Resident-Evil.cz

Albert Wesker

Dr. Albert Wesker (asi 1960-2009) byl uznávaný virolog proslulý svou prací se skupinami spojenými s černým trhem s biologickými zbraněmi .

Wesker, původně jeden z testovacích subjektů v Projektu W , který se specializoval na biotechnologie a bioinženýrství, byl elitní perfekcionista s absolutním chladem, vždy nosil sytě černé sluneční brýle, které mu dodávaly ještě nepřístupnější vzduch. Jako vedoucí výzkumník spojený s projektem t-Virus již v roce 1978 byl svědkem a občas formoval výzkum BOW společnosti Umbrella . Oficiálně opustil společnost brzy poté, co se zastavil v projektu Tyrant a začal pracovat jako špión, což vedlo ke kariéře v armádě Spojených států a nakonec se STARS jako její kapitán.

Wesker se nakonec rozhodl Umbrellu zradit a spolupracovat s dalšími skupinami na krádeži jejích výzkumných dat, přičemž těžil z mutace způsobené prototypem viru, který mu dal nadlidské schopnosti. To ho ve svém sebeprosazení přimělo věřit, že byl vyvolen, aby dosáhl konečného cíle způsobit masové vymírání lidstva ve prospěch evoluce. Byl zabit v březnu 2009 během operace BSAA, která odhalila jeho roli v projektu soudného dne zvaného Uroboros.

Životopis

O Weskerově dětství je známo jen málo, dokonce ani jeho skutečné jméno. Rozumí se, že od svých rodičů zdědil výhodné geny související s inteligencí. Odebraný jeho rodičům v mladém věku agenty Dr. Oswell E. Spencera, Earl Spencer , byl vychován v jednom z možná několika domovů financovaných Spencer Foundation. To mělo sloužit jako první fáze projektu eugeniky, který se snažil vychovat skupinu podobně smýšlejících, nadaných intelektuálů, kteří by mohli být infikováni mutantním progenitorovým virem .kmene a svěřeny jeho nadlidské účinky. Děti, všechny pojmenované „Wesker“ po vedoucím projektu, byly vychovány tak, aby sdílely Spencerovy hodnoty, přechovávaly zvláštní pohrdání válkou a morem, věřily, že lidé jsou evolučně slepá ulička, která potřebuje řád, vysvobození a znovuzrození. V tomto ohledu vyčníval před ostatními Weskery svou absolutní ambicí v těchto aspektech. Vzhledem k tomu nejlepšímu vzdělání, jaké si peníze mohly koupit, se v mladém věku dostal na univerzitní vzdělání a v sedmnácti letech získal doktorát z virologie.

Poté, co byl Wesker pronásledován Spencer Foundation pro své slibné známky, byl v roce 1977 najat společností Umbrella Pharmaceuticals. Se záměrem indoktrinovat jeho a další zázračné děti dostal místo v internátní škole společnosti Umbrella Executive. Školicí středisko s výukovým programem vytvořeným tak, aby indoktrinoval tyto děti agresivními a nelidskými hodnotami potřebnými k pokroku ve výzkumu virových zbraní Umbrella. Třída z roku 1978 byla kritizována zástupcem ředitele za nevýraznou, s výjimkou Weskera a šestnáctiletého Dr. Williama Birkina , kteří prokázali kombinaci talentu a nelítostného charakteru, která by pro společnost udělala dobře. Dr. James Marcus, jeden ze spoluzakladatelů Umbrella Pharmaceuticals a ředitel zařízení, se o Weskera a Birkina velmi zajímal a získal si jeho důvěru. Po sérii firemních skandálů, které byly zakryty, byla škola na konci roku uzavřena, přičemž dvěma studentům byla okamžitě nabídnuta práce a přemístěni do nedaleké Arklay Laboratory jako vedoucí výzkumníci, tajně . jako odměnu za krádež vzorku Marcusova dokončeného kmene t-viru.

Weskerovo zapojení do t-Virus Project začalo ihned poté, co začalo jeho přidělení do Arklay Laboratory. Oba dorazili v době, kdy Umbrella zvažovala oficiálně vyvinout virové zbraně založené na ebole jako součást očkovacího programu. Oba byli úspěšní v sestřihu genů z Eboly na ukradený kmen t-viru, čímž vznikl pozměněný virus, který byl lépe schopen obejít imunitní systém, čímž se zvýšila šance, že lidé přežijí infekci a stanou se zombiemi. Toto odmítnutí Spencerovy myšlenky na použití t-viru speciálně k zabíjení připravilo cestu pro širokou škálu budoucích výzkumů.

Vzhledem k tomu, že projekt t-Virus dobře postupuje, ale vyvíjí pouze BOW se slušnou, ale podlidskou inteligencí, Umbrella začala na duo tlačit, aby přišli s novějším výzkumem. V určitém okamžiku v roce 1988 Dr. Spencer nařídil, aby byl Dr. Marcus zavražděn a jeho tělo bylo odhozeno; oba výzkumníci z Arklay se zúčastnili atentátu, aby okamžitě získali data z deseti let výzkumu, která si uchovával pro sebe. Projekt Tyran, mezitím představoval další krok ve výzbroji t-virů, ale kvůli tehdejšímu viru, který poskytoval výhodné mutace lidem s určitými geny regulujícími inteligenci (statisticky jeden z deseti milionů), byl projekt pozastaven až do nového t- Virový kmen by mohl být zkonstruován, což by usnadnilo vytváření prototypů Tyranta, které by pak mohly být klonovány.

Jako řešení byli oba schopni získat laskavost od Dr. Spencera a získat inteligentního parazita BOW vytvořeného Umbrella Europe, parazit, nazvaný Nemesis Alpha, by mohl vyřešit problém únosem těla BOW a řídit se složitými příkazy od trenérů. Parazit byl vložen do těla mutantního lidského testovacího subjektu, Lisy Trevorové , aby pozoroval jeho reakce. Když byl parazit zabit Trevorovým imunitním systémem, vedlo to k objevení viru Golgotha a přesunu Dr. Birkina ze zařízení do NEST. Wesker se také rozhodl opustit laboratoř, zmatený z motivů Dr. Spencera při schvalování a financování Golgoty, protože už byla považována za bezcennou pro vývoj biologických zbraní. Začal pracovat u jejich zpravodajského úřadu, aby našel odpovědi.

V průběhu 90. let se Weskerovi podařilo získat nové zaměstnání u jiných skupin tím, že byl oficiálně bývalým zaměstnancem Umbrella. Přibližně od roku 1991 sloužil v americké armádě, poté, co byl prozkoumán pro jeho užitečnost v jejich vlastním nelegálním projektu biologických zbraní. Armáda si pravděpodobně nebyla vědoma jeho práce krtka. V této době Wesker vstoupil do sexuálního vztahu se srbskou přistěhovalkyní z Edonie, jejíž příjmení bylo Muller, ale brzy poté ztratil zájem, aniž by věděl, že je těhotná s jeho dítětem.

Po jeho kariéře v armádě byl Wesker v roce 1996 převelen Umbrella, aby sloužil ve STARS, soukromě financované policejní speciální jednotce v Raccoon City. Speciální taktická a záchranná služba byla ve skutečnosti soukromou armádou Umbrella, nominálně zřízenou, aby se vypořádala s rostoucí hrozbou domácího terorismu v americkém srdci, a vysloužila jim přímý zdroj v policejním oddělení mývalů, pokud by se vyšetřování nepříjemně zdržovalo blízko společnosti. Stal se kapitánem týmu Alpha a dostal senioritu nad kapitánem Enrico Marinim.

Zrada (1998)

Jaro a léto 1998 zažilo Umbrella v Raccoon City značné rozrušení. Nový kmen ε infikoval v květnu řadu zaměstnanců laboratoře Arklay, což vyvolalo karanténu personálu, zatímco se jeho strážci připravovali na zastřelení všech uprchlíků. Dr. Wesker a Birkin osobně navštívili laboratoř krátce poté, co byl vyhlášen poplach, aby evakuovali klonovaná embrya T-002 Tyranta , jednoho z nejdůležitějších aktiv společnosti Umbrella. Wesker také vydal příkazy zakázat telefonní hovory, aby se omezilo šíření informací.

Uteklí Cerberus BOW však unikli z klecí a začali zabíjet a útočit na civilisty v Raccoon Forest, přičemž infikovaní přeživší pokračovali v zabíjení dalších. Do července počet zabití přesáhl 20 v tom, o čem RPD teoretizovalo, že jde o dílo kultu, ale nebyli schopni najít podezřelé, takže po reakci tisku přidělili případ společnosti STARS Už nejsou schopni zvládat situaci od uvnitř velitelství Umbrella vytvořilo plány „ X-Day “, které daly Weskerovi řadu úkolů, které měl během mise provést. Dostal rozkaz obětovat STARS mutantům, aby poskytl bojová data, a eliminoval je jako svědky; shromáždit zbývající BOW embrya a nakonec zničit samotnou Arklay Laboratory, aby byly zničeny všechny stopy viru. 23. července Wesker sabotoval motor vrtulníku týmu Bravo, což by zabránilo jejich úniku a vyžadovalo by to následné vyšetřování týmu Alpha.

Během přípravy STARS měli Wesker a Birkin také další povinnosti se společností a měli dohlížet na znovuotevření školící školy pro vedoucí pracovníky, možná aby nahradili ztrátu Arklayské laboratoře. Útok rodící se kolonie pijavic mutantů zničil dva ozbrojené vyšetřovací týmy a nakazil obyvatele soukromého vlaku, který vezl klíčový personál do školy. Aby se zabránilo dalšímu šíření epidemie, oba plánovali vyhodit do povětří cvičnou školu. Zatímco tam, Wesker se setkal s Col. Sergei Vladimirem , výkonným ředitelem UBCS, poté, co Umbrella HQ zaznamenal incident. Wesker utekl ze zařízení před jeho zničením, ale jeho noční zkušenosti ho přesvědčily, že opuštění Umbrella je nyní zásadní a souhlasil s nabídkou zaměstnání konkurenční společnosti výměnou za to, že jim dá vzorky embryí, místo aby je předal přes Umbrellu.

Večer 24. července vedl Wesker Alpha Team do hor, jak očekával. Aby měl Wesker lepší šance na přežití, dostal mu mutantní kmen t-viru navržený tak, aby mutoval jeho tělo, aby podpořil jeho sílu a výdrž. Také vyhrožoval Barrymu Burtonovi neexistující hrozbou vraždy jeho rodiny a donutil ho pomáhat při zabavení nebo zničení usvědčujících důkazů. Brzy po příjezdu na místo vrtulníku Bravo Team, kde bylo objeveno tělo pilota RPD Kevina Dooleyho, byl tým napaden smečkou Cerberus a zabit Joseph Frost, přičemž pilot Brad Vickers skupinu opustil. Ostatní uprchli do nedalekého Spencer Mansion hledat úkryt. Uvnitř se Wesker rozdělili do skupin a pokračovali ve své misi. Během noci zjistil, že kapitán Enrico Marini je naživu a má usvědčující důkazy proti Umbrella, a před útěkem ho okamžitě zastřelil v podzemních tunelech.

V laboratoři začal Wesker s přípravami na probuzení Tyrana, aby zabil zbývající přeživší STARS, přičemž se krátce předtím nakazil kmenem mutantního viru. Když byl v komoře, byl zahnán do kouta svými kamarády a přiznal svou roli v Umbrellaově spiknutí, než nařídil Tyranovi, aby na ně zaútočil. T-002 však rozpoznal Weskera jako účastníka Projektu Tyran a nejprve Weskera bodl, nabodl ho do hrudi, než se vydal za ostatními. Přestože byl Wesker vážně zraněn, viru v jeho těle se mu podařilo zmutovat, aby měl silné regenerační schopnosti, a probudil se v prázdné místnosti. Se samodestrukčním systémem předčasně aktivovaným a jeho přístup k počítači omezený plk. Vladimirem a RED QUEEN AI, Wesker nebyl schopen získat embrya ani žádná důležitá data a předat je konkurenční společnosti Umbrella. Po boji s Lisou Trevorovou jen o vlásek unikl zničení sídla, ale jeho vylepšená rychlost mu zajistila přežití. Wesker, který Umbrella a STARS věřili, že je mrtvý, dokázal získat zaměstnání ve společnosti i přes neposkytnutí vzorků.

Organizace (1998-2003)

Wesker si stále udržoval iluzi smrti a vyhýbal se veřejnému ukazování a místo toho se stal kontaktem mezi organizací a jejími špiony. Když Dr. Birkin dokončil Golgotu, organizace plánovala ji ukrást a Wesker sehrál roli vnějšího kontaktu mezi skupinou a jejich špionkou Adou Wongovou, která byla prostředníkem v Apple Inn. S vypuknutím t-viru zpomalujícím Wongovo vyšetřování se spojka zabila, aby se nezměnila v zombie. Přes počítačový zdroj převzal Wesker roli prostředníka a čekal na Wongův příjezd 1. října. Když potvrdila získání vzorku z Golgoty, Wesker ji nasměroval do vrtulníku Umbrella přepravujícího Col. Vladimira a manažera z města, na kterém se svezla, aby unikla bombardování.

Po akvizici Golgoty začala organizace vysílat svou polovojenskou skupinu HCF na nájezdy na základny Umbrella, aby získali data a vzorky biologických zbraní. Wesker vedl nálet na ostrov Rockfort v prosinci 1998. Vzpomeňte si na výzkum Alexie Ashfordové na t-Veronice, ostrov vlastněný Ashfordem byl logickým místem pro zahájení pátrání. Sabotéři dorazili na ostrov před hlavním útokem a nastražili výbušniny ve vojenském výcvikovém středisku, což uvolnilo kmen t-viru do ekosystému a uvolnilo BOW Velká část ostrovní infrastruktury byla zničena při následném bombardování letouny HCF. nasazením speciálních týmů hledajících vzorky t-Veronica, na kterých se přímo podílel Wesker. Nepodařilo se jim najít vzorky na ostrově, ačkoli Wesker skutečně zjistil, že Claire Redfieldová, Chrisova mladší sestra, byla zajata Umbrellou a uvězněna v jejím koncentračním táboře. Chris dorazil následující den a hledal ji. Wesker byl při obou příležitostech vyrušen, když se je chystal zabít, a brzy poté odešel z ostrova do ponorky poté, co zjistil, že Alexia je na antarktické základně Umbrella živá a zdravá.

Samotné zařízení také podlehlo epidemii t-viru poté, co tam uprchli uprchlíci z ostrova Rockfort, ale týmu se podařilo dostat se do něj přes podmořský kotec. Když se Wesker ocitl v podzemním sídle, poprvé se setkal s Alexií a požadoval, aby se předala, aby mu prokázala vzorek. Odmítla a začala mutovat do silnější podoby, na kterou nebyl připraven ani Wesker, a byl nucen ze sídla uprchnout. Nedlouho poté HCF objevila tělo Steva Burnsidea, teenagera, kterého Alexia nedávno použila jako testovací subjekt t-Veronica, a vrátili se do ponorky. Poté, co Wesker objevil Chrise a Claire v Antarktidě, konečně využil příležitosti k odstranění těchto dvou. Nejprve vzal Claire jako rukojmí a odtáhl ji do ponorky, nechal se přesvědčit, aby ji nechal běžet na základě slibu boje s Chrisem. Ačkoli byl schopen ovládnout Chrise s malým úsilím, Chris ho přemohl tím, že na něj shodil kovové nosníky. Vzhledem k tomu, že zařízení bylo blízko sebezničení a jeho kůže byla spálena požárem, Wesker to vzdal a odešel k ponorce.

S# organizací nyní v držení Golgoty; t-Veronica a při výrobě upravených klonů několika Umbrella BOW převzal Wesker vyšší roli při prodeji těchto biologických zbraní zainteresovaným stranám, když Umbrella vstoupila do dlouhého období kolapsu. V srpnu 2002 Wesker vyjednával o prodeji zbraní Javieru Hidalgovi, drogovému bossovi, který řídí kartel Sacred Snakes. Hidalgo, zákazník společnosti Umbrella po dobu více než 10 let, začal mít podezření, že je podváděn, protože ceny z ruského výrobního závodu začaly růst. Wesker ho přesvědčil, aby přestal nakupovat od Umbrella, a že asijský broker třetí strany žádající Hidalga o informace byl agent Umbrella, který ho vyšetřoval.

Nedlouho po prodeji t-Veronica Hidalgo vstoupil do vražedného vzteku kvůli útěku své dcery a způsobil virovou epidemii, když jeho armáda zombie a BOWs začaly ničit okolní komunity. Wesker z útesu sledoval, jak americký vládní tým Anti-Umbrella Pursuit and Investigation Team, který sám vyšetřuje asijského makléře, byl nucen čelit biologickému nebezpečí a nakonec zabil Hidalga. Brzy po jeho incidentu ho vystopoval Jack Krauser , americký voják, který byl během mise zraněn a vyřazen z aktivní služby a věřil, že Wesker by mu mohl pomoci najít nový smysl života. Brzy poté předstíral svou smrt při nehodě, aby vysvětlil své zmizení, a vstoupil do služby jako agent, kterému Wesker mohl věřit.

Počátkem roku 2003 se Organizace dozvěděla o sérii neobvyklých incidentů na Kavkaze, což je vedlo k přesvědčení, že za to může biologické nebezpečí. Poté bylo zjištěno, že v regionu se nachází tajná ruská základna Umbrella, a Wesker tam cestoval, aby hledal UMF-013, superpočítač Arklay Laboratory, který plukovník Vladimir zabavil krátce před příjezdem týmu Alpha do sídla Spencer Mansion téměř před pěti lety. Když zamířil do vesnice blízko základny ropných rostlin Umbrella, zjistil, že došlo k propuknutí a Hunter Delta BOW, které byly podplaceny, aby si je nechali ve skladu, utekly. Během pátrání po vývojových datech narazil Wesker na Redfielda a Valentina, kteří se připojili k jednotce proti biologickému nebezpečí a byli také upozorněni děním v Rusku. Byl příliš zaneprázdněn, než aby je zabil, získal data a odešel.

Wesker dorazil na základnu Umbrella, když ji epidemie téměř úplně pohltila, a plukovník Vladimir, jeden z mála neinfikovaných členů personálu, který zůstal. Přestože se dostal do zařízení ještě před příjezdem jednotek proti biologickému nebezpečí, byl zpomalen Ivanovými bodyguardy plukovníka Vladimira a byl nucen je zabít, aby postoupil dále. Když dorazil do řídícího centra. Plukovník Vladimir dohlížel na souboj TA.LOS s Redfieldem a Valentinem. Místo aby se manažer vzdal své věrnosti potopené lodi, nakazil se dokonalým kmenem t-viru, aby se vyrovnal Weskerovi v boji o počítač. Vladimir prohrál boj a Wesker stáhl všechna data UMF-013, Umbrella Archives, předtím, než nařídil RED QUEEN, aby smazala vše na serveru, čímž popřel své bývalé STARS soudruzi přístup k usvědčujícím informacím k použití proti Umbrella. Brzy po náletu Wesker poskytl archivy nebo alespoň jejich úryvky vládě USA.

Úryvky, které byly uzavřeny do slepé uličky s Umbrella USA kvůli škodám po zničení Raccoon City, poskytly nezvratný důkaz, že byli výrobci viru, který kontaminoval město. Poté, co byl vynesen verdikt požadující odškodnění obětí, byla společnost Umbrella Pharmaceuticals nucena vyhlásit bankrot a USA a Ruská federace spolupracovaly na vypátrání místa pobytu Dr. Spencera.

Partnerství s Tricell (2003-2009)

Během měsíců po nájezdu na Kavkaz našel Wesker své využití pro Umbrella Archives v Excella Gionne , genetik zaměstnaný Tricellem, který stejně jako on měl nízké mínění o ostatních mimo jejich použití jako práci. Tím, že Gionne poskytla podrobné informace o projektu t-Virus, její kariéra byla excelentní a spolu s ní i projekt vývoje biologických zbraní společnosti Tricell, a brzy se stala generální ředitelkou společnosti Tricell Inc., Afrika , kde se de facto stala šéf vývoje biologických zbraní. Ti dva se stali blízkými obchodními partnery, přičemž Gionne byl důvěryhodný do té míry, že věděl, že potřebuje lék, PG67A/Wa přestože k němu měl sexuální přitažlivost, tyto pocity nebyly opětovány.

Obchodní schůzky si získaly pozornost Organizace do poloviny roku 2004, a zatímco Wesker dohlížel na jejich pokusy získat parazita Plaga z Los Iluminados, Wong dostal tajné instrukce, aby mu předal vzorek recesivního poddruhu a ponechal si všechny vzorky dominantního poddruhu. skupina. Wesker, který plánoval poskytnout Tricellovi to druhé. Wesker byl nicméně úspěšný v získání požadovaného vzorku z pozůstatků Krauserovy mrtvoly, která byla parazitována.

Do roku 2006 Wesker a Gionne založili prostřednictvím Ricarda Irvinga obchodní kruh BOW , ve kterém bylo možné BOW vytvořené jako vedlejší produkty výzkumu Plaga prodávat po celém světě a zisky financovat do vývoje biologických zbraní bez papírové stopy a masivní Výzkumné a vývojové zařízení BOW bylo postaveno ve stejné africké jeskyni, kde zakladatelé Umbrella objevili Progenitor Virus, objevený poté, co vystopovali zbývající zaměstnance Umbrella, kteří o něm věděli.

Toto spojení s Irvingem upoutalo pozornost Dr. Lorda Spencera, který těsně před smrtí nechal Irvinga kontaktovat jako prostředníka jako záminku pro Weskerovu návštěvu na Spencer Estate . Tam mu byla odhalena existence projektu Wesker , který konečně přiblížil otázky, se kterými se potýkal od svého působení v Umbrella, protože si vůbec nebyl vědom toho, že výzkumný projekt BOW měl získat data pro projekt eugeniky. Wesker neviděl, že by pro Ozwella už neměl žádný užitek, a tak ho nabodl na kůl bodnutím do hrudi otevřenou rukou. Bezprostředně poté byl přerušen Redfieldem a Valentinem, nyní pracujícím pro BSAA, kteří přišli zatknout Dr. Lorda Spencera. V boji s těmi dvěma propadli Wesker a Valentine oknem a dolů z okraje útesu.

Poté, co přežil pád do Atlantiku a nesl Valentýna v bezvědomí, se Wesker s odporem ohlédl na své předchozí střety a také na odhalení své identity. Odtud začal projekt Uroboros , jehož cílem bylo vytvořit virus, který by zbavoval svět takových organizací, jako je BSAA, a zmutoval ty, kteří mají určité genetické vlastnosti, na nadlidské bytosti. Valentine udržovali naživu v chladném spánku v Tricellově zařízení, aby sloužil jako jeden testovací subjekt, jeden z tisíců, kteří budou během příštích dvou let uneseni. Další analýza však zjistila, že měla ve svém systému protilátky proti t-viru, což z ní udělalo špatný testovací subjekt. Místo toho, aby ji prostě zabil, považoval Wesker za vhodné nechat jí pravidelně píchat léky zvyšující výkon, aby nedobrovolně sloužila jako jeden z jeho agentů.

Dokončení a smrt Uroboros (2009)

Práce v zařízení Tricell pokračovaly další dva roky a převzaly rozsáhlejší úkoly, jako je výroba střel určených k vypuštění Uroboros do troposféry; po získání stealth bombardéru od neznámého prodejce Wesker plánoval jednoho dne vzlétnout a vypustit virus po celém světě, aby vynutil smrt nebo evoluci celému lidstvu. Ačkoli Wesker a Gionne provozovali v zařízení Tricell těsnou loď, i když výzkumný tým po dosažení konečné fáze výzkumu Uroboros popravili, přesto došlo k únikům a BSAA slyšela zvěsti o projektu soudného dne zvaného Uroboros a Valentine jsou naživu. , ale neměl žádný důkaz, který by to podpořil.

V březnu 2009 byla BSAA nasazena do nedalekého města Kijuju , aby zadržela Irvinga poté, co byl napojen na místní povstání podezřelých asociací s biologickými zbraněmi. Redfield a jeho partnerka Sheva Alomar byli úspěšní v zabití Irvinga a, ochotni poskytnout informace, je nasměrovali do jeskyně. Tam se ti dva setkali s Weskerem, Gionne a Valentinem. Wesker a Gionne, odhodlaní dodržet vše podle plánu navzdory neúspěchu, odešli k tankeru Tricell, na jehož palubě byl skrytý bombardér. Když se ukázalo, že na palubu také nastoupili dva agenti BSAA, Wesker infikoval samotnou Gionne Uroboros jako rozptýlení, zmutoval ji a vytvořil tyčící se monstrum, které způsobilo katastrofální poškození tankeru.

Poté, co se dozvěděl o Weskerově potřebě medicíny, byl konfrontován během přípravy ke startu stealth bombardéru a dostal předávkování PG67A/W. Oslabený, ale stále nebezpečný Wesker dokázal vzlétnout z tankeru a bojoval se dvěma agenty BSAA na palubě bombardéru. Když se otevřel zadní poklop, byl vytažen, a přestože se pokusil vzít Alomara s sebou, střelná rána ho poslala k zemi. Když stealth bombardér padal k zemi, byl schopen přežít pád směrem k sopce. Když byl projekt Uroboros zničen, Wesker zničil jednu z raket, aby se nakazil virem. Boj přes sopku byl ukončen, když vrtulník BSAA vyzvedl Redfielda a Alomara, kteří byli schopni pomocí RPG-7 vytvořit explozi, která ho spálila poté, co spadl do lávy.

Dědictví

Zpráva o Weskerově smrti se rozšířila podsvětím BOW k několika jednotlivcům a organizacím, včetně Ady Wongové a Alexe Weskera. Jeho smrt zanechala ve Wongovi mírný pocit prázdnoty kvůli mizení tak obrovské přítomnosti. Jeho smrt zanechala Alex zarmoucenou a osamělou v důsledku ztráty někoho, koho považovala za sourozence a sobě rovného. Eskalovala výzkum svých vlastních projektů zaměřených na vytvoření další generace Übermensch a studovala vzorky Uroboros získané v Africe buď darované samotným Albertem, nebo získané po jeho smrti. Když byl Wesker mrtvý a jeho přidružené organizace se zhroutily, ochrana Sherry Birkin ze strany americké vlády již nebyla nutná a byla propuštěna z domácího vězení pod podmínkou, že se stane vládní agentkou.

Weskerovy výzkumné závěry a mnoho experimentálních produktů a dat byly po jeho smrti zabaveny z jeho osobních věcí a zkontrolovány rehabilitovanou soukromou vojenskou společností Umbrella Co. Mezi nimi bylo studium protiúderových zbraní a taktiky proti různým virovým zbraním s ohledem na totální neutralizaci. Uvažoval nejen o neutralizaci virových zbraní jedné strany, ale také o situacích, kdy ani jedna strana virové zbraně nevlastní. Část výzkumu předpokládala boj v nepostiženém stavu spolu s mnoha konceptualizacemi praktického použití zkušenými bojovníky, kteří nejsou vybaveni zbraněmi hromadného ničení, jako jsou viry. V jednom dokumentu tvrdil, že zbraně hromadného ničení nemusí nutně vést ke zlepšení situace.

Posmrtně jeho nemanželský syn, budoucí žoldák, Jake Muller , zdědil Weskerovu imunitu vůči virovým infekcím, což mu poskytlo ochranu proti mutagenním patogenům, jako je C-virus .

V roce 2017 společnost Umbrella Co. Anti-Bioweapon Development Bureau se sídlem v USA vyvinula "Anti-BOW Arms Albert System Weapon Series" s využitím výsledků Weskerova výzkumu. Nejmenší jednotkou v této sérii byla ruční zbraň Samurai Edge Albert.W.Model 01 považovaná za předposlední lidskou výzbroj proti biologickému nebezpečí a založená na Weskerově vlastním Samurai Edge. Dalším byl Thor's Hammer Albert.W.Model 02, automatická brokovnice ráže 12. Umbrella provedl vývoj založený na hromadné výrobě, který má být dodáván pro testování do jednotek proti biologickému riziku, jako je BSAA. Jeho výsledky výzkumu proti BOW byly extrémně účinné při vykoupení většiny temného dědictví starého Umbrella a výzkumníky hypnotizovaly.

Před jeho smrtí se jeho skupina HCF podílela na vytvoření formy vylepšené Progenitorem , která spolupracovala s The Connections v roce 2000. Forma byla později naroubována na uměle zrozenou biologickou zbraň: E-001, známou také jako Eveline.