Resident-Evil.cz

Nemesis-T Type

Nemesis-T Type byla série experimentálních bio organických zbraní. Typy Nemesis-T, vytvořené 6. laboratoří společnosti Umbrella Europe , byly vyvrcholením projektu Nemesis s úspěšnou implantací parazitů NE-α do hostitelů T -103 , což představuje Umbrella vysoce inteligentního a silného tvora. Bylo vyrobeno několik typů Nemesis-T, ačkoli pouze o jednom - Nemesis-T02 - je známo, že zažil boj. Tento jedinec byl poslán do Raccoon City a dostal přezdívku „pronásledovatel“.

Historie

Konečným cílem Umbrella Pharmaceuticals bylo vytvoření Bio Organic Weaponry, které by bylo možné prodat americké armádě a prostřednictvím akumulovaných příjmů financovat svůj vlastní eugenický program. Hlavní nedostatek nalezený během projektu t-Virus spočíval v tom, že podprůměrná inteligence byla téměř nevyhnutelným vedlejším efektem a v důsledku toho projekty výzkumu a vývoje obvykle rozhodovaly proti praktičnosti nekontrolovatelných BOW na bojišti. Přestože byl projekt Hunter slibný, inteligence klonových druhů je stále omezovala na znalost deseti příkazů. Aby se Umbrella stal skutečně vojenským, potřeboval vyvinout BOW s blízkou nebo podobnou lidskou inteligencí.

V roce 1988 Umbrella USA a Umbrella Europe soutěžily právě o to. Umbrella Americká laboratoř Arklay vytvořila projekt Tyrant , jehož cílem bylo vytvořit lidské mutanty bez ztráty inteligence. Laboratoř č. 6 společnosti Umbrella Europe mezitím zahájila projekt Nemesis, jehož cílem bylo vytvořit parazitické organismy, které by převzaly mozkové funkce hostitele BOW. Oba projekty se dostaly do slepé uličky, která nebude vyřešena v příštích letech, přičemž Tyrant Project po většinu příštího desetiletí až do dokončení T-002 postrádal výsledky a projekt Nemesis nenašel žádné hostitele, kteří by postup přežili.

Re-vývoj

Do léta 1998 Umbrella USA úspěšně vytvořila nejen T-002, ale i řadu geneticky pozměněných klonů nazvaných „T-103“. Zničení laboratoře Arklay po biologické katastrofě vyvolalo u Umbrella nové obavy ohledně spolehlivosti jejích produktů poté, co se ukázalo, že malému policejnímu týmu se podařilo zabít nejen neúspěšné a zastaralé prototypy, ale i samotný T-002. Restartováním projektu Nemesis si Umbrella Europe vyžádala několik nových klonů T-103, aby sloužily jako testovací subjekty. Parazitům NE- α nasazeným v jejich tělech se podařilo unést mozkové funkce, aniž by zabili hostitele. Brzy po této proceduře však nejméně dva z Typů Nemesis-T projevily zcela neočekávané smysly ega a sebeuvědomění a pokusily se uniknout ze své laboratoře.

Pronásledovatel

Když se Umbrella dozvěděla o vypuknutí t-viru v Raccoon City, Umbrella Europe začala do města posílat své BOW, aby využila krize. Podle plánu velitelství měla UBCS nasadit tyto BOW a pozorovatelé ve městě byli instruováni, aby zaznamenali bojové dovednosti BOW, aby ověřili jejich spolehlivost jako vojenských produktů. Když Umbrella chtěla pomstít za zničení T-002, Nemesis-T02 dostala instrukce, aby vypátrala a zabila členy STARS, jimž byly ukázány fotografie, aby je bylo možné rozpoznat. Do města byl vzat vrtulníkem a opatřen těžkou výzbrojí včetně raketometu.

Když Pursuer vstoupil do města, zůstali jen dva členové STARS: Brad Vickers a Jill Valentine. Prvním cílem, který se mu podařilo vystopovat, byl Vickers v noci na pondělí 28. září nebo dříve. Vickers dokázal upozornit Valentina a pronásledovatel nakonec nedokázal Vickerse zabít, buď o něm úplně ztratil stopu, nebo byl zraněn a zmutoval v zombie. Bez ohledu na to se její pozornost místo toho soustředila na Valentina a vedle několika přepadení v Downtown Raccoon City také tajně sledovala, jak Valentine navazoval kontakt s přeživšími žoldáky UBCS, které považoval za sekundární cíle. Jedním z těchto cílů byl Sgt. Nikolaj Zinověv, Monitor, který měl za úkol vyhodnotit Pronásledovatelovu zdatnost; ze strachu o svůj život předstíral svou smrt v naději, že si jeho setkání s Valentinem nikdo nevšiml. Později v noci se pronásledovatel vydal na Valentýna, když odjel vlak nebo tramvaj v centru města, kde se ukrývala. Pokus o její život se nezdařil a kpt. Michail Viktor ho vážně zranil při sebevražedném bombovém útoku a parazitovy sekrety podporovaly mutaci jako prostředek k uzdravení.

Výpovědi se liší, pokud jde o činy pronásledovatele po neúspěšném útoku, ačkoli v obou se střetl s Valentine před hodinovou věží svatého Michala a selhal, i když byl úspěšný v nakažení ji kmenem t-viru. V jednom případě k této konfrontaci došlo poté, co sestřelil UBCS chinook raketometem a byl přinucen Cpl. Carlos Oliveira před omdlením v hořících ruinách. V jiném případě došlo k této konfrontaci bezprostředně po útěku z opuštěného vlaku a Oliveira dorazil po jeho porážce. Navzdory svým zraněním pronásledovatel přežil, i když ve značně zdeformovaném a mentálně primitivním stavu, než když dorazil do města.

Existují celkem tři různé zprávy o akcích Pronásledovatele ve městě ve čtvrtek 1. října. Ve dvou popisech následoval pronásledovatel Valentine do spalovny P-12A, kde byli odděleni poté, co jeden spadl z mostu; po tomto možná spatřila a zabila Zinovieva, ačkoli existují důkazy naznačující, že vyvázl bez zranění. Při boji s Valentinem v léčebně byl vystaven vysoce korozivním chemikáliím, které zničily Tyrana; přeživší parazit se poté vymkl kontrole a zbytky svého hostitele odtáhl na vrakoviště, kde byl smrtelně zraněn experimentální pistolí americké armády, Paracelsovým mečem.a buď svým zraněním o pár minut později podlehl, nebo byl Valentinem opakovaně zastřelen. Ve třetím účtu Pursuer místo toho sledoval Valentine do NEST 2 , testovacího zařízení BOW sousedícího s nemocnicí Spencer Memorial Hospital . Tam to zabilo Tyrella Patricka , dalšího žoldáka, který pracoval s Valentine, a pak s ní bojoval ve vlastní čistírně, kde byl vystaven korozivním chemikáliím. Když je Tyrant mrtvý, parazit zmutoval nekontrolovaně v masivní blob a byl zabit, když na něj Valentine vystřelil z experimentální pistole Umbrella, FINGeR.