najdou cestu do Antarktidy. Jakmile tam, Chris osvobodí svou sestru a pomůže jí hledat Steva, jen aby zjistili, že s ním byl experimentován a injikován virus T-Veronica. Poté, co zmutoval, se Steve pokusí zabít Claire, ale selže a znovu získá kontrolu nad sebou, aby se obrátil proti Alexii, která mu pak způsobila smrtelnou ránu. Než Steve zemře, vyzná lásku Claire. Mezitím Chris a Wesker konfrontují Alexii. Ve výsledném konfliktu Wesker uteče a podaří se mu získat Steveovu mrtvolu pro další experimenty, zatímco Chrisovi se podaří porazit Alexii a utéct se svou sestrou

Resident Evil Zero (2002)

  1. července 1998 je vlak vlastněný farmaceutickou společností Umbrella, Ecliptic Express, napaden hejnem pijavic. Když jsou cestující a posádka napadeni, ze svahu to sleduje záhadný mladý muž. O dvě hodiny později je Bravo tým policejních sil speciální taktiky a záchranné služby (STARS) vyslán, aby prošetřil sérii kanibalskýchvraždy v Arklay Mountains mimo Raccoon City. Na cestě na místo má jeho vrtulníku poruchu motoru a havaruje v lese. Důstojnice Rebecca Chambersová z týmu Bravo při prohledávání oblasti narazí na Express, nyní nehybný. Začne prozkoumávat místo činu, jen aby našla cestující a posádku proměněnou v zombie. Neví, že jejich transformace je výsledkem vystavení Umbrella's T-viru obsaženému v pijavicích. Při prozkoumávání vlaku se spojí s Billym Coenem – bývalým důstojníkem průzkumu námořní pěchoty , který měl být popraven za zabití 23 lidí, dokud v regionu havarovala dodávka vojenské policie, která ho převážela.

Dvojice si tajemného mladíka všimne chvíli předtím, než se vlak náhle znovu rozjede. Aniž by to dvojice tušila, dva vojáci z Umbrella se na rozkaz Alberta Weskera a Williama Birkina pokoušejí převzít kontrolu nad vlakem a zničit ho, ale dříve, než stihnou dokončit svůj úkol, je zabíjí pijavice. Jak se vlak vymyká kontrole, Rebecca a Billy zabrzdí a odvrátí jeho kurz směrem k opuštěnému výcvikovému zařízení pro budoucí manažery Umbrella. Zjistí, že bývalý ředitel zařízení a spoluzakladatel korporace, Dr. James Marcus, byl zodpovědný za objevení takzvaného Progenitor viru v 60. letech a rozhodl se prozkoumat jeho potenciál jako biologické zbraně . Zkombinoval to s DNA pijavicevyvinout T-virus, který způsobuje rychlé mutace v živých organismech a tak přeměňuje lidi a zvířata na zombie a monstra.

Zatímco dvojice pokračuje v prozkoumávání zařízení, Wesker se rozhodne opustit Umbrella a připojit se k její konkurenční společnosti a plánuje další výzkum T-viru. William Birkin odmítne jeho nabídku připojit se k němu, místo toho se rozhodl dokončit svůj výzkum G-viru. Později se Rebecca oddělí od Billyho. Sama narazí na kapitána Enrica Mariniho, který jí řekne, že zbytek týmu Bravo se sejde ve starém sídle, které našli, ale dovolí jí zůstat a najít Billyho. Těsně poté, co Enrico odejde, je Rebecca napadena Tyranem . Po dočasné porážce Tyrana se Rebecca znovu setkává s Billym a společně ho porazí a pokračují směrem k vodní elektrárně.

Nakonec Rebecca a Billy dohoní muže ovládajícího pijavice, který je shodou okolností Marcusovým posledním experimentem, Queen Leech. O deset let dříve byl Marcus zavražděn na příkaz dalšího spoluzakladatele Umbrella, Oswella E. Spencera, který usiloval o jeho výzkum. Poté, co byla jeho mrtvola vyhozena, královna Leech vstoupila do jeho těla a oživila ho, získala jeho vzpomínky a schopnost měnit tvar, a tak uvěřila, že je vzkříšený Marcus, a zorganizovala propuknutí T-viru v zařízení a ve vlaku jako prostředek pomsta proti Umbrella. Poté, co ji dočasně porazili, se Billy a Rebecca pokusí uniknout na povrch výtahem, stejně jako William Birkin narazí na samodestrukční mechanismus zařízení. Pronásledován královnou Leech, dvojice ji nakonec zabije a uteče, než bude zařízení zničeno. Po jejich útěku, Rebecca si všimne sídla, o kterém se Marini zmínil, a připravuje se k němu zamířit. Než to udělá, ujišťuje Billyho, že její policejní zpráva ho uvede jako další oběť incidentu. Billy jí děkuje za svou svobodu a odchází, zatímco Rebecca míří do sídla, aby zjistila, kde se nacházejí její kolegové z Bravo Teamu.

Resident Evil: The Umbrella Chronicles (2007)

The Umbrella Chronicles zahrnuje několik scénářů, které jsou založeny na různých dějových prvcích ze série Resident Evil. První tři scénáře hry, "Vykolejení vlaku", "The Mansion Incident" a "Raccoon's Destruction", se odehrávají v Raccoon City nebo jeho okolí v roce 1998. Poslední scénář, který je založen na novém materiálu, je zasazen v Rusku, odehrávající se v roce 2003. Hra obsahuje devět hratelných postav z předchozích her Resident Evil , včetně Rebeccy Chambers, Billyho Coena, Chris Redfield, Jill Valentine, Carlos Oliveira, Albert Wesker, Ada Wong, Richard Aiken a Hunk .

První scénář hry, založený na událostech z Resident Evil Zero , sleduje operativku STARS Rebeccu Chambersovou a bývalého námořníka Billyho Coena, když se odváží projít vlakem, který je nakonec odveze do opuštěného tréninkového zařízení. Jakmile vstoupí do zařízení, zjistí, že je pronásleduje James Marcus , spoluzakladatel společnosti Umbrella Corporation a tvůrce T-viru, kterému se podařilo vzkřísit se pomocí testovaných subjektů na pijavice. Po konfrontaci Marcus zmutuje do monstrozity, ale je duem poražen. Chambers a Coen utečou, když se zařízení samo zničí. Další podkapitola ve scénáři sleduje Weskerovy činy, který se nyní vydává za vůdce Alpha týmu STARS, když se pokouší uniknout z tréninkového zařízení. Tato kapitola také představuje Sergeje Vladimira a jednoho z jeho bodyguardů Tyranů, s kódovým označením „IVAN“.

Hra pak pokračuje převyprávěním událostí prvního Resident Evil . Scénář sleduje Chrise Redfielda a Jill Valentine, na rozdíl od skutečné hry Resident Evil , která obsahuje rozdělení obou. Redfield a Valentine jsou nuceni probojovat se přes sídlo plné nemrtvých obyvatel, než narazí na tajné výzkumné zařízení Umbrella Corporation v suterénu sídla. Oba pak objeví nejmocnější výtvor zařízení, Tyrana , a zničí ho. Scénář obsahuje dvě různé podkapitoly, které odhalují Chambersovu akci mezi Resident Evil Zero a Resident Evil stejně jako Weskerova reanimace a útěk po jeho zdánlivé smrti.

Další scénář navštíví Raccoon City během událostí z Resident Evil 3: Nemesis. Valentine se vrací do hry a je spárován s žoldákem Carlosem Oliveirou, když se snaží přežít vypuknutí T-viru. Poté, co porazili několik nemrtvých občanů, Valentine a Oliveira narazí na Nemesis , vylepšeného tyrana, který byl poslán zabít Valentine. Porazí Nemesis a uniknou Raccoon City dříve, než bude zničeno vládou Spojených států v zoufalém nouzovém opatření. Scénář také obsahuje dvě podkapitoly, které podrobně popisují role Ady Wong a Hunk v pozadí během událostí hlavního scénáře.

Konečný scénář hry se skládá z nového materiálu, který sleduje Redfielda a Valentina, když spolu s dalšími ozbrojenými aktivisty proti biologickým zbraním vyšetřují poslední baštu Umbrella Corporation v Rusku. Navzdory tomu, že jejich síla utrpěla těžké ztráty, Redfield a Valentine vstoupí do vnitřní svatyně zařízení, jen aby narazili a zničili nejnovější výtvor společnosti Umbrella Corporation, projekt T-ALOS. Poslední podkapitola hry uvádí, že Wesker infiltroval zařízení ve snaze obnovit nejdůležitější soubory Umbrella Corporation. Je konfrontován svým dlouholetým nepřítelem Sergejem Vladimirem, kterého porazí. Titulky hry odhalují, že tajemství Umbrella Corporation byla konečně odhalena. Výsledkem je, že americká vláda uspěje ve své právní žalobě proti nejvyšším představitelům společnosti Umbrella.

Resident Evil 5 (2009)

Příběh se odehrává v Kijuju v západní Africe. Chris Redfield sem přijel vyšetřit výskyt bioorganických zbraní. Hned na začátku se potká se svou novou kolegyní, Shevou Alomar, se kterou budete spolupracovat v celé hře (a po dohrání kampaně budete moci za Shevu hrát). Prvním cílem dvojce bude podpořit tým Alfa (vedený kapitánem DeChampem), který zasahuje na místě, kde bioteroristé mají obchodovat s bioorganickými zbraněmi. Když dvojce dorazí na místo, najdou zmasakrovaný tým Alfa. Kapitán DeChamp však přežil tak dlouho, aby dvojici mohl předat důležité informace. Avšak Ricardo Irvnig (bioterorista pracující pro společnost Tricell) utekl. Dvojce agentů BSAA se vydává pronásledovat tohoto padoucha. Cestou k němu je kryje Kirk ze svého vrtulníku. Jeho vrtulník však havaruje a dvojce agentů jdou nyní zachránit přeživší z havárie. Přijdou však pozdě, a na místě jdou napadeni domorodci, infikovanými parazitem Las Plagas, na motorkách. Chrise a Shevu zachrání tým Delta vedený kapitánem Joshem Stonem. Ten předá Chrisovy data s fotografiemi, na kterých je Chrisova bývala partnerka, Jill Valentine, která je údajně mrtvá. Hlavním cílem dvojce zůstává však stále stejný, najít a chytit Ricarda Irvninga. Dvojce je najde, ale Irving, za pomoci své maskované kolegyně v plášti, uteče. Proti dvojici pošle bioorganickou zbraň Popokarimu. Tohoto "obřího netopýra" se povede zabít. Chrise a Shevu přijede vyzvednout Dave, člen týmu Delta. Ten je ve svém Humvee hodí zpět na shromaždiště týmu Delta. Tým je však vyvražděn. Agenty napadne obří bioorganická zbraň zvaná Ndesu (obr z RE4). Toho agenti zabijí.

Nyní se agenti vydávají rozluštit záhadu toho, co se kolem děje. A to bez rozkazů, na vlastní pěst. Cesta je zavede před mokřady do ropné rafinérie patřící společnosti Tricell. Zde se povede opět najít Irvinga, ale ten opět utíká. Kapitán Stone, přeživší z týmu Delta, zachraňuje Chrise a Shevu těsně před tím, než celá rafinerie vybouchne. Člun s členy BSAA se však střetne s velkou lodí Ricarda Irvniga. Chris a Sheva přeskakují na palubu a Irvnig si v beznaději píchne do žil parazita (tzv. řídící plagu) a ihned zmutuje ve velké monstrum. I tak agentům podlehne. Před svou smrtí však stihne říct, že všechny otázky agenti rozluští v jeskyni. Tam se agenti vydají. Před obřadní místa Ndipajů se dostanou až do bývalé továrny korporace Umbrella, nyní sloužící společností Tricell. Zde také agenti zjistí, že Jill Valentine, která měla údajně zemřít poté, co svrhla Alberta Weskera z útesu, není mrtvá. A ani Wesker není. Ten stvořil nový vir Uroboros, se kterým chce zničit (podle něj "zachránit") svět. Agenti se utkávají se všemi nástrahami, které Wesker nastraží. Nakonec se musí utkat přímo s Weskerem na palubě velkého bombardéru, který spadne do rozžhavené sopky. Na malých ostrůvcích uprostřed probíhá poslední souboj s agenty BSAA, Chrisem Redfieldem, Shevou Alomar a záporákem Albertem Weskerem, zmutovaným pomocí viru Urobors. Na pomoc přilétá Josh Stone a Jill Valentine, kteří Chrise a Shevu vytahují. Avšak Wesker celý vrtulník popadá svým chapadlem. Wesker zemře díky Chrisovi a Shevě, kteří na něj vystřelí dvě rakety z RPG.

Resident Evil 6 (2013)

Dne 24. prosince 2012 Jake Muller ( Troy Baker ), syn zesnulého bioteroristy Alberta Weskera , prchá z místních úřadů během bioteroristického útoku v Edonii. Spolupracuje s agentkou Divize bezpečnostních operací (DSO) a Sherry Birkin ( Eden Riegel ), která přežila Raccoon City, a dozví se, že ho má extrahovat ze země, aby vytvořila vakcínu proti novému C-viru. Jsou však loveni Ustanakem, mohutnou biologickou zbraní. Mezitím úderný tým Bio-terorism Security Assessment Alliance (BSAA) vedený Chrisem Redfieldem ( Roger Craig Smith) a Piers Nivans (Christopher Emerson) je nasazen do boje s infikovaným místním obyvatelstvem. Jsou však napadeni vůdkyní Neo-Umbrella, která se označuje jako Ada Wong ( Courtenay Taylor ); zabije většinu členů BSAA pomocí zařízení, které do nich vstříkne C-virus a změní je v monstra, kromě Chrise a Pierse. Chris jde do dobrovolného exilu, postižený posttraumatickou amnézií . Mezitím je těžba Sherry a Jakea BSAA sabotována, což je přinutí zřítit se do hor. Jsou zajati "Adou" po dobu šesti měsíců.

Dne 29. června 2013 se americký prezident Adam Benford ( Michael Donovan ) pokouší veřejně odhalit pravdu za incidentem v Raccoon City z roku 1998 a jednáním vlády s Umbrella , aby ukončil další bioteroristické aktivity. Místo konání v americkém městě Tall Oaks je však zasaženo dalším útokem, který nakazí prezidenta; jediný přeživší, agent DSO a přeživší z Raccoon City Leon S. Kennedy ( Matthew Mercer ) a agentka tajné služby Spojených států Helena Harperová ( Laura Baileyová ), jsou nuceni ho zabít. Dvojice se setká se skutečnou Adou Wong (také Taylor) a Leon se dozví, že poradce pro národní bezpečnost Derek Simmons ( David Lodge) je spojen s Neo-Umbrella a byl zodpovědný za útok. Leon a Helena pronásledují Simmonse do Lanshiangu v Číně a předstírají svou smrt. Mezitím Jake a Sherry uniknou ze zajetí v Lanshiangu.

Chris se vrací do služby v BSAA s Piersem a novým týmem a přijíždí do obleženého Lanshiangu. Chris se zotaví ze své amnézie a snaží se pomstít Adě, což má za následek ztráty pro jeho tým. Chris a Piers čelí Adě, dokud Leon nezasáhne. Poté, co byli informováni Leonem, Chris a Piers pronásledují "Adu" na letadlovou loď a ničí řízené střely naložené C-virem. Leon, Helena, Sherry a Jake konfrontují Simmonse kvůli jeho zapojení do epidemií, kde Sherry tajně předá Jakeovy lékařské údaje Leonovi pro případ jejich zajetí. Leon a Helena zaženou Simmonse, který se nakazil J'avo, kde se přizná, že zabil prezidenta, aby zachoval národní bezpečnost. Ti dva vyprovodí zmutovaného Simmonse, zatímco Sherry a Jake jsou znovu zajati. Pokus opustit město, Leon a Helena jsou Chrisem varováni, že byla vypuštěna střela nesoucí C-virus a její detonace rozpoutá ve městě propuknutí. Leon odhalí Jakeovu skutečnou identitu Chrisovi a nechá ho zachránit Jakea a Sherry na vzdálené ropné plošině. S Adinou pomocí Leon a Helena zabijí Simmonse.

Na ropné plošině Chris a Piers míří do podzemí, osvobozují Jakea a Sherry ze zajetí, než zabrání rozsáhlému útoku gigantické biologické zbraně Haos. Těžce zraněný a v zoufalé snaze zachránit Chrise si Piers píchne C-virus, aby pomohl zvrátit vývoj bitvy. Před evakuací porazí Haos. Piers si je vědom toho, že se mutace zhorší, a proto se obětuje tím, že zatlačí Chrise do únikového modulu a použije své schopnosti ke zničení základny. Mezitím Jake a Sherry uniknou ze zařízení a zabijí Ustanaka, když vyjedou na povrch raketovým výtahem.

Podvodník Ada byl vědec jménem Carla Radames, kterou Simmons donutil proměnit se v Adu. Skutečná Ada pomáhala Leonovi a Sherry při ničení laboratoře Neo-Umbrella v Lanshiangu. Ačkoli je Carla považována za mrtvou poté, co ji zastřelil jeden ze Simmonsových vojáků, pokusí se Carla o konečný útok proti Adě poté, co si vstříkla silnou dávku C-viru, ale je zabita. Ada pomáhá Leonovi a Heleně v jejich bitvě se Simmonsem, aby ho zabili, a před přijetím nového úkolu zničí laboratoř, kde byl vyvinut její klon. Leon a Helena jsou propuštěni ze služby; Chris zůstává s BSAA ve vedení nového týmu a překonává svou vinu; Sherry pokračuje ve své povinnosti jako agentka DSO; a Jake začíná nový život v boji s BOW v zaostalé zemi s jeho identitou zakrytou BSAA.

Resident Evil: Revelation 2 (2015)

Děj se skládá ze čtyř epizod rozdělených na minulý scénář s Claire a Moirou Burtonovými a současný scénář s Barrym Burtonem.

Epizoda 1 - Trestná kolonie

Claire Redfield a Moira Burton, dcera Barryho Burtona, pracují pro agenturu TerraSave pro prevenci biologického nebezpečí. Když se účastní večírku v kanceláři, oni a několik dalších členů TerraSave jsou zajati ozbrojenými žoldáky. Claire a Moira jsou odvezeny do zařízení na ostrově Sejm, kde je napadnou „Afflicted“, zmutovaní lidé, které mučící experimenty dohnaly k šílenství. Neznámá žena, která si říká „dozorkyně“, je sleduje prostřednictvím kamer a říká jim, že náramky na jejich zápěstí zaznamenávají strach, když se dvojice snaží najít bezpečí. Po dosažení rádiové věže volají o pomoc.

V reakci na Moiřino nouzové volání ji Barry sleduje na ostrov. Okamžitě se setká s Natalií Kordou, zvláštní malou dívkou se schopností vycítit monstra, než se stanou hrozbou. Doprovází ho na cestě k rádiové věži a prochází hordami mutantů infikovaných Uroboros. Po dosažení věže si Barry uvědomí, že nouzové volání bylo skutečně uskutečněno před šesti měsíci. Poté, co utrpěla silnou bolest hlavy, Natalia tvrdí, že Moira je mrtvá.

2. díl - Kontemplace

Claire a Moira se setkávají se svými spolupracovníky, Gabrielem Chavezem a Pedrem Fernandezem, ve „Wossek“, opuštěné hospodě nacházející se v opuštěné rybářské vesnici. Dozorkyně vysvětluje, že se stali jejími novými testovacími subjekty pro T-Phobos, virus, který reaguje na strach, pro proces eliminace. Gabe vede Claire k rozbité helikoptéře, kterou má v úmyslu opravit, aby unikl z ostrova, ale brzy je přepadne horda Afflicted, která oddělí Claire, Moiru a Pedra od Gaba a vrtulníku; Pedro podlehne strachu a promění se v monstrum. Claire a Moira odrazí Pedra i Postižené, dokud nedorazí jejich šéf Neil Fisher, aby jim pomohl uniknout. Rozhodnou se vydat se do věže Dozorce, ale jsou opět přepadeni a Neil zůstává, aby odlákal příšery pryč. Claire a Moira dohoní Natalii, která se po ostrově potuluje sama, a spřátelí se s ní. Gabe opraví vrtulník a pokusí se o útěk, ale dozorce na dálku sabotuje ovládání a zabije ho. Zatímco Claire a Moira jsou havárií rozptýleny, Natalia je unesena a převezena k dozorci, který má v úmyslu přenést své vědomí do malé holčičky.

O šest měsíců později vezme Natalia Barryho do věže dozorce, posledního místa, kde viděla Moiru živou. Během cesty se Barry dozvídá, že Natalia je sirotek, jehož rodiče zemřeli při incidentu v Terragrigii , trauma ji zanechalo imunní vůči strachu. Uvnitř věže najdou portrét zobrazující Alberta Weskera a ženu, kterou Natalia identifikuje jako Alex Wesker . Ti dva jsou pak přepadeni Dozorcem, groteskní shrbenou postavou, která zneškodní Barryho a ukáže se, že je sama Alex.

3. díl - Rozsudek

Claire a Moira následují poznámku, kterou údajně nechal Neil, aby se s ním setkaly v nedaleké továrně, jen aby se dostaly do řady pastí, které jen o vlásek přežily. Poté, co projdou stokou, dvojice získá přístup do věže dozorce, kde se stane svědkem setkání Neila a Alexe Weskera. Ukázalo se, že Neil, bývalý člen FBC, stál za únosem svých zaměstnanců, aby pomohl Alex výměnou za vzorek viru Uroboros, s úmyslem jej použít k obnovení FBC. Alex místo toho píchne Neilovi Uroboros, což způsobí, že zmutuje do obrovského monstra. Claire a Moira jsou nuceny ho zabít.

O šest měsíců později Barry a Natalia uniknou zmutovanému Alexovi a propracují se z kanalizace zpět na povrch. Jak jdou, Barry vypráví Natalii o tragické události týkající se jeho dvou dcer; Moira omylem zastřelila svou mladší sestru Polly, když si hrály s jednou z Barryho zbraní. Ačkoli chyba byla jeho, Barry obvinil Moiru z nehody, což způsobilo obrovské napětí v jejich vztahu. Polly přežila, ale v Moiře se v důsledku incidentu vyvinul strach ze zbraní. Poté Barry a Natalia cestují zchátralým dolem zamořeným příšerami. Alex na ně přepadne na druhé straně a hodí Barryho do rokle, ale když se Natalii pokusí zabít, malá holčička se jí lhostejně zahledí do očí, takže se Alex vyděšeně stáhne.

4. díl - Metamorfóza

Po Neilově skonu se Claire a Moira vydají k Památníku, aby se postavily Alex a dvojice se dozvěděla o jejích záměrech překonat strach a uniknout smrti. Střelí se do hlavy, čímž spustí sebezničující sekvenci, která způsobí útěk Claire a Moiry. Aniž by o tom věděli, Alex zažívá v posledních chvílích svého života strach a začíná mutovat. Když sestupují z rozpadající se věže, Moira se obětuje, aby Claire mohla uniknout; krátce poté je zachráněna. S lítostí říká Barrymu, že nemohla zachránit Moiru, ale Barry se odmítá smířit se smrtí své dcery a pokračuje v pátrání po ní.

O šest měsíců později Barry a Natalia procházejí několika toxickými důlními tunely, než se dostanou do Alexova výzkumného zařízení, převlečeného za sídlo. Probojují se skrz, zatímco Alex se posmívá Natalii skrz dívčin náramek. Když se s ní duo střetne, Alex si píchne vzorek Uroboros a podruhé zmutuje, aby mohla bojovat s Barrym a Natalií. Poté, co Alex předstírá vlastní smrt, náhle ožije a zneschopní Barryho. Popadne Natalii a znovu se ji pokusí zabít. V tomto okamžiku příběh pokračuje k jednomu ze dvou konců.

Konce

V závěru kánonu, kde Moira překoná svůj strach ze zbraní zastřelením Neila, Moira přežije zničení věže a dorazí včas, aby zachránila Natalii tím, že dočasně odrazila Alexe výstřely. Barry, Moira a Natalia uniknou z oblasti, než je Alex zažene. Claire přilétá v helikoptéře, aby zachránila trojici a podařilo se jim sejmout Alexe pomocí raketometu. Když opouštějí ostrov, Barry se usmíří s Moirou a vyjádří svůj záměr adoptovat a vychovat Natalii jako svou vlastní dceru.

V epilogu Claire míří k Barryho domu, zatímco je informována, že její bratr je v Číně , na což ona odpoví, "řekni Piersovi , aby se o něj postaral." V domě Burtonových je Natalia obklopena novinami pokrývajícími události Resident Evil 6 . Když dočítá knihu Franze Kafky The Zürau Aphorisms , zlověstně se usměje, čímž prozradí, že se Alex do jisté míry podařilo převzít její tělo.

Ve špatném konci, pokud se Claire podaří zabít Neila, Moira zemře poté, co byla rozdrcena padajícími troskami během ničení věže. Alex zmáčkne Natalii k smrti, jen aby se znovu probudila jako Temná Natalia (prodchnutá Alexovým vědomím) a snadno zničila její bývalé, zmutované tělo. Poté se vysmívá Barrymu, který se nedokáže přimět zastřelit malou dívku, ke které se připoutal. Alex odejde a zanechá ho v zoufalství.

Bonusové epizody

"Malá slečna"

V této extra epizodě, odehrávající se těsně předtím, než Natalia potká Barryho, se Natalia probudí ve stavu podobném snu a přivítá ji Lottie, její oblíbený plyšový medvídek. Poté se vydá na pátrání po Lottie po celém ostrově zamořeném „Revenants“ a „Glasps“. Připojuje se k ní "Dark Natalia", projev Alexovy mysli, jejíž schopnost vnímat přítomnost příšer umožňuje Natalii proplížit se kolem nich prostřednictvím poněkud atmosféry připomínající Silent Hill . Najdou různé pohlednice od Lottie rozházené po okolí a nakonec ji najdou poblíž mořského pobřeží, ale toto se ukáže jako pokus Dark Natalie převzít Nataliino tělo. Dark Natalia říká Natalii, že bude nakonec rozvrácena, a Natalia se vytrhne ze svého jasného snu, když se Barryho člun přiblíží k ostrovu.

Boj

Během šestiměsíční mezery mezi Claireiným útěkem a Barryho příchodem se Moira snaží přežít s pomocí starého ruského muže jménem Evgeny Rebic , kterého Moira již jednou potkala v podzemní kanalizační kontrolní místnosti; Jevgenij ji zachránil, než se dozorčí věž zhroutila. Navzdory jejich spornému vztahu je jídlo velmi vzácné a pár musí společně překonat mnoho nebezpečí, aby přežil. Po porážce hord zmutovaných monster se jim podaří najít dopis od Evgenyho dcery. Když se Jevgenij dozvěděl o osudu své dcery, ztratí vůli žít a zamkne se ve svém domě, aby podlehl své nemoci, a zároveň povzbuzuje Moiru, aby utekla z ostrova bez něj. Zlomená Moira se nakonec rozhodne jít dál a dorazí včas, aby zachránila svého otce a Natalii před Alexem.

Resident Evil 7: Biohazard (2017)

V červenci 2017 Ethan Winters přijíždí na opuštěnou plantáž v Dulvey v Louisianě, protože má zprávu od jeho manželky Mii, která je po zmizení v roce 2014 považována za mrtvou. Najde Miu uvězněnou v suterénu opuštěného domu a osvobodí ji. Snaží se ji vyvést, ale náhle se stane násilnou a napadne ho, čímž ho donutí ji zabít. Po přijetí hovoru od ženy jménem Zoe, která nabízí pomoc, je Ethan napaden oživenou Miou, která mu uřízne levou ruku motorovou pilou. Ethan v sebeobraně zdánlivě znovu zabije Miu, než se objeví Jack, patriarcha rodiny Bakerových, a zajme Ethana.

Poté, co mu Zoe znovu připojí ruku, Ethana drží v zajetí Jack, jeho žena Marguerite a jejich syn Lucas spolu se zdánlivě katatonickou postarší ženou na invalidním vozíku. Ethan uteče, ale je pronásledován po celém domě Jackem, který na něj neustále útočí a projevuje silné regenerační schopnosti. V suterénu Ethan objeví zmutované tvory pokryté kalem, známé jako Molded. Zoe prozradí, že je Jackova dcera a že rodina a Mia jsou infikováni, ale lze je vyléčit speciálním sérem.

Ethan se vydává do starého domu, aby získal ingredience séra, zabije Marguerite a má vize mladé dívky. Lucas zajme Zoe a Miu a přinutí Ethana, aby navigoval v nastražené stodole a našel je. Vyžene Lucase a osvobodí Zoe a Miu. Zoe vyvine dvě dávky séra, ale napadne je Jack, nyní silně zmutovaný; Ethan ho zabije pomocí jednoho ze sér. Ethan jako hráč se musí rozhodnout vyléčit buď Miu, nebo Zoe:

Pokud si Ethan vybere Zoe, Mia je zlomená, navzdory Ethanovu slibu, že pošle pomoc. Zatímco on a Zoe prchají na lodi, Zoe odhalí, že Bakerovi byli infikováni poté, co Mia dorazila s mladou dívkou jménem Eveline, když vrak tankeru vyplavil na břeh. Evelin zastaví jejich útěk tím, že Zoe kalcifikuje, zabije ji a Ethan je sražen z lodi bytostí.

Pokud si Ethan vybere Miu, což je kanonická cesta, Zoe se s ním a Miou hořce rozloučí. Když on a Mia prchají na člunu, narazí na havarovaný tanker, kde jsou tvorem napadeni a sraženi z člunu.

V obou případech se Mia probudí vedle ztroskotané lodi a hledá Ethana, zatímco zažívá vize Evelin, která o Mii mluví jako o své matce. Nakonec se Miina paměť obnoví a odhalí, že byla tajným agentem korporace, která vyvinula Evelin jako biologickou zbraň s kódovým označením E-001. Mia a agent Alan Droney měli Evelin doprovázet, když byla přepravována na palubu tankeru. Evelin unikla z zadržení, zabila Alana a potopila loď. Nakazila Miu ve snaze donutit ji stát se její matkou. Mia najde Ethana a dá mu lahvičku s Evelininým genetickým materiálem.

Pokud Ethan vyléčil Miu, odolala Evelin kontrole dost dlouho na to, aby utěsnila Ethana z lodi; pokud vyléčí Zoe, Mia podlehne Evelin kontrole a napadne Ethana a donutí ho ji zabít. Ethan objeví skrytou laboratoř uvnitř opuštěného solného dolu. Dozví se, že Evelin je bio-organická zbraň schopná infikovat lidi psychotropní plísní, která jí dává kontrolu nad myslí jejích obětí, což má za následek šílenství, mutaci a nadlidské regenerační schopnosti. Evelin v posedlosti mít rodinu, přiměla ji nakazit Miu a Bakers a nalákat Ethana. Lucas byl imunizován proti Evelině kontrole jejími tvůrci, The Connections, výměnou za poskytnutí pozorování na ni.

Pomocí laboratorního vybavení a Evelin genetického materiálu Ethan syntetizuje toxin, aby ji zabil, a pokračuje tunely, které vedou zpět do Bakerova domu. Překoná Evelin halucinace a vstříkne Evelin toxin. Vrátí se do své jiné podoby, starší ženy na invalidním vozíku; Evelin od útěku rychle stárne. Evelin zmutuje ve velké monstrum a za pomoci příjezdu vojenského oddílu vedeného Chrisem Redfieldem ji Ethan zabije pistolí proti biologickým zbraním. Chris vytáhne Ethana a Miu do vrtulníku s logem Umbrella Corporation.

Banned Footage Vol. 1

V Noční můře Jack hodí kameramana Clancyho Jarvise dolů do sklepa sídla. Clancy vytváří provizorní zbraně, aby mohl poslat Molded do suterénu. Končí tím, že Clancy zdánlivě zabije Jacka přesně v 5 hodin ráno

V ložnici se Clancy probudí a zjistí, že je připoután k neznámé posteli. Marguerite Baker vstoupí a pokusí se ho nakrmit, než odejde. Clancy se pokouší využít své okolí, aby se vymanil ze svých omezení, během čehož ho Marguerite pravidelně navštěvuje. Nakonec Clancy odhalí tajnou chodbu pod postelí a upozorní Marguerite; Clancy ji před útěkem bodne nožem.

Banned Footage Vol. 2

Ve 21Clancyho Lucas zmlátí do bezvědomí. Když se Clancy probudí, zjistí, že je upoután na židli, ruku má umístěnou v „gilotině prstů“; muž sedí naproti němu v pytli, kterého Lucas nazývá "Hoffman". Lucas sám ve vysílání oznamuje, že muži budou muset hrát blackjack, aby získali svobodu; poražený v každém kole přijde o prst a první, kdo ztratí všech pět prstů, bude zabit. Poté, co Clancy vyhraje první kolo, Hoffman požaduje další hru. Lucas je připoutá k zařízení, které poskytuje elektrické výboje, které zvyšují výkon za každé prohrané kolo, přičemž poslední úroveň je fatální. Clancy vyhraje a Hoffman je zdánlivě zabit. Lucas pomocí drátů manipuluje s Hoffmanovým tělem jako s loutkou, než mezi muže umístí velkou pilu a přiblíží se k poraženému. Clancy znovu vyhraje a Hoffman je odhalen, že právě omdlel bolestí; probouzí se, právě když je zabit. Lucas gratuluje Clancymu a nutí ho hrát další hru.

V Daughters, která se odehrává 10. října 2014, tropický cyklón způsobí, že u pobřeží Louisiany zmizí loď SS Annabelle. Jack nosí dívku v bezvědomí, Evelin, nalezenou poblíž. Jack ji umístí do Lucasova pokoje a nařídí Zoe, aby jí přinesla nové šaty. Zoe získá šaty, když úder blesku vyřadí energii domu a Eveline zmizí. Zoe ji hledá a objeví Marguerite toulající se v koupelně, než se náhle změní v násilí. Jack ji zadrží a nařídí Zoe, aby sehnala provaz. Po návratu s provazem Zoe objeví, jak se Jack pokouší utopit Marguerite, a pak se před Zoe úmyslně probodne. Zoe prchá a je svědkem toho, jak Jack táhne Lucase do koupelny. Dole narazí Zoe na omluvnou Marguerite, která tvrdí, že slyšela v hlavě hlasy. Marguerite předá Zoe klíče od auta a řekne jí, aby odešla. Pokud hráč splnil volitelné cíle dříve ve hře, má možnost uniknout do obytného přívěsu. Pokud se hráč pokusí utéct pomocí auta, bude konfrontován Marguerite a Jackem, z nichž druhý zabije Zoe. Pokud se hráč pokusí schovat v přívěsu (kanonický konec), objeví dopis napsaný Miou, který děkuje Bakerům za jejich laskavost a varuje je před Evelin. Zoe se pak probudí u jídelního stolu a vše se zdánlivě vrátí do normálu, ale brzy začne vidět vize Evelin. objeví dopis napsaný Miou, který děkuje Bakerovým za jejich laskavost a varuje je před Evelin. Zoe se pak probudí u jídelního stolu a vše se zdánlivě vrátí do normálu, ale brzy začne vidět vize Evelin. objeví dopis napsaný Miou, který děkuje Bakerovým za jejich laskavost a varuje je před Evelin. Zoe se pak probudí u jídelního stolu a vše se zdánlivě vrátí do normálu, ale brzy začne vidět vize Evelin.

Není hrdina

Agent BSAA Chris Redfield se spojí s nyní reformovanou Umbrella Corporation, známou také jako Blue Umbrella, aby zadržel Lucase Bakera a odhalil důkazy o tajemné skupině, která vytvořila Eveline, nazvanou „The Connections“. Poté, co Chris zachránil Ethana Winterse a poslal ho pryč helikoptérou, pokračuje do Lucasovy laboratoře v solném dole, kde nešťastnou náhodou narazí na jednu z Lucasových pastí a na levém zápěstí má připevněnou bombu. Chris se nenechal odradit a pokračuje ve svém pronásledování. Snaží se zachránit několik zajatých vojáků Umbrella, ale jsou zabiti Lucasovými pastmi. Nakonec Lucas aktivuje časovač na Chrisově bombě. Chris je nucen zmrazit bombu v kapalném dusíku , čímž ji znemožní na dostatečně dlouhou dobu, aby ji mohl odstranit.

S odstraněnou bombou se Chris probojovává přes další Lucasovy Molded a pasti. Poté se dostane do tajné výzkumné laboratoře Connections, kde Lucas zabil všechny výzkumníky Connections a plánuje zradit organizaci. Chrisovi se podaří zahnat do rohu a zastřelit Lucase, což spustí mutaci v jeho těle. Chris bojuje a nakonec zabije zmutovaného Lucase a zabrání mu přenést všechna jeho data o Eveline na neznámou stranu. Po dokončení mise a potlačení Eveline infekce se Chris vrací do základního tábora Umbrella na naléhavý telefonát.

Konec Zoe

Po cestě v hlavní hře, ve které Ethan léčí Miu místo Zoe, se Zoe zatoulá do bažiny a je zjevně zabita Eveline; nicméně, pár vojáků Umbrella najde její tělo a zjistí, že je stále naživu. Přepadne je Joe Baker, Zoein strýc, který žije v bažinách Dulvey a nebyl zasažen Evelininou plísní. Joe zpočátku věří, že Umbrella je zodpovědná za Zoein stav, ale přeživší voják Umbrella tvrdí, že má lék pro Zoe uložený v nedaleké chatrči. Joe jde do chatrče, kde najde částečný lék, a vrací se, aby našel vojáka Umbrella zabitého Moldedem.

Joe zpočátku prchá se Zoe na lodi, aby našel základnu Umbrella, ale brzy je nucen hledat základnu pěšky. Silný a zdánlivě nesmrtelný Molded zvaný „Swamp Man“ je po cestě pronásleduje. Joe a Zoe najdou základnu Umbrella opuštěnou. Dozvědí se, že lék byl přesunut do nedalekého šlapadla. Joe nastoupí na loď a poté, co se znovu setká s Swamp Manem, odhalí plnou dávku léku. Swamp Man zajme Zoe dříve, než může Joe podat lék. Joe pronásleduje silně infikovanou část bažiny a najde Zoe v opuštěném kostele. Uvnitř je Joe přepaden Swamp Man, který je odhalen jako silně zmutovaný Jack Baker. Jack srazí Joea do bezvědomí a hodí ho do vody v bažině, kde zemře.

Joe se myje poblíž sídla Bakerů a ocitá se uprostřed bitvy mezi silami Molded a Umbrella. Obnoví Umbrella mocenskou rukavici a vstoupí do sídla, kde úspěšně zabije Jacka a podá lék Zoe, právě když dorazí Umbrella posily, včetně Chrise Redfielda. Chris ujišťuje Joea a Zoe, že jsou tam, aby pomohli, a Zoe je plně vyléčena ze své infekce. Poté obdrží telefonát od Ethana a poděkuje mu za dodržení slibu, že pro ni pošle pomoc.

Resident Evil: The Darkside Chronicles (2009)

Děj hry se točí kolem osobních příběhů v sérii. Jeho hlavním zaměřením je převyprávění událostí Resident Evil 2 a Resident Evil - Code: Veronica a je uvedena nová kapitola. V segmentu Resident Evil 2 hráč převezme kontrolu nad protagonisty Leonem S. Kennedym a Claire Redfield, přičemž Sherry Birkin v jedné kapitole působí jako eskortní postava. Kapitola Kód: Veronica obsahuje Claire, doprovázenou spoluvězněm z Rockfort Island Steve Burnside a později jejím bratrem.Chris Redfield .

Scénáře

Operace Javier

První scénář v Resident Evil: The Darkside Chronicles se čtyři roky po událostech z Resident Evil 2 zaměřuje na Leona Kennedyho . Jack Krauser, agent amerických speciálních jednotek, doprovází Kennedyho do jihoamerické vesnice, aby hledal Javiera Hidalga, bývalého drogového bosse s vazbami na Umbrella Corporation. Rychle zjistí, že vesnice utrpěla virovou epidemii a je zaplavena zombiemi a mutantními bioorganickými zbraněmi (BOW). Duo bojuje kolem stvoření a najde Javierovu dceru Manuelu, která souhlasí, že je provede džunglí.

Manuela odhalí, že ji její otec léčil virem T-Veronica, aby vyléčil smrtelnou nemoc. Skupina dorazí do Javierova sídla a bojují s Javierovými experimentálními BOW. Setkají se s Hildou, Manuelinou matkou, která se poté, co podlehla viru T-Veronica, promění v dravé monstrum. Kennedy posílá Hildu, ale Krauser si během bitvy vážně zraní ruku. Javier se pokouší přemoci Kennedyho a Krausera sloučením s masivním BOW zvaným V-Complex. Manuela zase využívá síly viru T-Veronica, aby pomohla Kennedymu a Krauserovi porazit Javiera. Všichni tři unikají z areálu pomocí vrtulníku.

Vzpomínky na ztracené město

Tento scénář znovu vypráví události z Resident Evil 2, které vedly k tomu, kdy Leon a Claire zničili 'G' (zmutovaný William Birkin ). Claire Redfield a Leon S. Kennedy právě dorazili do Raccoon City, když se dozvěděli, že město bylo zamořeno zombiemi a jinými monstry. Rozhodnou se jít na policejní stanici, doufají, že najdou odpovědi a zjistí, že Umbrella je zapojena do utrpení. Birkinina vlastní dcera Sherry se stává jeho cílem a Leon a Claire ji musí chránit před zmutováním jeho G-virem. Celou dobu pronásledován mocným Tyranem a vypořádává se s tajemnou agendou Ady Wongové .

Hra zapomnění

Zkrácené převyprávění Resident Evil - Code: Veronica, kde Claire Redfield a Steve Burnside zůstávají spolu a pokoušejí se uniknout z Rockfort Island v hydroplánu, přičemž se musí potýkat s psychotickým Alfredem Ashfordem a nakonec i jeho sestrou Alexií. Claire a Steve jsou nakonec odděleni a Chris přichází, aby jí pomohl ho najít, než se ujme Alexie. V této iteraci příběhu se jejich otec Alexander Ashford poprvé fyzicky objeví na videu, než se stane netvorem známým jako Nosferatu.

Temnota padá

"Darkness Falls" je skrytý scénář ve hře, který se zaměřuje na Jacka Krausera během operace Javier. Krauser vypráví své myšlenky a pomáhá Leonu Kennedymu probojovat se přes Javierovo sídlo. Po urputném boji s LUKU si Krauser těžce zraní ruku a je nucen spoléhat na Kennedyho pomoc, aby přežil. Nakonec Javiera porazí, ale Krauser je považován za fyzicky neschopného pokračovat ve vojenské službě. Zamiluje se do myšlenky, že mutagenní viry Umbrella mohou poskytnout neomezenou moc a opustí americkou vládu, aby vyhledala Alberta Weskera.

Resident Evil Village (2021)

Tři roky po Resident Evil 7 byli Ethan a Mia přesídleni do Evropy Chrisem Redfieldemzačít nový život s jejich novorozenou dcerou Rosemary. Jedné noci Chris a jeho oddíl Hound Wolf přepadnou dům, zavraždí Miu a unesou Ethana a Rosemary. Ethan se probouzí vedle havarovaného transportního náklaďáku, kterým jeli, a dostává se do nedaleké vesnice terorizované stvořeními podobnými vlkodlakům známým jako Lycans. Ethan není schopen zachránit zbývající vesničany a je zajat a přiveden před vesnickou knězi Matku Mirandu a její pány: Alcinu Dimitrescu, Donnu Beneviento, Salvatore Moreau a Karla Heisenberga. Ethan unikne smrtelné pasti, kterou vytvořil Heisenberg, a vydá se do Dimitrescova hradu, aby našel Rosemary, s podporou tajemného místního obchodníka známého jako vévoda. Ethan zlikviduje Dimitrescu a její dcery a najde láhev obsahující Rosemaryinu hlavu. Vévoda vysvětluje, že Miranda umístila Rosemary'

Zatímco zabíjí Benevienta a Moreaua pro jejich lahve, Ethan se dozví, že Hound Wolf je také ve vesnici. Ethan projde testem od Heisenberga pro čtvrtou baňku a je pozván do lordovy továrny, kde Heisenberg nabízí návrh na společnou porážku Mirandy. Ethan odmítne, jakmile se dozví, že Heisenberg má v úmyslu vyzbrojit Rosemary a uteče. Ethan se setká s Chrisem a konfrontuje ho kvůli Miině smrti, když se dozvěděl, že „Mia“, kterou Chris zabil, byla Miranda v přestrojení. Chris odhaluje, že Miranda má sílu mimikry a pokoušela se unést Rosemary, což se jí podařilo, když havarovala s nákladním autem. Chris zničí Heisenbergovu továrnu, zatímco Ethan použije provizorní tank, aby porazil Heisenberga. Miranda konfrontuje Ethana a zabije ho poté, co odhalí své plány vzít Rosemary za svou.

Chris je svědkem Ethanovy smrti a vede Hound Wolfa, aby vytáhl Rosemary, zatímco útočná jednotka Bioterrorism Security Assessment Alliance (BSAA) odvádí pozornost Mirandy. Chris vstoupí do jeskyně pod vesnicí a objeví Megamycete (v japonské hře nazývaný „kořen houby“ a „černý bůh“, zdroj plísně. Nastraží bombu na Megamycete a najde Mirandinu laboratoř, přičemž se dozví, že žila století od chvíle, kdy přišla do kontaktu s Megamycete, a byla mentorkou Umbrella Corporation .zakladatel společnosti Oswell E. Spencer; Oswell využil své znalosti k vývoji t-viru. Miranda experimentovala s houbou ve snaze oživit svou dceru Evu, která podlehla španělské chřipce ; čtyři lordi, Lycans a Eveline byly neúspěšné experimenty. Miranda našla vhodného hostitele s Rosemary díky jejím zvláštním schopnostem zděděným po Ethanovi a Mii. Chris také zachrání uvězněnou Miu a zjistí, že Ethan je stále naživu, když Mia odhalí manželovy schopnosti.

Ethan ožije po setkání s Eveline v limbu, která odhalí, že byl zabit při svém prvním setkání s Jackem Bakerem v Dulvey, ale byl oživen její plísní, která mu dala regenerační schopnosti. Vévoda přivádí Ethana na rituální místo, kde se Miranda pokouší oživit Evu, ale podaří se jí oživit pouze Rosemary. Rozzuřená Miranda bojuje s Ethanem, který ji zabije, než se Megamycete vynoří ze země. Ethan, jehož tělo se po dosažení svých možností regenerace zhoršuje, se obětuje, aby odpálil bombu umístěnou na Megamycete, zatímco Chris transportuje Miu a Rosemary do bezpečí. Zatímco Mia truchlí nad ztrátou Ethana, Chris zjišťuje, že vojáci BSAA vyslaní do vesnice byly organické biologické zbraně, a nařídí svému týmu, aby zamířil k evropskému velitelství BSAA.

V post-credit scéně, dospívající Rosemary navštíví Ethanův hrob, než je povolána pryč na misi jménem neznámé organizace. Když ona a její doprovod odjíždějí do dálky, je vidět neznámá postava, jak se blíží k jejich vozu.