Resident-Evil.cz

Hunter Alpha

Hunter α (kód vývoje: "MA-121") byl jedním z prvních plně funkčních a prodejných BOW vyrobených společností Umbrella. Byl vytvořen injekcí plazí DNA do lidského embrya a podáním t-viru jako spojovacího činidla. MA-121α prošel intenzivním výzkumem a vývojem v podzemní laboratoři v Raccoon City.

Tvorba

Projekt Hunter se datuje do roku 1981, kdy výzkumníci v Arklay Laboratory vyvíjeli způsoby, jak řešit statistickou 10% míru imunity předpokládanou v případě, že by byl prototyp t-viru rozptýlen jako zbraň – větší, pokud by lidé měli přístup k antiretrovirovým lékům. Myšlenka použití zmutovaných zvířat jako prostředku k čištění přeživších byla vyzkoušena již dříve, ale pokusné osoby na zvířatech obvykle zaznamenaly ztrátu inteligence, kvůli které je nebylo možné ovládat, a proto byly jako zbraň pro armádu bezcenné použití. Projekt Hunter Dr. Williama Birkina se místo toho snažil tento problém vyřešit jiným způsobem.

Počáteční prototypy projektu Hunter byly vyrobeny infikováním lidských embryí asi tři týdny po oplodnění nově vyvinutým kmenem β II (Beta Two) jako vazebným činidlem před sestřihem do zvířecích genů plazího původu. Nejslibnější mutant, samice, byla následně klonována, aby vznikl druh identických mutantů. Zrání Lovců trvalo jeden rok a zahrnovalo opakované vystavení růstovým hormonům. Lovec prokázal inteligenci stejnou jako orangutan, což mu umožnilo rozpoznat deset různých příkazů vyučovaných trenéry. Bylo také zjištěno, že tvrdá, keratinizovaná kůže tvoří pevný pancíř. Jak dlouho se na této prototypové odrůdě pracovalo a zdokonalovala, není jisté, ale v roce 1998 byly klony Hunter α dodávány do jiných zařízení Umbrella po celém světě, včetně zařízení Umbrella na Sheena Island.

Použití v boji

V boji byla známa pouze tři použití Huntera α. Několik lovců bylo v roce 1998 převezeno do školícího střediska Umbrella Management Training Center, buď za účelem testování, nebo ve snaze odstranit mutanty. Poté, co byl vyšetřovací tým napaden, byli tito Lovci ponecháni svému osudu a později byli nalezeni ve školním výcvikovém zařízení proti BOW . Další skupina Lovců byla propuštěna ze zajetí v Arklay Laboratory Dr. Albertem Weskerem jako prostředek k eskalaci boje s policisty STARS, aby mohl CCTV zaznamenávat boje. Všichni přeživší by byli zabiti ráno 25. července.

Další skupina Hunter α přinesla zmatek na Sheena Island spolu s T-103 Tyranty. Tyto BOW byly záměrně vypuštěny na příkaz Vincenta Goldmana, který plánoval zlikvidovat celou populaci ostrova, aby umlčel maskování, které ničí kariéru. Oni byli zničeni v bitvě s Ark Thompson , Umbrella's Undertaker Unit, a nakonec zničení infrastruktury ostrova výbušninami v listopadu 1998.

Dědictví

Přestože model α byl jednou z nejúspěšnějších zbraní Umbrella, společnost se snažila jej upgradovat. V roce 1998 byl ve výrobě Hunter β, vytvořený genetickou modifikací vyvíjejícího se těla α. První β byl v důsledku toho deformován a nezískal sílu α modelů, ale vykazoval zlepšené reflexy a byl klonován. Nejméně dvacet β bylo připraveno k boji do září a byly rozmístěny v Raccoon City jako prostředek bojových zkoušek. Druhým pokusem nahradit Hunter α byl γ, zcela nový druh vytvořený Umbrella Europe podobným způsobem jako původní α. I oni byli nasazeni v Raccoon City a na rozdíl odβ s se nadále vyráběly. Dalším modelem, který existoval v roce 1998, byl Hunter R, který se připravoval na sériovou výrobu v září 1998 a zažil značné boje, když utekli ze svých laboratoří. Zdá se, že model α obstál ve zkoušce času navzdory záměrům společnosti Umbrella a obchodníci zabývající se černým obchodem s biologickými zbraněmi později vyvinuli masově vyráběný derivát α. Tento model viděl akci v roce 2004 Terragrigia Panic .