Resident-Evil.cz

Ada Wong

Ada Wong je pseudonym tajemné nejmenované špiónky asijsko-amerického původu. V korporátním světě se proslavila tím, že dokáže bez pocitu viny zvládat vážné situace a nejtěžší požadavky. Jednala tajně na pozadí mnoha incidentů souvisejících s biologickým nebezpečím a shromažďovala informace, které se staly užitečnými pro několik organizací, a zároveň je podkopávaly. Ada však sleduje pouze svůj vlastní "skutečný účel" a často zradila organizace a zákazníky, se kterými je spojena, aby toho dosáhla.

Životopis

Adin osobní život je úplnou záhadou. Její etnická příslušnost a národnost zůstávají nepotvrzené a není také známo, kdy a kde se narodila. Dokonce ani její rodné jméno není považováno za skutečné. Je však známo, že má za sebou temnou minulost. Ada také absolvovala speciální výcvik jako špiónka pro čínský zločinecký syndikát v podsvětí zapletený do obchodu se zbraněmi na černém trhu .

Jako nezávislý dodavatel pro syndikát pracovala Ada pro mnoho externích klientů a organizací, ale často je zrazovala jako prostředek k naplnění neznámého „skutečného účelu“. Jedním z jejích známých klientů byl Derek C. Simmons , vysoce postavený americký vládní úředník a vůdce tajné organizace The Family. Simmons ji ocenil jako vynikajícího špióna a uložil jí mnoho rozkazů pro své vlastní ideály a ambice. Choval k ní pokřivenou náklonnost a lásku a myslel si, že jsou dokonalé partnerství díky geniálním vlastnostem, které oba sdíleli. To by se však ukázalo jako jeho případná zkáza.

V 90. letech jí Wongův syndikát nařídil infiltrovat rostoucí podsvětí Bio Organic Weapon a provádět průmyslovou špionáž zaměřenou na shromažďování informací o tomto novém typu zbraně. V roce 1998 se Wong zapletl s vývojářem biologických zbraní, který soutěží s Umbrella Corporation. Tato skupina, jinak známá jako „organizace“, často zpochybňovala její loajalitu kvůli jejímu odmítnutí sdělit jim svou identitu.

V roce 1998 Wong jménem organizace úspěšně infiltroval Umbrella USA . Možná byla přidělena do Chicaga a sblížila se s Dr. Johnem Clemensem , hlavním výzkumníkem v Arklay Laboratory . Díky tomuto spojení byla Wong schopna získat informace o výzkumu Umbrella a je možné, i když ne jisté, že v jednu chvíli navštívila laboratoř. Sám Clemens si nebyl tohoto narušení bezpečnosti vědom a byl plně oddán jejich vztahu, zašel až tak daleko, že si v laboratoři zapsal své uživatelské jméno a heslo jako „John“ a „Ada“. Clemens sám zemřel po propuknutí Epsilon kmene t-Virus, který skončil zničením zařízení.

Raccoon City (1998)

Na konci léta organizace zahájila novou operaci s cílem ukrást vzorek viru Golgotha . Wong a další agent byli posláni do města, aby obnovili tento virus, přičemž misi koordinoval Dr. Albert Wesker , bývalý výzkumník Umbrella. Další muž, novinář jménem Ben Bertolucci , byl označen za osobu, která má potenciální informace o viru a laboratoř NEST je zkonstruovala. Jeho vyšetřování města vzbudilo hněv jak Dr. Annette Birkinové , tak policejního náčelníka Briana Ironse , a brzy byl zatčen a zadržen na policejní stanici Raccoon .uprostřed vypuknutí modifikovaného kmene t-viru, který na konci září zničil infrastrukturu města.

V úterý 29. září se Wong dostala na policejní stanici, aby hledala Bertolucciho, přičemž zjistila, že budova spadla na Zombies , přičemž policista nováček Leon S. Kennedy byl jediným neinfikovaným přeživším. K ochraně své mise použila Wong pro svou misi krytí. V jednom účtu Wong tvrdila, že pouze hledala Clemense, zatímco v jiném účtu tvrdila, že je agentkou FBI, která hledá důkaz o nelegálním projektu biologických zbraní Umbrella USA . Ať už byl důvod jakýkoli, informace, které získala od Bertolucciho, nestačily a brzy byl zabit mutantem. Wong se rozhodla pokračovat ve svém hledání NEST a pracovala po boku Kennedyho, který hledal cestu z města.

V časných ranních hodinách středy 30. září Wong úspěšně dosáhl NEST prostřednictvím podzemní dopravy do pohoří Arklay. I když není jisté, co se přesně stalo v laboratoři, je známo, že Wong byl zraněn a mylně považován za mrtvého. V jednom případě byla zastřelena Dr. Birkinem, když se pokoušela ukrást vzorek Golgoty, který získal Kennedy, a spadla do šachty. V jiném byla hozena do konzole T-00 , T-103Tyran také poslal obnovit virus. Ať už to bylo jakkoli, zařízení se aktivací samodestrukčního zařízení začalo brzy trhat a Wong byl nucen uprchnout. Na své cestě zachránila Kennedyho před T-00 hodem protitankového odpalovače. Jak přesně unikla z laboratoře, je také nejisté, ale zdá se, že se vrátila do města stokou. Ačkoli neměla čas najít další vzorek z Golgoty, podařilo se jí uniknout s úlomkem tkáně, který shodil virový inženýr, Dr. William Birkin.

V časných ranních hodinách čtvrtka 1. října se zraněný Wong konečně dostal do středu Raccoon City. Podle svých původních rozkazů se Wong vydala do Apple Inn , aby se setkala s její styčnou osobou. Když se ale dostala do pokoje, zjistila, že muž už ze zoufalství nad situací spáchal sebevraždu. Dr. Wesker při sledování z webové kamery vyjádřil zklamání z jejího selhání na misi, pravděpodobně měl přístup ke zdroji NEST, jak věděl o Kennedy, a byl připraven ji nechat zahynout. Nakonec ji však její držení fragmentu tkáně zachránilo a varoval ji, že město bude brzy zničeno raketovým útokem a jejím jediným únikem bylo použití háku na vrtulník Umbrella. I když podezírala Weskerovy motivy pro její záchranu, řídila se jeho pokyny. Wong se probojovala k dálničnímu nadjezdu, ale byla zpomalena Tyrantem R. Když byl Tyran zabit, Wong uspěla v útěku, přičemž město bylo zničeno o chvíli později.

Po návratu z Raccoon City se pro ni mise ve městě stala neustálým hodnocením, díky čemuž se její jméno stalo legendou mezi těmi, kdo se zabývají špionáží. Osobně si však zážitky vybraly mnohem větší daň, než by ukázala. Když se zotavila ze svých zranění, která utrpěla během svého pobytu ve městě, udělala vše, co bylo v jejích silách, aby se posunula dál, a pokusila se vidět své nové city ke Kennedymu jako součást její wongské „charakteru“ než ona sama. Také když zjistila, že Simmons byl zodpovědný za plánování a přípravu „ operace sterilizace “ – bombardování – uvědomila si, že je prostě příliš nebezpečný muž na to, aby se s ním stýkala, a moudře s ním přerušila všechna spojení.

Sacred Snakes (2002)

Zatímco oba byli zaměstnáni Organizací, Wong a Wesker by několik let působili odděleně a jejich cesty se při mnoha příležitostech křížily jako spojenci i nepřátelé. Mezi místa, kde se jejich rivalita projevila, byl Amazonský deštný prales, kde se Organizace pokoušela zapojit. Sacred Snakes, zločinecký syndikát vedený drogovým magnátem Javierem Hidalgem, kupoval BOWs od plukovníka Sergeje Vladimira, ale byly pokryty rostoucími náklady kvůli zoufalství Umbrella vydělávat v době své smrti. Oslovili je jako prostředníka pro blíže nespecifikovaného vývojáře biologických zbraní, zůstali v kontaktu, i když raději nakupovali přes Weskera.

V srpnu Hidalgův pobočník Sergio konfrontoval Wong a ona jim poskytla informace dokazující, že se Umbrella zabývá kreativním účetnictvím, než trvala na tom, aby jí poskytli informace výměnou. Při hlášení této schůzky Weskerovi byla Hidalgo varována, že je špiónka Umbrella, která se mu snaží prodat stejné produkty. Posvátní hadi se ji vydali hledat, ale zmizela dříve, než tak mohli učinit. Operace byla nicméně pro organizaci úspěšná a stala se hlavním dodavatelem Hidalga.

Resident Evil Zero (2002)

  1. července 1998 je vlak vlastněný farmaceutickou společností Umbrella, Ecliptic Express, napaden hejnem pijavic. Když jsou cestující a posádka napadeni, ze svahu to sleduje záhadný mladý muž. O dvě hodiny později je Bravo tým policejních sil speciální taktiky a záchranné služby (STARS) vyslán, aby prošetřil sérii kanibalskýchvraždy v Arklay Mountains mimo Raccoon City. Na cestě na místo má jeho vrtulníku poruchu motoru a havaruje v lese. Důstojnice Rebecca Chambersová z týmu Bravo při prohledávání oblasti narazí na Express, nyní nehybný. Začne prozkoumávat místo činu, jen aby našla cestující a posádku proměněnou v zombie. Neví, že jejich transformace je výsledkem vystavení Umbrella's T-viru obsaženému v pijavicích. Při prozkoumávání vlaku se spojí s Billym Coenem – bývalým důstojníkem průzkumu námořní pěchoty , který měl být popraven za zabití 23 lidí, dokud v regionu havarovala dodávka vojenské policie, která ho převážela.

Dvojice si tajemného mladíka všimne chvíli předtím, než se vlak náhle znovu rozjede. Aniž by to dvojice tušila, dva vojáci z Umbrella se na rozkaz Alberta Weskera a Williama Birkina pokoušejí převzít kontrolu nad vlakem a zničit ho, ale dříve, než stihnou dokončit svůj úkol, je zabíjí pijavice. Jak se vlak vymyká kontrole, Rebecca a Billy zabrzdí a odvrátí jeho kurz směrem k opuštěnému výcvikovému zařízení pro budoucí manažery Umbrella. Zjistí, že bývalý ředitel zařízení a spoluzakladatel korporace, Dr. James Marcus, byl zodpovědný za objevení takzvaného Progenitor viru v 60. letech a rozhodl se prozkoumat jeho potenciál jako biologické zbraně . Zkombinoval to s DNA pijavicevyvinout T-virus, který způsobuje rychlé mutace v živých organismech a tak přeměňuje lidi a zvířata na zombie a monstra.

Zatímco dvojice pokračuje v prozkoumávání zařízení, Wesker se rozhodne opustit Umbrella a připojit se k její konkurenční společnosti a plánuje další výzkum T-viru. William Birkin odmítne jeho nabídku připojit se k němu, místo toho se rozhodl dokončit svůj výzkum G-viru. Později se Rebecca oddělí od Billyho. Sama narazí na kapitána Enrica Mariniho, který jí řekne, že zbytek týmu Bravo se sejde ve starém sídle, které našli, ale dovolí jí zůstat a najít Billyho. Těsně poté, co Enrico odejde, je Rebecca napadena Tyranem . Po dočasné porážce Tyrana se Rebecca znovu setkává s Billym a společně ho porazí a pokračují směrem k vodní elektrárně.

Nakonec Rebecca a Billy dohoní muže ovládajícího pijavice, který je shodou okolností Marcusovým posledním experimentem, Queen Leech. O deset let dříve byl Marcus zavražděn na příkaz dalšího spoluzakladatele Umbrella, Oswella E. Spencera, který usiloval o jeho výzkum. Poté, co byla jeho mrtvola vyhozena, královna Leech vstoupila do jeho těla a oživila ho, získala jeho vzpomínky a schopnost měnit tvar, a tak uvěřila, že je vzkříšený Marcus, a zorganizovala propuknutí T-viru v zařízení a ve vlaku jako prostředek pomsta proti Umbrella. Poté, co ji dočasně porazili, se Billy a Rebecca pokusí uniknout na povrch výtahem, stejně jako William Birkin narazí na samodestrukční mechanismus zařízení. Pronásledován královnou Leech, dvojice ji nakonec zabije a uteče, než bude zařízení zničeno. Po jejich útěku, Rebecca si všimne sídla, o kterém se Marini zmínil, a připravuje se k němu zamířit. Než to udělá, ujišťuje Billyho, že její policejní zpráva ho uvede jako další oběť incidentu. Billy jí děkuje za svou svobodu a odchází, zatímco Rebecca míří do sídla, aby zjistila, kde se nacházejí její kolegové z Bravo Teamu.

The Enlightened (2004)

V roce 2004 byla Wongova loajalita k organizaci znovu zpochybněna. Poté, co Wesker získal důkazy, že se zapojoval do jednání s TRICELL Africa od konečného kolapsu Umbrella v roce 2003, jeho vedoucí role představovala hrozbu. Díky Wongovi se Organizace dozvěděla o projektu výzkumu a vývoje biologických zbraní ve Španělsku od Los Iluminados kvůli úniku informací jedním z jejích vedoucích výzkumníků, Dr. Luis Sera . Projekt využil parazitický organismus k proměně lidských bytostí v užitečné loutky. Wesker by místo toho pověřil jednoho ze svých vlastních žáků, Jacka Krausera , k misi získat „ Dominantní druh Plaga" - parazit, který by dával rozkazy ostatním, aniž by přebíral hostitelovu mysl. Když se Krauser nevrátil včas se vzorkem parazita, Organizace využila této příležitosti ve svůj prospěch a přinutila Weskera, aby k misi přidělil Wonga. také.

Když Wong dorazil do vesnice, jejíž obyvatelstvo ovládl parazit, cílem Wonga bylo získat co nejvíce informací o Plagas ze země. Toto spojení bylo zpožděno, když zjistila, že Kennedy byl v oblasti. Poté, co byl naverbován americkou vládou jako špión, hledal v oblasti Ashley Graham , dceru prezidenta Grahama , kterou unesl Krauser jménem Osmunda Saddlera, muže odpovědného za projekt biologických zbraní. Wong zazvonil na zvonek na nedaleký kostel, což upoutalo pozornost vesničanů a nasměrovalo je pryč od něj.

Nedlouho po jejím příjezdu Wong kontaktoval Wesker, který měl informace, že Sera byla zajata, když se s ní chystala setkat se vzorkem dominantního druhu a byla ukryta v domě poblíž. Nyní věděla, kde ho najít, a tak se Wong vydala do opuštěné části vesnice, kde zjistila, že Seru i Kennedyho unáší skupina vesničanů vedená místním knězem Fr. Bitores Mendez . Po skupině se dostala do Mendezova domu včas, aby zachránila Kennedyho před zabitím, ale byla během toho zajata vesničany a sražena šipkou na uklidnění. Když se Wong v noci probudila, zjistila, že leží na kamenné desce a je připravena být zabita jako rituální oběť. Wong dokázala otřást svými strážci a vydala se zpátky do vesnice, kde konečně našla Seru. Když ho však zajali, vzorek u sebe neměl a nechal ji s prázdnou, zatímco jej vytahoval z úkrytu.

Když Wong zamířil do nedalekého hradu vlastněného rodinou Salazarů při pronásledování Sery, znovu narazil na Kennedyho. Když se mu konečně odhalila, setkala se s nepřátelskými otázkami ohledně jejích vazeb s Weskerem, na které nedokázala odpovědět. Wong ho nechala za sebou, aby pokračovala v pátrání, a byla šokována, když dostala rozkaz k jeho popravě, protože Wesker ho považoval za rozptýlení pro ni a za možnou hrozbu. Pečlivým vyhýbáním se tomu, aby ji Kennedy viděl, se Wong dokázala omluvit, že ho nezabila, a pokračovala v hledání Sery. Nakonec však bylo příliš pozdě a Sera byla zabita Saddlerem, když se vrátil se vzorkem.

Pochybujíc o Wongově upřímnosti, že neměl příležitost zavraždit Kennedyho, byly rozkazy dočasně zrušeny, aby mohl způsobit Los Iluminados další potíže a sloužit jako užitečný idiot .. Wong se setkal s Kennedym v přístavu na motorovém člunu a odvezl ho přes jezero na ostrov, na kterém se prováděl Saddlerův výzkum biologických zbraní a kam vzal vzorek. S Organizací byla vedena jednání o tom, jak bude vyzvednuta, a tým začal kolem ostrova umisťovat výbušniny, aby zničili výzkum Los Iluminados po získání vzorku. V jejím případě byl také poslán vodní skútr dolů podvodním výtokem jako alternativní úniková cesta. Brzy se Wong setkal s Krauserem na rádiové komunikační věži, kde čekali na nové rozkazy. Wong se rozhodla odejít a byla sama, když ji Wesker informoval, že Krauser měl zabít Kennedyho. Když se Wong pohyboval průmyslovou čtvrtí ostrova, zničil malou válečnou loď připravovanou Los Iluminados jako součást jejich armády, než dorazil k velkému prázdnému skladišti, kde Krauser a Kennedy zuřili v boji na nože. Krauser, postřelený Wongem, vzdal boj a odešel s ním bojovat jinam, v troskách pevnosti, kterou kdysi dávno používala rodina Salazarů. Krauser by tento druhý boj prohrál, přestože si tajně implantoval vzorek Dominantních druhů, který měl získat, do vlastního těla. Wong byl svědkem boje z dálky a ohlásil svou smrt Weskerovi. Ještě jednou jí Wesker dal rozkaz zabít Kennedyho, ale po získání vzorku jí to umožnil.

Zatímco pro sebe prozkoumávala zničenou pevnost Salazar, Wong znovu běžela ke Kennedymu. Když byl zajat ve vesnici, byl mu implantován recesivní druh Plaga, Sera mu poskytla léky na zpomalení růstu parazita, ale napadlo ho vzít si ho, až když zjistil, že se snaží Wonga udusit k smrti. Zatímco Wong trval na tom, aby z něj parazita dostali, on odmítl, dokud nebyl zachráněn Graham. Wong ho nechal za sebou a narazil na Krausera, který se, živý, ale zraněný, chtěl pomstít za to, že na něj střílela. Ti dva bojovali na moderní pevnosti postavené Los Iluminados, kde byl Krauser nakonec zabit. Pokračovala ve svém pátrání po vzorku dominantního druhu, který Plaga odebrala od Sery, a Wong se dostala do laboratoře, kde byl Graham držen v izolaci, dokud její vlastní Plaga nemohla převzít její tělo. Wong odvedl pozornost od Saddlera a dal Kennedymu šanci uniknout s Grahamem z laboratoře. Její boj se Saddlerem ji však znevýhodnil, protože jeho mutantní tělo je schopné jednoduše absorbovat kulky. Brzy byla poražena a upadla do bezvědomí. Svázaná byla odvedena do rozestavěné věže a zavěšena na provaz kolem pasu jako návnada. Když ji zachránil Kennedy, Saddlerův parazit narostl do obrovských rozměrů a začal s ním bojovat. Wong, který bojoval se Saddlerovou milicí na věži, našel raketomet a hodil ho Kennedymu, kterému se podařilo Saddlera zabít jednou provždy.

Když byl vzorek nyní v držení Kennedyho, Wong ji přiměl k pohybu a přiložil mu k hlavě pistoli, čímž ho donutil ji předat. Se zajištěným vzorkem skočil Wong z nedalekého útesu do vrtulníku, který čekal, až ji vyzvedne. Aby mu dala šanci přežít, hodila mu klíče od svého vodního skútru, když byl nastaven časovač pro výbušniny. Na zpáteční cestě si Wong pečlivě uchovávala vzorek dominantního druhu ve svém držení a místo toho zasadila nově získaný vzorek recesivního druhu Plaga do pouzdra, které bylo předáno Weskerovi. Zatímco toto probuzení nějakou dobu fungovalo, aby odepřelo Weskerovi důležitý výzkum biologických zbraní, který by dal Tricellovi, Wesker se později vrátil na ostrov a naklonoval další z toho, co zbylo z Krauserovy mrtvoly. V následujících čtyřech letech si Wesker s Tricellovými zdroji vybudoval zločinecké impérium, což vedlo k masivní fragmentaci po jeho smrti z rukou BSAA v roce 2009, takže na nějakou dobu zůstali pouze Simmons a The Family jako hrozby pro skutečného Wongova zaměstnavatele.

Občanská válka východních Slovanů (2011)

V roce 2011 byl Wong najat Simmonsem anonymně, aby zasahoval do projektu biologických zbraní probíhajícího ve Východoslovanské republice . Aby vláda ukončila občanskou válku, tajně poskytla rebelům vadný druh Plaga. Zatímco jejich dominantní poddruh Plagas byl schopen ovládat parazitované Lickery a držet armádu na uzdě, paraziti nevyhnutelně převzali jejich mysl a udělali z nich omračující bytosti podobné zombie, což by zničilo vedení a usnadnilo zničení rebelů. celý. Wong, který byl vyslán, aby prozkoumal původ Plagasů a získal vzorek, se pod rouškou zástupce BSAA setkal s prezidentkou Světlanou Belikovou a náčelníky štábu. V noci se ještě jednou střetla s Kennedym, který byl poslán do východní Slovany, aby ověřil zprávy o rebelském použití biologických zbraní. Nemohla ho informovat o svém poslání, vše, co mohla udělat, bylo varovat ho, aby se vyhnul návratu do stejné oblasti, o níž věděla, že má být zničena vládním úderem.

Následující den se Wong setkal s Belikovou ještě jednou, kde byla obviněna z toho, že je špionkou, protože OSN neměla žádného zástupce BSAA tohoto jména. Protože Wong nebyl v jejím hotelu, když byl požádán o předchozí noc, Belikova dospěla k závěru, že jde o ruského agenta, který se setkal s kontaktem. Belikova odmítla přijmout výslech, brzy to udělala fyzicky a Wong byl zajat, když se Belikova kancelář změnila na bezpečnostní místnost, což jí odepřelo útěk. Wong se probudila ve velkém zařízení pod prezidentským palácem a použila skrytý nůž, aby se odvázala a prozkoumala. Brzy objevila Belikovu laboratoř, čímž potvrdila roli vlády při dodávkách BOW rebelům. Kennedyho a nového vůdce rebelů Alexandra Kozačenka, brzy dorazili do laboratoře také po útoku rebelů na palác nahoře pomocí Lickerů. Když se Wongovi podařilo ukrást vzorek Plagy, udělal tichý útěk, zatímco Lickerové roztrhali Belikovy vojáky na kusy.

Po Wongově útěku byly světu odhaleny důkazy o tom, že Belikova financovala bioterorismus, což legitimizovalo společnou americko-ruskou invazi do země. Střetnutí Belikové s Wongem však mělo své vlastní problémy a BSAA byla upozorněna na takového špióna, který se vydával za jednoho z nich. Sotva byl vydán mezinárodní zatykač, vše skončilo, jako by nikdy neexistovala. Věděla, že je to práce muže, který ji na tuto misi najal, a tak začala být o to podezřelejší, že odmítá ukázat svou identitu. Netrvalo dlouho a pouze CIA a BSAA o ní měly záznamy, v obou případech utajované.

Stolen Identity & Neo Umbrella (2012-2013)

V červnu 2013 dostal Wong úkol, aby se setkal s ponorkou, aby odhalil důležité informace. Na rozdíl od východních Slovanů se jednotlivec, který ji najal, zjevně ukázal jako Simmons. I když zpočátku neměla zájem se s ním zaplést, zvědavost zesílila a 27. června infiltrovala ponorku, když se dozvěděla, že její otisky jsou v evidenci. Další vyšetřování ponorky odhalilo film, na kterém byla nařízena na operaci v Edonii v prosinci 2012 s cílem zajmout muže jménem Jake Muller, který byl považován za pravděpodobně zdrojem protilátek proti C-viru, mise, které se nikdy nezúčastnila. Když ponorka utrpěla katastrofální nehodu a začala se potápět, Wong ji nechal uniknout v torpédovém tubusu. Simmons ji znovu kontaktoval a bylo jí řečeno o nadcházejících útocích v USA, Číně a poté ve velkých městech po celém světě, přičemž všechny byly obviňovány ona a „ Neo Umbrella “.

V noci 29. června Wong dosáhl katedrály Tall Oaks , budovy známé jako fasáda podzemního sídla The Family. Jak bylo předpovězeno, Tall Oaks trpěl rychle se zrychlujícím virovým vzplanutím, čemuž ani ona nemohla uvěřit, že je toho schopen. Když se Wong dostala do jejich komplexu, narazila na Kennedyho a agentku tajné služby Helenu Harperovou, kteří se snažili rozumně namluvit Harperovu mutantskou sestru Deborah . Wong, když to viděla jako naději, místo toho vypálila šíp ze svého luku. Když Deborah útok přežila, všichni tři spolupracovali, aby zajistili, že zemře, i když neochotně. Jakmile zemřela, Wong nechal ty dva za sebou a Simmons ho vyzval, aby zamířili do laboratoře. Sledováním VHS kazety Wong konečně zjistil pravdu o Simmonsově neobvyklém chování: úspěšně použil nový C-virus , aby proměnil lidský testovací subjekt v genetického duplikátu samotné Wong. Pochopení Simmons, kteří ji najali na ponorkovou misi, byl jen její dvojník , Wong kontaktoval skutečného Simmonse, aby ho varoval před nedávným vývojem a zničil laboratoř před odjezdem do Číny, kde byl naplánován další útok.

Při cestě do Lanshiangu Wong rychle zjistila, že její dvojník byl hledaný uprchlík na útěku před BSAA, který měl důkazy, že je za útok zodpovědná. Ve svém pokusu dohnat byla Wong nucena bojovat s jedinečným BOW vyzbrojeným organickou motorovou pilou zvanou Ubistvo. Po útěku na vlakové lince mutant ohrožoval Mullera a Sherry Birkin , kteří sami unikali Neo Umbrella. Wong jí nabídl pomoc, a přestože Birkin okamžitě poznal z krátkého setkání v Raccoon City, nevěděl, že Muller je Weskerův syn. Rychle obrátila svou pozornost ke svému dvojníkoviještě jednou, když ji zahlédl, jak odjíždí v luxusním autě, pronásledovaná BSAA.

Po automobilové honičce na letadlovou loď námořnictva Rudé armády, kterou unesli vojáci Neo Umbrella, se Wongovi podařilo najít dokumenty konečně vysvětlující původ jejího dvojníka - byla vytvořena z posedlosti Simmonse a obětovala jeho vlastní hlavní výzkumnici - Dr. Carlu Radames - s traumatem z takové zrady, která ji přivádí k šílenství. Brzy poté byl Radames zastřelen členem rodiny z vrtulníku a spadl na palubu z horního patra. Wong přispěchala k jejímu tělu, aby vzdala úctu, ale zjistila, že je stále naživu, protože se po pádu nakazila Enhanced C-virem . Radames, která stále věřila, že je skutečná Ada Wongová, se chlubila blížícím se úspěchem jejího projektu soudného dne. Radamesovy mutace způsobily katastrofální poškození letadlové lodi, což způsobilo, že se začala potápět, přičemž Wong těsně dosáhl vrtulníku.

Při přeletu nad Lanshiangem si Wong všiml skutečného rozsahu Radamesova projektu soudného dne. Zatímco bojovala s Radamesem na lodi, byla připravena střela na druhé letadlové lodi, aby vypustila C-Virus do oblasti Tatchi a během chvilky detonace proměnila stovky – možná tisíce – v zombie. Síly BSAA v oblasti byly samy zničeny nebo zmutovány a vrtulníky Neo Umbrella mohly pokračovat v masakrech civilistů. Poté, co zachránili Kennedyho a Harper před zombiemi, ti dva se odvážili do Číny zatknout Simmonse a vydali se každý svou cestou ke Quad Tower. Tam našli Simmonse, který zmutoval po expozici Enhanced C-viru.

Věřil, že Wong je Radames, obvinil ji ze svého stavu a zaútočil. Když se Simmons zastavil, Wong pokynul Kennedymu a Harperovi na střechu k vyzvednutí. Wong vyšel hledat v budově Radamesovu laboratoř a spatřil Simmonse, jak šplhá po zdi a snaží se chytit Kennedyho a Harpera. Když se Wong připojil k boji, vzal si víc, než vyjednávala, a byl vyřazen, protože musel být chráněn Kennedym. Když Simmons srazil Kennedyho z římsy, šklebil se, Wong mu laskavost vrátil a zachránil ho, bodl Simmonse do krku a shodil ho z budovy do ohně.

Bez dalších hrozeb se Wongovi podařilo vystopovat Radamesovu laboratoř a Kennedymu a Harperovi bylo dovoleno jít dál. Její vyšetřování odhalilo jasné známky dalšího probíhajícího experimentu, který Radames považoval za její dosud největší výtvor. Wong už neměl zájem vidět, jak to jde dál, místo toho jednoduše zničil krysalid palbou ze samopalu a zabil mutantního obyvatele. Poté obrátila svou pozornost na ostatní počítače v laboratoři, než odešla na další misi.