Resident-Evil.cz

Licker

Licker je fiktivní stvoření ze série Resident Evil společnosti Capcom. Poprvé se objevil ve videohře Resident Evil 2 . Objevil se mimo videohry, včetně filmů. Je to jeden z nejznámějších tvorů v herní sérii, v důsledku další mutace u zombie infikovaných určitými kmeny T-viru. Tento proces je známý jako V-ACT. Licker je známý svými velkými, odhalenými mozky; nedostatek kůže; citlivost na zvuk a jejich stejnojmenné jazyky.

Licker ztratil schopnost používat oči a nemůže sledovat kořist zrakem. Jejich super vyvinutý sluch však ztrátu více kompenzuje. Po odhalení potenciální kořisti zaútočí plnou silou zuby, jazykem a drápy, přičemž často upozorní i ostatní svého druhu v okolí. Zvláště užitečné jsou zbraně, které vydávají velmi málo zvuku, jako je lukostřelba.

Existují také různé formy Lickeru. Jakmile požije maso, zmutuje na silnějšího a rychlejšího lovce. To bylo považováno kritiky za nejděsivější monstrum v Resident Evil.

Vlastnosti

Během rozhovoru s Masato Miyazaki o tom, jak Capcom použil motion capture, aby přivedl monstrum jako Licker k životu, řekl: „Byli jsme schopni najmout fantastického kaskadéra, který pro nás v minulosti odvedl skvělou práci při animaci Lickerova nepřítele z Resident Evil 2. Licker vstoupil do existence v určitém okamžiku po vytvoření Crimson Head Prototype 1, kdy proces V-ACT byl podzemní výzkum. V roce 1998 procházeli výzkumem v podzemní laboratoři Raccoon City jako potenciální biologické zbraně. Během incidentu ničení Raccoon City se stvoření dostala na policejní stanici Raccoon, na kterou policisté z Raccoon Police Department (RPD) narazili v celé budově. Právě tam dali důstojníci jméno „Licker“ kvůli jeho neuvěřitelně dlouhému jazyku, který může zabít nebo zranit lidi na dálku, zejména při lezení přes zdi nebo stropy. Během stejného propuknutí také silná varianta T-viru infikovala zásobování vodou v hotelu Apple Inn a vytvořila velké množství tvorů.

Podle producenta Hiroyuki Kobayashi, na Creatures z Resident Evil 2 vracející se k remaku z roku 2019 řekli, že „Šéf aligátorů, první vystoupení lízače… všichni jsou tam“ a uvedli, že „Například lízač. V sestavení E3 "Dostanete se do chodby, kde očekáváte, že se objeví lízák. Existují důkazy, že tam byl: tělo visící ze stropu, stopy po drápech na stěně, další tělo roztrhané drápy. Ale ve skutečnosti tam není." Byl také vytvořen jako nejikoničtější momenty v sérii.