Resident-Evil.cz

Chris Redfield

Kapitán Chris Redfield je americký operátor v Bioterrorism Security Assessment Alliance , ve kterém sloužil od jejího založení v roce 2003. Redfield vybudoval svou oddanou a bojovou kariéru Organic v boji proti Organic výrobci a prodejci biologických zbraní po svých zkušenostech s bioterorismem v roce 1998. Je starším bratrem členky TerraSave Claire Redfieldové.

Životopis

O Redfieldově raném životě se toho moc neví, kromě toho, že on a Claire ztratili své rodiče v určitém okamžiku před rokem 1998 a jako rodinu měli pouze jeden druhého. Jako dospělý se Redfield připojil k letectvu Spojených států, kde absolvoval letecký výcvik pro letadla i vrtulníky. Sloužil v jednotce po boku Barryho Burtona, se kterým se spřátelil. Redfield měl silné přesvědčení, které ho často postavilo do sporu s jeho vyššími důstojníky, a buď na protest odstoupil, nebo byl propuštěn za neposlušnost. Během tohoto období Redfield také trénoval s řadou zbraní, včetně nožů, a byl známý svými dovednostmi v boji proti muži a střelbě, ve kterých vyhrál soutěž.

Poté, co opustil letectvo, byl Redfield v roce 1996 prozkoumán Special Tactics and Rescue Service , speciální donucovací jednotkou v Raccoon City . Přijal pozvání a byl jmenován hlavním střelcem týmu Alpha, kde mu jeho flexibilní talent pro přesné zacházení s více typy zbraní vynesl vyznamenání jako nejlepšího střelce jednotky. Jeho střelecké schopnosti také způsobily, že se Redfield zúčastnil intramurálních střeleckých soutěží policejního oddělení Raccoon , za které získal alespoň jednu trofej. Spolu s Burtonem vyřešil Redfield řadu složitých případů; ačkoli často jednal z vlastní iniciativy, jeho metody byly často úspěšné a v důsledku toho neměly za své činy téměř žádné důsledky.

Chris se spřátelil s několika členy STARS ve své době s jednotkou. Chris se stal blízkým přítelem s kolegyní z Alpha týmu Jill Valentine a společně vytvořili silné pouto jako partneři, přičemž oba si navzájem naprosto důvěřovali. Chris se také spřátelil s jeho velícím důstojníkem Albertem Weskerem a v té době ho považoval za spolehlivého a efektivního vůdce. On také se ujal Joseph Frost a Forest Speyer a o prázdninách často jezdili na předměstí a způsobovali nepokoje.

Redfield také vycvičil svou mladší sestru, když ho navštívila, a daroval jí zlatý zapalovač a svůj nůž STARS, místo toho upřednostňoval velký bojový nůž. V roce 1998 se Redfield spolu s Valentinem, Burtonem a Weskerem stal součástí testovací skupiny pro vývoj Beretta 92F Custom 'Samurai Edge', kterou speciálně pro členy STARS vyvíjeli Robert a Joseph Kendo z Gun . Obchod Kendokteří jednotce dodali většinu vlastních střelných zbraní. Redfield nakonec obdržel svůj vlastní Samurai Edge, který měl modrý závěr z tvrdé oceli a stříbrnou pozlacenou spoušť z nerezové oceli s tmavě modrým medailonem STARS. Na Redfieldovu žádost byly provedeny drobné vnitřní úpravy, aby se jeho Samurai Edge stala zbraní připravenou na závody se středně těžkým závěrem a upraveným tahem spouště.

Incident Mansion

Na jaře roku 1998 bylo Raccoon City pronásledováno sérií kanibalských vražd a útoků zvířat na turisty a obyvatele žijící poblíž Raccoon Forest. RPD měla podezření, že útoky spáchal satanský kult, který by konzumoval obrovské množství narkotik, aby provedl děsivé útoky na muže, ženy a děti jako oběť, která zahrnovala násilné mrzačení obličeje a vykuchání. Pokrok policie šel tak daleko, že ustanovil pohoří Arklay na severozápadě města jako pravděpodobnou základnu operací kultu, ale nedokázali identifikovat žádné podezřelé. Po dvou měsících malého pokroku a rostoucím seznamu mrtvých se RPD vzdala tlaku veřejnosti a na případ nasadila STARS. 23. července tým STARS Bravocestoval do hor, aby ověřil existenci podezřelého úkrytu, ale byl sestřelen během bouře a ztratil rádiové spojení. Následující noc byl tým Alpha vyslán do stejné oblasti, aby prošetřil ztrátu kontaktu. Tam objevili mrtvolu jeho pilota Kevina Dooleyho a brzy poté byli napadeni smečkou psů, kteří zabili Frosta. Tým Alpha, zcela zaskočen, nebyl schopen bojovat a byl nucen vběhnout do sídla , když jejich pilot Brad Vickers odstartoval bez nich. Chris ztratil svůj Samurai Edge během pronásledování a nebyl schopen jej získat zpět.

Redfield, Burton, Wesker a Valentine se rozdělili, aby prozkoumali sídlo. Redfield našel členku Bravo Teamu Rebeccu Chambersovou , jejíž tým také hledal úkryt v sídle a rozdělil se. V časných ranních hodinách bylo jasné, že sídlo má spojení s Umbrella USA a že jej postavil spoluzakladatel Umbrella Pharmaceuticals , Oswell E. Spencer . Na pozemku byla také nalezena laboratoř , která byla využívána pro nezákonný výzkum biologických zbraní jménem armády Spojených států. Bylo zjištěno, že kmen t-viru unikl z kontejnmentu a infikoval zaměstnance, čímž se z nich stali zombie .kteří byli zodpovědní za bizarní vraždy v Raccoon Forest. Bylo zjištěno, že kapitán Wesker byl agentem zpravodajského oddělení korporace a dostal od společnosti rozkaz zničit zařízení, aby zakryl své spojení s vraždami a umlčel případné svědky. Když Wesker uvolnil Tyranta (model T-002) z kontejnmentu, vážně ho zranil, než byl zabit na heliportu laboratoře těsně před sebezničením zařízení. Redfield, Valentine, Burton a Chambers utekli na Bradově helikoptéře, zatímco Wesker, zotavený díky prototypovému viru, kterým se sám nakazil, utekl pěšky.

Po jeho utrpení byl Redfield ošetřen v Raccoon General Hospital, kde lékaři potvrdili, že neutrpěl žádná trvalá zranění. Redfield, Valentine, Burton a Chambers se po svém uzdravení několikrát pokusili nahlásit Umbrella úřadům. Náčelník policie Brian Irons vzal od společnosti úplatky a uchýlil se k úplnému vypnutí STARS, zatímco byl pod dohledem sám Redfield. Redfield přesto získal informace o G-viru a podezříval Irons z korupce, požádal Federální úřad pro vyšetřování , aby provedl interní vyšetřování Irons a dále prošetřil G-Virus. Když se Redfield rozhodl prošetřit ústředí Umbrella Corporation v Evropě s Burtonem, zahájil agresivní sérii, která zahrnovala útok na dalšího důstojníka, Elrana . Za tyto činy byl suspendován, což mu poskytlo záminku odjet do Evropy na dovolenou, zatímco Valentine zůstal v Raccoon City, aby dohlížel na policejní vyšetřování. Ve skutečnosti byly tyto agresivní činy pouhou lest, která umožnila Redfieldovi odjet do Evropy vyšetřovat Umbrella v rámci své „dovolené“.

Vyšetřování Umbrella (1998)

Redfieldovo pátrání po sídle Umbrella skončilo rychle na konci prosince. Jeho sestra Claire byla zajata bezpečnostní divizí Umbrella ve Francii a transportována do zajateckého tábora na ostrově Rockfort v Jižním oceánu. Kmen t-viru pohltil ostrov, když jeho bezpečnostní síly bránily invazi z HCF, polovojenské jednotky pod velením Alberta Weskera. Sám Redfield se o tom dozvěděl, když ho kontaktoval Leon S. Kennedy, bývalý nováček RPD, který se stal agentem US-STRATCOM, se kterým se Claire setkala v Raccoon City. Redfield okamžitě odcestoval na ostrov, aby ji zachránil. Okamžitě se setkal s Rodrigem Juanem Ravalem, hlídačem, který během chaosu vysvobodil Claire z její cely.

Redfield pokračoval v prozkoumávání pozůstatků zařízení ostrova poté, co se dozvěděl, že Claire ostrov úplně opustila, a byl konfrontován s Weskerem, který odhalil jeho nadlidské schopnosti a informoval ho, že Claire je v zařízení Umbrella v Antarktidě. Redfield pilotoval jeden z tryskových letounů Harrier do Rossova ledového šelfu. Po dosažení antarktické základny ji našel v bezvědomí v replice Spencerova sídla. Wesker sám cestoval na základnu ve snaze o Alexii Ashford , která vlastnila poslední zbývající vzorek viru t-Veronica . Shledání Redfielda a Claire bylo krátké, protože byli odděleni, když Claire odešla, aby našla spoluvězně jménem Steve Burnside , se kterým spolupracovala.

Redfield sledoval boj Weskera a zmutované Alexie poté, co požadoval, aby předala Veronica Virus, ale byl nucen se s ní vypořádat sám, když Wesker uprchl ze scény. Redfield ji dočasně přivedl k zemi.

Po Stevově smrti Redfield aktivoval autodestrukční systém základny a znovu se spojil se svou sestrou. Pokusili se utéct, ale Alexia se znovu objevila a pokusila se je zastavit. Redfield a Claire aktivovali speciální zbraň, známou jako Linear Launcher , ale zbraň potřebovala čas k nabití. Redfield řekl Claire, aby na něj počkala u letadla Harrier, zatímco bude jednat s Alexií. Claire neochotně souhlasila, ale když se pokusila odejít, Alexia jí zablokovala cestu a pokusila se na ni zaútočit. Redfield zastřelil Alexii, jejíž tělo reagovalo zmutováním v monstrum podobné členovci. Claire utekla a Redfield bojoval s Alexií sám. Během boje Alexia opustila své kokonové tělo a proměnila se ve vážku. Lineární odpalovací zařízení konečně zaútočilo a Redfield ji dokázal dokončit pouze jedním výstřelem.

Když se základna začala hroutit, Redfield pronásledoval Weskera, který zajal Claire jako rukojmí. Redfield přesvědčil Weskera, aby propustil Claire a tvrdil, že to byl on, koho opravdu chtěl; Wesker odpověděl, že zabít ho bylo lepší než dokončit jeho misi získat t-Veronica Virus. Redfield se také dozvěděl, že Wesker plánoval extrahovat virus t-Veronica z Burnsideovy mrtvoly a byl zděšen tím, že Wesker naznačil, že plánuje vzkřísit Steva z mrtvých. Když řekl Claire, aby počkala u tryskáče, zapojil Redfield Weskera do osobního boje, ale byl brutálně poražen Weskerovými novými nadlidskými schopnostmi.

Zatímco se Wesker radoval, že jeho nové schopnosti stojí za cenu jeho lidskosti, zoufalý Redfield způsobil, že se na Weskerovu hlavu převrhlo několik závěsných nosníků. Ani to nestačilo k zabití Weskera, ale dva omráčení muži nebyli schopni pokračovat v boji kvůli hrozícímu zničení zařízení. Wesker slíbil, že až se příště setkají, bude to naposledy. Když kolem něj explodovala základna, Redfield se vynořil z výtahu a byl odfouknut přes místnost a přistál na přídi trysky. Redfield se vyškrábal do kokpitu se svou sestrou a pilotoval proudové letadlo pryč ze zařízení, které okamžitě explodovalo. Claire ho požádala, aby slíbil, že neodejde a nenechá ji znovu na pokoji, ale Redfield řekl, že musí Umbrella nadobro zastavit.

Po tomto incidentu se Redfield znovu setkal s Valentinem, který předtím unikl zničení Raccoon City s Burtonem. Předtím dorazila do Redfieldova vyrabovaného bytu, ale na podlaze našla jen jeho nůž. Valentine se vydala hledat Redfielda, který ji už hledal. Po znovusjednocení se oba spojili jako partneři a vytvořili pracovní skupinu proti biologickým zbraním. Následujících pět let pracovali sami a dělali vše, co mohli, aby se pokusili odhalit Umbrella, ale vždy skončili ve slepé uličce.

Soukromá agentura proti BOW (2003)

Po incidentu v Raccoon City založili Redfield a Valentine agenturu proti BOW, aby vyšetřovala Umbrella a ničila biologické zbraně. Začátkem roku 2003 slyšeli zprávy o útocích mutantních vlků v oblasti Kavkazu. Po příjezdu do nedaleké vesnice je napadli zombie. Poté, co je vyklidili, prozkoumali město a nakonec našli malou dívku jménem Anna , která se schovávala uvnitř jejího domu. Popsala útoky vlků, šíření infekce, otáčející se matku a schovávání otce ve skříni. Vyprávěla jim také, jak se dospělí často scházeli u sila. Redfield a Valentine usoudili, že kdyby existovali nějací další přeživší, schovali by se v sile.

Když vstoupili do sila, našli je opuštěné, kromě mrtvoly náčelníka vesnice, zdánlivě zmrzlé v lednici. Zjistili, že zmrzl k smrti při pokusu o útěk před zombiemi, které na ně rychle dopadly. Všichni tři se pokusili vyběhnout ven, ale našli dveře zablokované zvenčí. Než byli přemoženi, Redfield střílel na balíčky mouky lemující stěny a vytvořil rozptýlení. Poté, co se Redfield a Valentine skryli v ledničce, těsně unikli ze sila, aby venku našli Weskera, který Redfieldovi pogratuloval k jeho „hloupému štěstí“.

Redfield obvinil Weskera, že řídil události ve vesnici, což Wesker popřel a tvrdil, že nešlo o nic jiného než o nehodu; že obec byla „prokletá“. V tu chvíli se u vchodu do sila propadla zem a uvolnily se dva Huntery δ. Redfield chtěl vědět, co dělají pod vesnicí, ale Wesker ho ignoroval a odešel a nechal Redfielda a Valentina, aby odráželi Lovce. Podařilo se jim dostat k autu a zničit Lovce pomocí granátometu. Vydali se pronásledovat Weskera, který, jak si všimli, mířil do vesnice. Když dorazili do Annina domu, našli Weskera, jak se pokouší dostat do trezoru. Wesker vysvětlil, že Umbrella zřídila několik hangárů po celém světě a že většina této vesnice byli ve skutečnosti zaměstnanci Umbrella. Navíc jejich vůdce shromáždil data právě v tomto domě. Anna pak prozradila, že jí otec dal přívěsek, který Wesker vzal a použil jako klíč k trezoru. Trezor však obsahoval výbušninu, určenou pro Anninu ochranu, která donutila Redfielda, Valentina a Annu k útěku.chemická továrna patřící společnosti Umbrella.

Redfield a Valentine se připojili k regionální zadržovací jednotce pro biologické nebezpečí a provedli rozsáhlý útok na kavkazské zařízení, o kterém se věřilo, že obsahuje nový typ BOW. Poté, co byli vysazeni, pokračovali v útoku na zařízení a zničili všechny staré biologické zbraně Umbrella. narazili a dovedně se vyhýbali pastím.

Nakonec byli konfrontováni s novou experimentální biologickou zbraní s kódovým označením tA.LOS Sergei Vladimirodhalil, že je tvůrcem a zapečetil Redfielda a Valentina do zadržovací místnosti tA.LOS a aktivoval monstrum. Sergei se jim posmíval a oznámil, že jako kolegové vojáci, Redfield a Valentine znají pocit, že jsou v bitvě naživu, a pak odhalil TA.LOS, jako by řekl, že žádné množství bojových zkušeností nestačí k poražení tohoto nového BOW Redfieldovi a Valentine se podařilo porazit tA. .LOS, konečně končící Umbrella jednou provždy. Po útěku ze zařízení Redfield a Valentine stále bědovali, že Wesker je stále tam. I když jejich problémy s Umbrellou skončily, bylo by jen otázkou času, než se znovu vypořádají s Weskerem. Aniž by to věděli, Wesker skutečně infiltroval zařízení, aby zavraždil Vladimira.

Vetro a BSAA (2003-2005)

Po zhroucení Umbrella v roce 2003 se ukázalo, že nepoctiví výzkumníci uspěli v prodeji aktiv společnosti na černém trhu teroristickým organizacím a konkurenčním firmám. V reakci na tuto novou hrozbu pomohli Redfield a Valentine vytvořit Alianci pro hodnocení bezpečnosti bioterorismu (BSAA), která se věnuje zastavení vytváření a používání biologických zbraní. V roce 2005 , rok po nechvalně známém bioteroristickém útoku známém jako Terragrigia Panic, byla BSAA informována o vzkříšení „ Il Veltro “, bioteroristické organizace, která zničila aquapolis. Aby ředitel BSAA Clive R. O'Brian prošetřil tuto fámu, poslal Redfielda a jeho nového partnera,Jessica Sherawat , do pohoří ve Valkoinen Mökki ve Finsku, kde se údajně nacházel Veltrova skrýš. Jakmile však byli v oblasti, Jessica a Redfield ztratili kontakt s velitelstvím BSAA, což je přinutilo dokončit misi bez podpory.

Mezitím Jill Valentine a Parker Luciani zahájili záchrannou misi do Středozemního moře, aby je našli. Podle posledních známých souřadnic na terminálech se Valentine a Parker dozvěděli, že Redfield a Jessica jsou někde v oceánu, možná na palubě lodi, což vede Parkera a Valentina k vyšetřování královny Zenobie .

Když Redfield a Jessica dorazili na vrchol hory, byli svědky strašlivé havárie nákladního letadla poblíž. Při prohledávání místa havárie najdou stopy viru spolu s rozdrcenou mrtvolou pilota, který byl podezřelý, že je členem Il Veltro. Po cestě se Redfield a Jessica vrhli přes důlní oblast, zkratku do úkrytu. Zatímco byli v jeskyních, byli napadeni několika mutantními vlky infikovanými virem t-Abyss, tehdy ještě neznámý. Během boje byla Redfieldova noha zraněna, ale páru se podařilo porazit Fenrirovu smečku, když se Jessica dostala na jeho místo. Na konci jeskyní objevili Redfield a Jessica leteckou základnu používanou Il Veltro jako úkryt. Brzy poté O'Brian znovu navázal kontakt se svými agenty a dozvěděl se o jejich zjištěních. Redfield a Jessica jsou také informováni o zmizení Valentina a Parkera a možném dopadení Il Veltro. Redfield a Jessica se okamžitě vrátili na velitelství, vzali vrtulník a vydali se na další misi, aby našli loď duchů Il Veltro. O aktuální poloze výletní lodi však nebyly žádné další informace.

Na Redfieldův návrh poslal O'Brian operátory Keitha Lumleyho a Quinta Cetchama zpět na letiště Valkoinen Mökki, aby získali data o přesných souřadnicích královny Zenobie . Tato mise byla splněna a umožnila Redfieldovi a Jessice najít výletní parník. Redfield a Jessica přistáli na palubě lodi a začali pátrat po svých ztracených kamarádech a bojovali proti hordám mutantů. Brzy si však uvědomili, že tato loď byla ve skutečnosti Queen Semiramis, uhlíková kopie Zenobie. Odhalením této chyby O'Brianovi získal Redfield skutečné umístění královny Zenobie. Při přiblížení k Zenobiive člunu byli Redfield a Jessica napadeni neznámou mořskou příšerou, ale podařilo se jim ji zastrašit a zajistit si vstup na loď. Nakonec našli Parkera a Valentina v lodním kasinu, kde Jessica k velkému překvapení Redfielda zastřelila neozbrojeného agenta Il Veltro. Odmaskováním mrtvého agenta zjistili, že je to ve skutečnosti Raymond Vester, operátor FBC. Poté se Redfield spojil s Valentinem ještě jednou a zamířil do lodní laboratoře, aby zabránil viru t-Abyss kontaminovat moře, zatímco Parker a Jessica hledali způsob, jak oddálit potopení královny Zenobie.

Jakmile byli Redfield a Valentine v laboratořích, dokázali trvale neutralizovat virus t-Abyss, aniž by věděli, že jejich akce monitoruje Morgan Lansdale, hlavní mozek Terragrigia Panic. Při útěku z potápějící se lodi našli Valentine a Redfield zraněného Parkera (zastřeleného do nohy Jessicou, Morganovým krtkem). Přestože se jim ho nepodařilo zachránit před zdánlivým pádem na smrt, podařilo se mu přežít. Mimo královnu Zenobii byli oba napadeni stejným obřím BOW, s jakým bojovali Redfield a Jessica, ale podařilo se jim ho zničit s pomocí Kirka Mathisona.

Mise však ještě neskončila: Ředitel O'Brian se vypořádal s Valentinem a Redfieldem a odhalil, že zorganizoval spiknutí Veltro . Potvrdil také existenci třetí lodi: Queen Dido . Aby získali video obsahující důkaz Morganových plánů, Redfield a Valentine zamířili k ostatkům Dido pod ruinami Terragrigia a zjistili, že Jack Norman, vůdce Il Veltro, byl stále naživu uvnitř vraku. Ve své pomstě proti Morganovi se Norman napíchl virem t-Abyss a stal se mocnou "Ultimate Abyss". Po vyčerpávajícím boji Redfield a Valentine stvoření zničili, získali Normanovo PDA a odhalili pravdu o Terragrigii, což vedlo k Morganovu zatčení a úpadku FBC.

Později, po reformaci BSAA na globální jednotku speciálních operací OSN, se Redfield stal agentem zvláštních operací (SOA). Ve spolupráci s Valentinem se oba účastnili různých operací, včetně zákazů terorismu s biologickými zbraněmi v Asii, ničení laboratoří na biologické zbraně v Jižní Americe a zatýkání obchodníků s lidmi v Evropě. Redfield poté obdržel akční pravomoc 10. úrovně v BSAA a počet operací, kterých se aktivně účastnil, ho vynesl na vrchol mezi všemi členy BSAA.

Spencer Estate vyšetřování (2006)

V roce 2006 dostali Redfield a Valentine tip od spolehlivého zdroje s podrobnostmi o umístění bývalého zakladatele Umbrella Oswella E. Spencera a dvojice měla v úmyslu přepadnout jeho úkryt a zatknout ho k výslechu.

Když vstoupili do panství, netrvalo dlouho a objevili těla Spencerových bodyguardů, kteří již byli brutálně zabiti "nekonvenčními prostředky". Přežili a vydrželi četné hádanky a pasti postavené na panství, zatímco odráželi několik Guardians of Insanity, kteří je neúnavně pronásledovali po celou dobu jejich mise. Prošli zahradami panství, propadli starým mostem a přistáli ve stokách pod nimi, přičemž ztratili většinu svého vybavení. Bezbranní agenti přechytračili a zlikvidovali zbývající Strážce šílenství, než utekli ze stok. Když dorazili do poslední chodby v sídle, objevili další jeho bodyguardy děsivě zavražděné před vchodem. Když otevřeli poslední dveře, kde se Spencer mohla skrývat, přivítá je Wesker, který před chvílí zabil Spencera. Brzy následovala krátká bitva. Navzdory jejich nejlepšímu úsilí jsou Redfield i Valentine snadno poraženi Weskerovými nadlidskými silami. Právě když se Wesker chystal zasadit Redfieldovi smrtící ránu, Valentine se vrhl na Weskera z nedalekého okna a oba spadli do propasti. Redfield nemohl nic dělat, když sledoval, jak jeho partnerka padá k smrti.

BSAA provedla tříměsíční pátrání po těle Valentýna, ale bez úspěchu. V důsledku toho byla Jill Valentine oficiálně prohlášena za zabitou v akci. Následující tři roky Redfield odmítal uvěřit, že Valentine zemřel, a vložil se do všech dostupných misí s nadějí, že najde nějaký druh vodítka k jejímu pobytu. Redfield se nakonec dozvěděl nějaké zvěsti, že Valentine je stále naživu, i když je nemohl potvrdit až do roku 2009.

Kijuju Incident (2009)

V roce 2009 byl Chris Redfield pravděpodobně nejaktivnějším a nejrespektovanějším členem BSAA, účastnil se více misí než kdokoli jiný a byl z velké části zodpovědný za jejich úspěch. V březnu, během jednoho ze svých vyšetřování, Redfield odhalil nadcházející dohodu o biologických zbraních, která se má uskutečnit v autonomní zóně Kijuju v Africe. Redfield byl poslán do Kijuju spolu se svou novou partnerkou Shevou Alomar a také BSAA Alpha Team , aby zatkli obchodníka s biologickými zbraněmi Ricarda Irvinga , který měl spojení se zvěstovaným virem Uroboros .

Poté, co se Redfield a Sheva setkali se svým kontaktem, Reynardem Fisherem , který jim poskytl vybavení a podrobnosti o misi, pokračovali na setkání s týmem Alpha na souřadnicích dohody, kde narazili a bojovali s místními obyvateli nakaženými Las Plagas , kteří se stali Majini . Mise se zvrtla, když se Redfield a Sheva stali svědky Reynardovy popravy rozzuřeným davem a také zjistili, že Alpha Team byl téměř kompletně zmasakrován - kromě kapitána DeChanta , který byl smrtelně zraněn. Před smrtí DeChant prozradil, že dohoda byla naplánována, a předal Redfieldovi pevný disk obsahující data, která získal od Irvinga.

Dvojice obdržela příkazy předat data prostřednictvím počítače v nedalekém úložišti. Na cestě se setkali s novým typem BOW infikovaným Uroboros, stejným, který zabil Alpha Team, a podařilo se jim ho porazit. Když Redfield dorazil k počítači, nahrál data do ústředí, které zopakovalo, že zajetí Irvinga je jejich nejvyšší prioritou, a nařídil dvojici, aby zamířila do dolů za vlakovým nádražím, navzdory Redfieldově obavám.

Na cestě k jejich dalšímu cíli byl Redfield svědkem své letecké podpůrné helikoptéry, kterou pilotoval Kirk Mathison , na kterou zaútočil Kipepeo a přistál dále do města, a změnil svou prioritu na pokus o jeho záchranu. Když dorazil na místo havárie, našel Kirkovo tělo ohořelé na hromadě hořících pneumatik, takže Sheva a jeho byli vystaveni přepadení motocyklového gangu Majini. Zachrání je tým Delta, který vede kapitán Josh Stone, který předal analýzu dat HQ Redfieldu a potvrdil, že Irving se přestěhoval do dolů. Když se Redfield podíval na data, našel obrázek ženy, která se silně podobala Jill Valentineové, což mu způsobilo krátké vzpomínky na Spencer Estate Investigation, ale nakonec nad nimi pokrčil rameny a pokračoval v misi.

Když se Redfield a Sheva probojovali přes vlakové nádraží a doly, podařilo se jim zahnat Irvinga do rohu v budově u útesu dolu, ale odklon umožnil tajemné zahalené ženě zachránit Irvinga před zajetím. Poté, co ztratil cíl, zkontroloval Redfield soubory, které Irving zanechal a které naznačovaly, že dalším Irvingovým cílem je ropná rafinerie v bažinách, ale rozhodl se nejprve setkat s Delta Teamem, přičemž na schůzku dopravil Shevu a sebe vojáka BSAA Dave Johnson . směřovat. Když dorazil na schůzku, zdálo se, že Delta Team byl také záhadně zničen. Po dalším vyšetřování se však brzy setkal s viníkem masakru, Ndesu, který rozdrtí Davea pod nohama. Redfieldovi a Shevě se podařilo porazit monstrum pomocí namontovaných kulometů. Poté, co Sheva odradila smrt svých kamarádů a navrhla vycouvat, Redfield odhalil svůj osobní podíl na misi – dostal zprávu, že Jill Valentineová je stále naživu, a data, která získali z velitelství, potvrdila jeho podezření. Otevřel také Shevě vyšetřování Spencerova majetku.

Redfield a Sheva prošli zemí kmene Ndipaya, kupodivu narazili na stany s logem významné farmaceutické společnosti TRICELL . Po příjezdu do rafinerie narazili na Stonea, který přežil masakr v Ndesu. Řekl, že Irving při útěku vyhodí zařízení do povětří, a navrhl, aby se pokusili chytit Irvinga v docích; ve svém pokusu neuspěli a jen těsně před explozí rafinérie se jim podařilo uprchnout na vlastní lodi. Redfield, který se probíjel ropnými poli, dohonil Irvingovu loď a nalodil se na ni, čelil obchodníkovi se zbraněmi, který si ze zoufalství píchl injekci Dominant Species Plaga a zmutoval v obří mořskou příšeru. Redfieldovi a Shevě se podařilo Irvinga porazit, oddělit ho od jeho mohutné slupky a hodit ho zpět na loď. Než Irving zahynul, Redfield ho vyslýchal ohledně Valentina a Uroboros, což Irvinga přivedlo, aby je nasměroval do nedaleké jeskyně.

Po příjezdu do jeskyně se Stone rozloučil s Redfieldem a Shevou a nabídl, že zkusí poslat zálohu. Postupovali přes velkou podzemní ruinu a nakonec narazili na starou laboratoř Umbrella, odkud pochází Progenitor Virus , a další odkazy na TRICELL. Redfield nakonec objevil velkou zadržovací místnost plnou kapslí používaných k ukládání testovaných subjektů, kde pomocí řídicího systému hledal Valentina. Ale když plošina klesala, on a Sheva byli napadeni velkým tvorem známým jako U-8 , který okamžitě zastavil plošinu a donutil je překročit kontrolu. Nakonec Redfield našel kapsli prázdnou. Excella Gionne, spoluzakladatel TRICELL, se konečně Redfieldovi zjevil, škodolibě a odmítl prozradit, kde se Valentýn nachází. Když postupoval dále do laboratoře, Redfield zaslechl na svém komunikátoru rozhovor mezi Excellou a Albertem Weskerem, který ho upozornil, že Wesker také přežil incident na Spencer Estate.

Poté, co se s Excellou osobně setkali, následovali ji do Monarch Room a byli přepadeni maskovanou ženou, než se objevil Wesker. Redfield požadoval vědět, kde se Valentine nachází, a byl ohromen, když Wesker odhalil, že zahalená žena není nikdo jiný než Valentine s vymytým mozkem. Redfield a Sheva byli přemoženi spojenou silou Valentina a Weskera. Nicméně, když se Wesker připravoval k odchodu, Redfield se probil k Valentine a způsobil, že bojovala proti jejímu naprogramování, čímž Wesker zesílil Valentininu bolest, otočil ji na původní, nechtěně odhalil zařízení pro ovládání mysli na její hrudi, které se Redfieldovi podařilo násilím odstranit. Zatímco Valentine se točila hlava a omdlela, Redfieldovi se ulevilo, že je naživu a je zpátky při smyslech.

Redfield a Sheva pronásledovali Weskera a Excellu na palubě velkého tankeru, probojovávali se přes palubu lodi a dostali se dovnitř, kde znovu narazili na Excellu. Když se ji pokoušejí vyslechnout, ona v panice prchá, uteče z místnosti a upustí kufřík obsahující několik injektorů PG67A/W . Přestože Redfield neznal jeho použití, odvodil jeho důležitost a ponechal si jej. Nakonec Excellu dohonil, nyní kulhala a svíjela se v agónii poté, co ji Wesker nakazil Uroborosem. Po její mutaci na Uroboros Aheri se Redfield a Sheva stáhli na můstek, kde ji nakonec porazili pomocí satelitního laserového zařízení , než zamířili na Weskera.

Krátce před setkáním Redfieldovi zavolal Valentine, který mu vysvětlil, že si Wesker potřebuje píchnout sérum – stejné, jaké získal od Excelly – aby virus v něm zůstal stabilní a že by ho předávkování otrávilo. Po tvrdé rvačce s Weskerem se ho Redfieldovi a Shevě podařilo přechytračit a vstříknout mu sérum do hrudníku, což mu způsobilo velkou bolest a přinutilo se ustoupit ke stealth bombardéru, na který Redfield a Sheva jen stěží nasedli včas. Boj pokračoval v nákladovém prostoru, než se Redfieldovi podařilo další injekci do Weskerova krku a označil ho za „jen další ze zbytků Umbrella“. Redfield využil Weskerovy slabosti, otevřel nákladová dvířka a poslal ho letět přes místnost, jen aby se Wesker zoufale držel Shevy nohy, a jak Redfield sledoval, Hlavou se mu honily obrazy Valentiny, když si vzpomněl, jak si myslel, že ji ztratil při pokusu zabít Weskera. Než se mohla Sheva obětovat tím, že se pustila, Redfield ji chytil, což jí umožnilo zastřelit Weskera a poslat ho střelbou z letadla.

Redfield a Sheva se zřítí do sopky a vynoří se z trosek a jsou svědky toho, jak rozzuřený Wesker propíchne nádobu Uroboros, aby se zmutoval. Když byla půda pod Redfieldem nucena ustoupit, dvojice se oddělila. Redfield se ze všech sil snažil bojovat s Weskerem na vlastní pěst, ale brzy Wesker odvedl svou pozornost na uvízlou Shevu a donutil Redfielda použít obrovský balvan k překlenutí mezery mezi nimi a přeskupit se. Dvojice se pak naposledy postavila Weskerovi a omráčila ho na dost dlouho, aby se země pod ním povolila, což způsobilo, že spadl přímo do lávy, když nad ním Valentine a Josh dorazili v helikoptéře. Zatímco dvojice nastupuje do vrtulníku, Wesker vynaloží poslední úsilí a natáhne ruku, aby popadl vrtulník, ale Redfield a Sheva používají palubní RPG k trvalému zničení Weskera.

Následně si Redfield konečně uvědomil, za co bojoval, a ačkoli měl pocit, že splnil vše, co si předsevzal, věděl, že je jen otázkou času, kdy se zase objeví někdo jako Wesker. Z tohoto důvodu se Redfield rozhodl vrátit k práci v týmu a předat své znalosti a dovednosti nové generaci, až ten den konečně nastane. Po událostech v Kijuju, Redfield vzal Valentine zpět do Spojených států na rehabilitaci a zotavení z Weskerových experimentů. Krátce poté dostal e-mail od Burtona, ve kterém vyjádřil svou úlevu, že se vrátili, a nabídl, že se setkají, aby se sešli, až se vzpamatují z utrpení v Africe. Později Redfield a Valentine požádali Burtona, aby se připojil k BSAA, což nakonec přijímá.

Philosophy University Outbreak (2010)

Nějaký čas po svém nasazení v Kijuju byl Redfield povýšen na kapitána jednotky speciálních operací a začal trénovat novou generaci operátorů BSAA. Mezi nimi byl odstřelovač Piers Nivans , jehož schopnosti Redfieldovi obzvlášť vynikly, když si ho vzal pod svá křídla.

Kolem 12. srpna 2010 byla Redfieldová kontaktována Rebeccou Chambersovou, nyní poradkyní BSAA, aby se s ní setkala na Philosophy University v Austrálii. Když zamířili s Nivans na místo činu, oba zjistili, že škola byla kontaminována novým kmenem t-viru. K Redfieldovi, Chambersovi a Nivans se připojila Sophie Home z pobočky BSAA Oceania a detektiv Barrington Mayer. Jeho původní plán rozdělit se na dvě skupiny a smést zombíky v oblasti je nakonec zavedl do srdce univerzity, kde byla ukryta laboratoř profesora Ryana Howarda . Tam objevil spojení profesora Howarda s Umbrella a dostal se do boje se svým synem Tylerem .. Oba souhlasili, že budou spolupracovat, aby incident ukončili, než se zapojí do samotného profesora Howarda.

Po vyslání Tyrana napuštěného novým kmenem 't' byli Redfield, Nivanové, Chambers, Sophie a Tyler nuceni bojovat proti skutečnému viníkovi vypuknutí: Mary Grayové , studentce filozofie, která díky adaptaci na t-virus po mnoho let. Mary hlásala své plány na „resetování“ světa, dohnaná virem k šílenství, jen aby brzy zmutovala do ohavné podoby.

Redfield zasadil Marii smrtící ránu a vypálil na ni raketu, když on a zbývající přeživší evakuovali areál helikoptérou

Bioterorismus ve Spojených státech (2010)

Přestože americká vláda jen zřídka žádala BSAA o pomoc proti bioteroristickým akcím, ještě v roce 2010 došlo v obchodním centru k incidentu, do kterého musela BSAA zasahovat. Poslali Redfieldův tým Alpha potlačit útok spolu s poručíkem Nivansem, podařilo se jim vyčistit oblast během několika minut. Když byli hotovi, byli schopni dokončit misi bez civilních obětí nebo nakažených osob. Bylo to v obchodním centru, kde se setkal s budoucím poradcem BSAA v pobočce na Dálném východě, Dougem Wrightem , profesorem na Bennettově univerzitě v Singapuru.

Následně se na jednom z TerraSave setkání Redfield a Leon S. Kennedy poprvé setkali díky Claireově prezentaci a vytvořili přátelství, které by pomohlo prolomit bariéru mezi BSAA a vládou Spojených států.

Bioterorismus na Dálném východě (2011-2012)

O nějaký čas později zavedl bioterorismus Redfield na Dálný východ. V ústředí BSAA v tomto regionu profesor Wright řekl jemu a Nivansovi o agentce Merah Biji , když sledovali její trénink. Jak Redfield, tak Nivans pak byli ohromeni slibným talentem agenta. Jakmile je Biji poznala a představila se, Redfield sledoval tréninkový boj mezi ní a Nivansem a znovu na něj udělalo dojem, že Biji vydržela proti Nivansovi tak dlouho, přestože byla nakonec poražena. Během krátké doby by ti tři přišli, aby vytvořili přátelství a spolupracovali.

V roce 2012 byli Redfield, Nivans a Biji v protibioteroristické operaci v oblasti Dálného východu, která byla v chaosu. Redfield byl sám zodpovědný za likvidaci většiny BOW, které zamořovaly místo. Po skončení operace se setkal s Nivansem a oba se rozhodli doprovázet Bijiho, aby předal zprávu o incidentu Wrightovi, aby ho mohl navštívit.

Marhawa School Outbreak (2012)

Po misi v Asii, Bijiho neschopnost kontaktovat Wrighta vedla Redfielda k vedení vyšetřování profesorova pobytu. Návštěva Bennettovy univerzity Redfieldovi odhalila, že profesor Wright cestoval se svým synovcem Rickym Tozawou na prestižní školu Marhawa hluboko v Asii. Věci se staly ještě podezřelejšími, když skupina obdržela žádost od otce Nanana Yoshihary , studentky Marhawy, protože jejich rodinu devět měsíců nekontaktovala.

Redfield a jeho partneři nebyli ochotni déle čekat a rozhodli se navštívit akademii, ať už se to Gracii líbí nebo ne. Ale bylo příliš pozdě; celá škola upadla do chaosu a po celé akademii bují zombie. Když Nivans a Biji šli zničit zombie, Redfield našel jediného přeživšího; Ricky Tozawa. Ti dva šli zachránit Wrighta z léčebny, ale když našli profesora, už se proměnil v zombie, což oba přinutilo ho zabít. Poté našli dopis od Gracie, že evakuační helikoptéra se dá dostat přes podzemní údržbové tunely. Redfield přivedl Rickyho na výše uvedené místo s Nivany, ale Biji se rozhodla, že s nimi nepůjde, kvůli jejímu současnému cíli zatknout zmutovanou Bindi Bergaru, který byl podezřelý jako pachatel útoku. Redfield jí poradil, že se jim prozatím nepodaří Bindi sesadit a ona musí ustoupit, ale Biji neuposlechla Redfieldův rozkaz tím, že vypnula její vysílačku a bojovala s Bindi.

Redfield a Ricky zamířili do podzemního tunelu, kde bojovali se zmutovaným Nananem (nyní Lepotica ). Redfield se ji snažil porazit kvůli C-viruse spustil plyn, kdykoli zahájil palbu. Až když Ricky aktivoval ventilační systém zařízení, dokázal Nanana rozporcovat nožem. Poté, co se znovu sešel s Biji a Nivans, Redfield vedl přeživší k helikoptéře, než byl znovu napaden Bindi. Redfield a ostatní, nuceni k brutálnímu boji s Bindi, nakonec vyhubili zmutovaného studenta, než nastartoval vrtulník. Bohužel, Redfield mohl jen s hrůzou sledovat, jak se Biji obětovala, aby ochránila Nivany před tím, co zbylo z Nanana, umírá v náručí Nivanů, když odlétali z akademie těsně předtím, než k nim dorazily posily BSAA.

O několik týdnů později si Redfield vzpomněl na Rickyho náhlý odchod s Nivansem v baru, aniž by si byl vědom hrůz, které přijdou.

Edonian Civil War (2012)

  1. prosince 2012 jsou Redfield, Nivans a skupina skládající se z Bena Airharta , Carla Alfonsa , Finna Macauleyho a Andyho Walkera vysláni do východoevropského státu Edonia , kde jsou rebelům uděleny nové druhy BOW známé jako J'avo . uprostřed občanské války. Po prodiskutování jejich plánu útoku, Redfield poskytl slova povzbuzení Finnovi, nováčkovi skupiny, než se odstěhoval. Když se však přiblížili k waypointu Two of Hearts, Redfield a jeho tým jsou přepadeni oddílem těžce ozbrojených J'avo, přičemž jejich obrněné transportéry jsou zničeny. Situace se zhoršila, když byl na bojišti náhle vypuštěn masivní Ogroman . Když Redfield a Nivans čelili infikovaným tvorům, Finnovi se podařilo použít zbývající palebnou sílu APC ke zranění obřího tvora a donutit ho k útěku.

Po konfliktu, Redfield vedl svůj tým na Edonia City Hall . Alpha Team byl nucen provést další bitvu, protože zraněný člen BSAA byl nalezen uprostřed mostu, který spojoval sekci Two of Hearts s radnicí. Redfield přistoupil k záchraně svého spolubojovníka, když Nivanové poskytovali krycí palbu. S Finnovou pomocí se Redfieldovi podařilo zachránit zraněného vojáka. Poté, co přešel most s Alfami, nařídil Redfield Finnovi vyhodit most do vzduchu, aby zastavil přicházející skupinu J'avo. Nakonec Redfield a jeho tým narazil na agentku DSO Sherry Birkin , kterou Redfield poznal z Claireiných příběhů a žoldáka Jakea Mullera .koho měla Sherry chránit. Úvody jsou však přerušeny, když na skupinu zaútočilo duo Ogromanů. Redfield a jeho oddíl se spojili s Jakem a Sherry, aby tvory porazili, a přivezli vrtulník, který Jakea a Sherry dopravil na místo určení. Než odešli, Redfield se domníval, že Jake vypadá povědomě, zeptal se, jestli se setkali, ale Jake odpověděl záporně.

Když se skupina dostala na radnici, setkala se s mnoha Chrysalidami a nakonec se ženou v modrých šatech, která tvrdila, že je Ada Wong, která jim řekla, že BOW včetně J'avo jsou vytvořeny C-Virus a organizací, která si říká Neo Umbrella. Jsou těmi, kteří dodali virus rebelům. Ačkoli to k ní bylo podezřelé, Redfield souhlasil s tím, že ji doprovodí z budovy, jen aby se dostal do pasti. "Ada" odřízla Redfielda a Nivanse od zbytku skupiny a uvěznila další čtyři v kleci, než vypálila jehlovou bombukterý infikoval Andyho, Carla, Bena a Finna C-virem. Redfield a Nivans mohli jen bezmocně přihlížet, jak jejich kolegové z týmu zmutovali do Chrysalid a vylíhli se do Napadů, kteří pokračovali v útoku. Redfield byl zmutovaným Finem zmlácen jako smyslů zbavený a do bezpečí ho museli odtáhnout Nivans. Dvojici zachránily podpůrné jednotky BSAA, které zabily své zmutované kamarády a Redfield v bezvědomí byl převezen do nedaleké nemocnice.

Po probuzení vědomí v nemocnici trpěl Redfield posttraumatickou amnézií a nebyl schopen si vzpomenout, kdo byl nebo co se stalo. Redfield však, zdrcený ohromným množstvím viny, utekl z nemocnice dřív, než ho někdo mohl zkontrolovat. Následujících šest měsíců se Redfield v naději, že utlumí bolest, stal náladovým a násilným opilcem, ubytoval se v hotelu a navštěvoval bar ve východní Evropě, kde ho barmanka a její patroni nazývali „toulavým psem“ a získávali pověst nejhoršího zákazníka baru. Redfield také vydělal nějaké peníze na financování svého nájemného a baru tím, že dělal bodyguarda. Mezitím Nivans a BSAA pracovali na jeho stopování.

Do června 2013, Redfield, nyní pouhý stín svého bývalého já, byl nakonec vystopován Nivans v baru, který navštěvoval. Když ho barman vyzval, aby odešel, odmítl s tím, že „nemá kam jít“. Na pomoc jí vstoupil další patron, ale Redfield muže praštil a fyzicky napadl a málem ho praštil lahví, než vstoupil Nivans. Poté, co Nivans vyjádřil své znechucení nad tím, jak daleko ten Redfield klesl, přinutil Nivans Redfielda konfrontovat svou minulost tím, že ukázal mu obrazy jejich zesnulých kamarádů a tragédie v Edonii k ničemu nepomohly. Když však Redfield rozpoznal logo BSAA na bundě Nivans, všichni patroni baru se ukázali jako tajní operátoři BSAA, zatímco Nivans řekl Redfieldovi, že k němu patří a berou ho zpět do služby všemi nezbytnými prostředky.

Incident Lanshiang (2013)

Ačkoli si stále nemohl vzpomenout na incident, Redfield souhlasil s návratem a byl rychle odeslán do Waiyip v čínské provincii Lanshiang , která byla uprostřed dalšího bioteroristického útoku Neo Umbrella. Cílem mise bylo přepadnout budovu s volacím znakem Ace of Spades, kde je několik zajatých členů OSN drženo jako rukojmí bioteroristů. Při přecházení ulic se Alpha Team okamžitě dostal do kontaktu s J'avo, což byl stejný typ BOW bojoval v Edonii. Když se Redfield a jeho oddíl přiblížili k Ace of Spades přes střechy, podařilo se zneškodnit příchozí infikované.

Jakmile jsou uvnitř budovy, rukojmí jsou propuštěni. Velitelství BSAA však nařídilo letecký úder do oblasti, protože Redfield a Nivans sotva unikli. Když Redfield uviděl shluk Chrysalid, konečně si vzpomněl na incident v Edonii a přísahal, že se pomstí „Adovi“ za smrt jeho mužů. Na jejich cestě byl voják BSAA napaden neviditelným monstrem. Redfield se rozhodl stvoření pronásledovat a položit ho.

Brzy se setkali s Jakem a Sherry, kteří zmizeli od Edonie a chránili je před rojemi J'avo. Když však Nivans navrhl, že by měli ty dva doprovodit, Redfield mu chladně připomněl jejich misi a odešel. Při cestě přes slumy v okrese Poisawan ve Waiyip na ně zaútočí Iluzija , masivní hadí BOW s maskovacími schopnostmi. Ta ohavnost je všechny brutálně zabila, jednoho po druhém, dokud nezůstal jen Nivans, Marco Rose a sám Redfield. S pomocí svých kolegů vojáků Redfield usmažil monstrum pomocí elektrického systému budovy. Bohužel se "Ada" znovu objevila a před útěkem zastřelila Marca šipkou vybavenou C-virem. Marco rychle zmutoval v Gnezdo, což přinutí Redfielda a Nivanse, aby ho zabili.

Nějaký čas po krátkém vzájemném boji byli Redfield a Nivans později přepadeni helikoptérou v řece Waiyip, i když se jim podařilo zničit obrněné vozidlo. Když Redfield a Nivans viděli, jak „Ada“ vstupuje do skladiště, vstoupili ji pronásledovat, aniž by si byli vědomi, že Leon S. Kennedy a Helena Harperová dělají totéž. Ačkoli se jim ji podařilo zahnat do rohu, Kennedy dorazil právě včas a zabránil Redfieldovi v jejím zastřelení, což vedlo ke krátkému boji mezi těmi dvěma, než na sebe vytáhli zbraně. Kennedy řekl Redfieldovi, že „Ada“ byla klíčovým svědkem a že ji potřebují naživu, zatímco Redfield křičel, že „Ada“ byla skutečným strůjcem všeho, jen aby mu Kennedy řekl, že skutečným viníkem není nikdo jiný než poradce pro národní bezpečnost.Derek C. Simmons . Ačkoli Redfield řekl Kennedymu, že ztratil všechny své muže kvůli "Ada", Kennedy odpověděl, že kvůli Simmonsovi ztratil více než 70 000 lidí , včetně prezidenta Adama Benforda , a dal jasně najevo, že má v plánu bránit "Adu" navzdory plné znalosti. její věrnosti Neo-Umbrella.

Uprostřed konfrontace "Ada" použila Flash Grenade k útěku ze čtyř. Redfield a Nivans ji začali pronásledovat, ale Kennedy Redfielda zastavil a řekl mu, že oba chtějí to samé. Nakonec se Redfield vytrhl ze svého řádění poháněného pomstou a rozhodl se zastavit „Adu“ ve jménu spravedlnosti spíše než pomsty, a nechal na Kennedym a Heleně, aby se postarali o Simmonse.

Redfield a Nivans pronásledovali „Adu“ do doků v džípu vybaveném věží, podařilo se jim dostat na její nákladní loď a zahnat ji do rohu na mostě, kde „Ada“ odhalila svůj mistrovský plán: rozšířit C-virus do celého světa a znovu vytvořit incident v Raccoon City v celosvětovém měřítku. Nicméně, právě když jim to řekla, jeden ze Simmonsových nohsledů dorazil v helikoptéře a okamžitě ji střelil do hrudi, což způsobilo, že zemřela. Nechala však za sebou svůj kufr, ve kterém byla injekční stříkačka plná zesíleného kmene C-viru.

Redfield a Nivans se následně dozvěděli, že nedaleká loď byla vybavena vzduchovými střelami naplněnými C-virem v plynové formě, namířenými přímo na pevninu. Unesli tryskové letadlo harrier, zaútočili na nákladní loď, ale nakonec nebyli schopni zastavit odpálení rakety, což rychle proměnilo většinu obyvatel města Tatchi v zombie . Poté byl Redfield kontaktován Kennedym, který požádal, aby zachránil Jakea a Sherry před jejich uvězněním v podvodním zařízení Neo Umbrella. Během tohoto rozhovoru byl Redfield šokován zjištěním, že Jake nejenže vlastní protilátky proti C-viru, ale že je také synem Alberta Weskera.

Když se dostali do zařízení, Redfield se rozhodl odejít z aktivní služby poté, co zachránili Jakea a Sherry a předali jeho pozici Nivansovi. Když se s nimi setkali, Redfield odhalil, že to byl on, kdo zabil Jakeova otce, což vedlo k napjatému okamžiku, kdy ho Jake držel se zbraní v ruce. Redfield přiznal, že má plné právo ho zastřelit, ale Jake se dokázal zastavit a řekl Redfieldovi, že jsou v sázce důležitější věci než oni dva.

Na jejich cestě ven však konečný BOW HAOSkterý měl rozšířit C-virus po celém světě, jak Carla zamýšlela, vylíhl se z jeho kokonu a zaútočil. Když Jake a Sherry unikli, Redfield a Nivans zůstali vzadu, aby zničili HAOS. Během boje HAOS vážně poškodil zařízení a podařilo se mu chytit Redfield, zatímco Nivans utrpěl těžké zranění, které mu poškodilo pravou ruku. Nivans neměl žádný jiný způsob, jak zachránit Redfield, a tak si záměrně píchl kmen C-viru, který si předtím opatřil, a získal tak schopnost střílet elektrické výbuchy. Nyní plně regenerovaný HAOS se vymanil ze své kukly a zaútočil na dva agenty. Jeho zmenšená velikost a zranitelnost však umožnily Nivanům střílet elektrické útoky, které umožnily Redfieldovi vybavit svůj bojový nůž a zaútočit na jeho zranitelné orgány, které tvora těžce poškodily.

Ačkoli Redfield opakovaně ujistil Nivanse, že bude v pořádku a že se odtamtud dostanou, když se dostali k únikovým modulům, Nivans si uvědomil, že nakonec ztratí kontrolu a zcela zmutuje, záměrně zavřel Redfielda do samotného únikového modulu a vypustil ho, zůstal pozadu, aby zemřel se zařízením. HAOS se však vzpamatoval a zaútočil na Redfieldův únikový modul ve vodě, jen aby byl zabit elektrickým proudem a nakonec zničen elektrickým výbuchem z Nivansovy transformované paže těsně předtím, než zařízení explodovalo. Následující ráno byl Redfield zachráněn BSAA.

Po incidentu v Lanshiangu Redfield nadále sloužil v BSAA jako polní kapitán a rozhodl se uctít památku Nivanse tím, že odmítl odchod do důchodu. V jednu chvíli se vrátil do stejného baru, který běžně navštěvoval v červnu, i když si nyní dokázal zapamatovat svou identitu a překonal svůj problém s pitím. Voják BSAA pod jeho velením přerušil jídlo a informoval ho, že velitelství pro ně má nové rozkazy. Poté opustil bar a vydal se na svou další misi proti bioterorismu.

Mohavská poušť a incident Sonido de Tortuga (2014)

V roce 2014, rok po událostech v Lanshiangu, se Redfield vrátil do aktivní služby. Obdržel telefonní hovor od Claire s žádostí o zálohu, ale nebyl schopen pomoci, protože byl na misi s BSAA v Mohavské poušti . Místo toho poslal tým vedený Parkerem Lucianim na ostrov Sonido de Tortuga, aby pomohl své sestře.

Glenn Arias a incident v New Yorku (2014)

Po událostech v Lanshiangu byl Redfield přiveden, aby dohlížel na bodnutí mexickou vládou proti hledanému obchodníkovi se zbraněmi Glennu Ariasovi , o němž se říkalo, že má v držení BOWs, a aby zachránil pohřešovanou operátorku BSAA Kathy White a jejího syna Zacka , kteří oba zmizeli. uprostřed pronásledování Ariase.

Po příjezdu do zdánlivě opuštěného sídla v Querétaru byli Redfield a tým přepadeni hordami zombie, včetně Zacka, než byl Redfield svědkem podivné nové mutace od pokousaného vojáka. Redfield, donucen k ústupu, vyskočil z okna ve druhém patře sídla, jen aby se setkal tváří v tvář s Ariasem. Protože byl Redfield při pádu těžce zraněn, Arias rychle Redfielda odzbrojil a dokázal ho přemoci v boji proti muži, než představil nyní zombifikovanou Kathy, která vypadala, že útočí pouze na Redfielda, a přitom se vyhýbala Glennovi a jeho spojencům. Zatímco Redfield byl brzy zachráněn jednotkou BSAA, přísahal pomstu Ariasovi, zničenému ztrátou jednotky. Jeho mise zastavit Arias ho a jeho tým brzy přivedla do New Yorku, kde zachránil Rebeccu Chambersovou před vypuknutím stejného viru z Mexika. Chambers vysvětlil, že záhadný virus obsahuje vlastnosti podobné parazitu Plaga, kterého používáLos Iluminados , vedoucí Redfielda, aby ji vzal, aby se setkal s Kennedym v Coloradu.

Redfield se hádal s opilcem a porazil Kennedyho, aby ho požádal o pomoc, protože Chambersovi se podařilo přesvědčit Kennedyho, aby poskytl nějaké informace o Los Iluminados. Patricio, muž, který vyprodal Kennedyho jednotku, dorazil právě včas a je vyslýchán Redfieldem a Kennedym. Najednou na ně zaútočili Maria Gomez a Diego Gomez . Chambers je při tom unesen a smrtelně zraněný Patricio umírá poté, co řekl Kennedymu, aby chránil svou rodinu. Vzhledem k tomu, že nová hrozba ohrožuje životy obyvatel New Yorku a samotného Chamberse, Kennedy souhlasí, že se připojí k Redfieldovi v jeho misi svrhnout Arias.

Redfield vede svou četu do New Yorku a informuje svou jednotku o cílech své mise: zastavit šíření viru ve městě, zachránit Chambers a zlikvidovat Arias. Když odjeli z města, Redfield a Kennedy vzali obrněné Humvee a Ducati, obě vozidla poskytnutá BSAA. Ti dva se probojují k Ariasu, když postřelí náklaďáky, uvnitř je virus. Během útoku je Damien zabit dvojicí Cerberus-A. Kennedy odvádí psy na své motorce, zatímco Redfield spěchá na Ariasovu základnu. Při vstupu do úkrytu je Redfield kontaktován Ariasem, který mu řekne o vylepšeném kmeni A-viru, kterým byl Chambers nedávno infikován, a dokonce se Redfielda ptá, zda má odvahu ji uvrhnout, pokud na to někdy dojde.

Poté Arias vypustí hordu zombie, aby se vypořádali s Redfieldem, ale skončilo to jako neúspěšný pokus. Během této bitvy Redfield zdatně využíval svých střeleckých dovedností a bojových dovedností z ruky do ruky a zcela vyhladil první hordu nakažených před příchodem Kennedyho. Redfield se poté dostal do laboratoře, kde byl Chambers držen, zabil dva žoldáky a konfrontoval Diega. Redfield utrpěl dvě těžké rány od Diega, ale podařilo se mu dostat se nahoru díky plamennému granátu, který použil jako poslední možnost. Poté vyhrožoval doktorovi svou Berettou 93R, který rychle vysypal fazole o umístění vakcíny.

Poté, co se Redfield dozvěděl, co potřeboval vědět, popadl Chambersovou a vynesl ji na střechu, jen aby byl překvapen Ariasem, který sledoval Redfieldův postup prostřednictvím svých kamer. Oba muži na sebe stříleli, ale nedokázali zasáhnout čistý zásah, protože oba byli v krycí pozici. Redfield pak přispěchal s Ariasem a uchýlil se k boji na blízko, za použití jak z ruky do ruky, tak ze svých střelných zbraní.

Bitva se ocitla na mrtvém bodě a sázky stoupaly, když dvojice skončila na skleněné střeše. Redfieldovi se podařilo porazit Ariase pomocí hodu Sumi Gaeshi Judo, což způsobilo, že Arias prošel sklem a upadl do své nevyhnutelné smrti. Po vítězství v boji proti Arias se Redfield znovu sešel s Chambersem a začal pátrat po její vakcíně.

Diego se však přiblížil k Ariasovi v jeho umírajícím stavu a spustil jeho poslední fázi a oba se stali jedním, což mělo za následek tyranovu mutaci. Tvor přepadl Redfielda, když nesl Chamberse, ale kapitán se nemohl vyhnout jeho sevření kvůli svým předchozím bitvám. Naštěstí pro něj Kennedy zasáhl a upoutal pozornost tvora. Kennedy nebyl schopen se stvoření vyrovnat, přestože se na začátku střetnutí úspěšně vyhýbal jeho útokům. Tvor však chytil Kennedyho stejně jako Redfield, ale agenta zachránila operátorka BSAA Nadia, která mutanta zastřelila railgunem. Tvor poté obrátil svou pozornost k letadlu a zaútočil na něj. Jako poslední možnost.

Po další úspěšné misi přistoupili Redfield, Kennedy, Chambers, Nadia a DC k šíření vakcíny po New Yorku a vyléčili nedávno infikované občany, kteří se poté vrátili k normálu. Nakonec se všichni na sebe usmáli a bioteroristický útok v New Yorku byl u konce a většina obyvatel města byla zachráněna.

Incident Dulvey (2017)

Krátce před červencem 2017 požádala společnost Blue Umbrella BSAA, aby poslala Redfielda na pomoc pro nadcházející mise v Dulvey v Louisianě , což s nevolí přijal, protože jim plně nedůvěřoval. Cílem mise bylo dopadení Lucase Bakera , podezřelého spolupracovníka zločinecké organizace The Connections , který vlastnil biologickou zbraň Mold .

Právě když jeho jednotka dorazila do Bakerovy rezidence, byli svědky toho, jak z domu vybuchl BOW známý jako Eveline ve své zmutované podobě a zaútočil na civilistu Ethana Winterse . Redfieldův tým pomohl Ethanovi tím, že mu shodil pistoli Albert-01 nabitou Ramrods , aby monstrum dohnal. Po bitvě nechal Redfield Ethana a jeho ženu Miu evakuovat pomocí vrtulníku.

Redfield pokračoval ve své operaci a při pronásledování Lucase hledal v solném dole chybějící jednotku tří vojáků. Ačkoli Redfield brzy našel prvního pohřešovaného vojáka, byl napaden Lucasem, který připevnil plastickou trhavinu na Redfieldovu paži krátce předtím, než odpálil další výbušninu, která zabila rukojmí. Místo toho, aby se otočil zpět, aby odstranil bombu, Redfield se místo toho rozhodl postoupit vpřed, protože odmítl nechat Lucase uniknout. Poté, co HQ potvrdilo Lucasův vztah s The Connections, odvážně pokračoval přes doly a hledal další dva operátory. Během Redfieldova průzkumu narazil na sérii WM Molded a našel další dva chybějící operátory - Lucas je však brzy zabil. oba přes jeho pasti a pak spustil časovač na Redfieldově bombě. S pomocí velitelství našel Redfield tekutý dusík, aby zmrazil bombu a zlikvidoval ji.

Velitelství navrhlo Redfieldovi, aby se podíval za dveře se štítem, kde, když byl uvnitř, Lucas zamkl Redfielda a zapálil ho. Aniž by to Lucas tušil, Redfield dokázal past přežít a Umbrella zachytil jeho e-mail neidentifikovanému kupci, který je informoval, že se chystá odeslat data, čemuž musel Redfield nakonec úplně zabránit. Nyní s prvkem překvapení, Redfield dohonil Lucase, ale byl jím skočen a napaden nožem, který donutil Redfielda zastřelit ho, neúmyslně spustil Lucasovu mutaci ve velké monstrum. To znamenalo, že Redfield neměl jinou možnost, než ho zabít, a po krátké bitvě dokázal Redfield zlikvidovat Lucase, rozstřílel Lucasovy pevné disky, aby zabránil přenosu dat, a byl zavolán zpět do Umbrella's.

V neznámém čase Ethan požádal Redfielda, aby hledal Zoe Bakerovou v naději, že ji zachrání. O týdny později Redfield reagoval na síly Umbrella volající po zálohách na základně, kterou postavili před sídlem. Jeho tým dorazil, aby zjistil, že jednotka byla bohužel zničena, ale že Zoe byla v bezpečí u svého strýce Joea Bakera . Poté, co všechny přesunul do laboratorního stanu, zavolal Redfield Ethanovi, aby ho informoval o Zoeině úspěšné záchraně, a předal jí telefon, aby se oba mohli.

Východní Evropa, Miranda a The Village Incident (2018-2021)

Postupem času začal Chris po incidentu v Dulvey nedůvěřovat a kritizovat BSAA, s největší pravděpodobností kvůli tomu, že organizace incident utajila. Následující tři roky strávil s elitní jednotkou BSAA Hound Wolf Squad , kterou ovládl bez autorizace velitelství a zdánlivě se zbláznil, aby pronásledoval šílenou biologickou zbraň jménem Miranda , která plánovala použít Mold pro své vlastní plány. To vystavilo rodinu Wintersových nebezpečí, protože Miranda mířila na rodinné dítě Rosemary, o kterém věřila, že je vylepšenou verzí Eveline. Chris zjistil, že si Miranda vyměnila místo s Miou Wintersovou, a věřil, že Ethan může být kompromitován, a rozhodl se, že udržet Rose v bezpečí je prvořadé. Chris vedl útok na dům Winterových s oddílem a zabil "Miu" před Ethanem odmítl odpovědět na Ethanovy otázky a vyrazil ho k převodu.

Poté, co Miranda přežila útok, zabila eskorty a vzala Rosemary Wintersovou do nedaleké vesnice, dal Chris za hlavní prioritu najít Ethana a Rose. Než Chris našel konvoj, který měl doprovázet Winterovy do oblasti C, byli Ethan i Rose dávno pryč. Když Chris a jeho muži vstoupili do vesnice, našli důkazy o Ethanu Wintersovi, ale nenašli ho, dokud se nezkřížili cesty v přehradě ., kde oddíl Hound Wolf Squad zřizoval výzkumné stanoviště. Ethan si stále neuvědomoval, že „Mia“ je Miranda v přestrojení, a vztekle odsoudil Chrise za zabití jeho ženy. Než však Chris může odpovědět, operátor naléhá na Chrise, aby přesunul tým z nádrže, protože se obává možnosti, že Miranda zná jejich polohu. Ethan se dožadoval dalších informací, ale Chris ho zavřel a trval na tom, že je mimo své hloubky. O několik sekund později zaútočí zmutovaná ryba na kabinu, ve které jsou umístěni Chris odstrčí Ethana z cesty, čímž je znovu oddělí.

Příště se Chris setká s Ethanem v Heisenbergově továrně , kterou měl první v úmyslu vyhodit do povětří. Nedlouho poté, co Ethan spadne na nejnižší úroveň, je pokořen a odzbrojen Chrisem, který právě stavěl výbušniny. Tady Chris konečně prozradí Ethanovi, že "Mia", kterou zastřelil v jejich domě, vůbec nebyla Mia, ale Miranda v přestrojení. Ethan tomu odmítá uvěřit a ptá se, proč mu Chris o situaci hned neřekl. Chris odpoví, že věděl, že Ethan by se chtěl zapojit, protože Chris cítil, že by tím jen ohrozil misi. Poté, co Ethanovi vysvětlil původ Mirandy a jejích příšer, Chris mu dal pokyn, aby jel nahoru výtahem. Místo toho Ethan unese Heisenbergovo samohybné dělostřelectvo, aby Heisenberga zlikvidoval.Mezitím Chris dokončí umisťování výbušnin v továrně.

Během Ethanova boje s Heisenbergem vybuchnou výbušniny uvnitř jeho továrny a zabijí všechny příšery uvnitř. Po Heisenbergově porážce je Ethan telefonicky kontaktován Chrisem. Ethan mu řekne o Heisenbergově porážce, než přísahá, že vezme Rose zpět od Mirandy. Chris důrazně naléhá na Ethana, aby nešel proti Mirandě sám, a že by měl počkat, až se objeví oddíl Hound Wolf. Ethan však Chrise ignoruje a stejně se postaví Mirandě. Výsledkem je, že Miranda vyrve Ethanovi srdce a zdánlivě ho zabije.

Člen oddílu Hound Wolf kontaktuje Chrise a informuje ho o Ethanově smrti. Chris si stěžuje na ostatní členy týmu, že on a jeho tým byli nedbalí v tom, jak situaci řešili, než slíbil, že pomstí Ethanovu smrt. Když znovu vstoupí do vesnice, všimne si, že BSAA již dorazili, a nařídí mužům, aby ukončili Mirandu a zachránili Rose. Chris a jeho komplicové naléhali na člena Wolf Squad Caninea, aby prozkoumal aktivity BSAA, a pronásledují Mirandu v (nyní zcela zničené a obsazené) vesnici.

Chris se poté vydá zničit houbový kořen a nařídí všem, aby zlikvidovali nepřátelské biologické zbraně. Podaří se mu dosáhnout cíle pomocí podpůrné palby od Loba, připevní N2 bombu s nožem a hodí ji až ke kořenu houby. Chris poté nařídí svým mužům, aby se dívali na Mirandu, ale drželi si odstup, zatímco míří do Mirandiny laboratoře. Chrisovi bylo řečeno, že měli Ethana o svém plánu informovat dříve, ale on odpoví, že nebyl čas a že nečekal, že Miranda bude jednat tak brzy. V její laboratoři se dozví vše o jejím zapojení do vytváření Eveline a o Spencerově spojení s ní.

Chris také našel Miu. Ze strachu, že je ve skutečnosti Miranda, požádá Umber Eyes , aby potvrdila Mirandinu polohu; je stále na místě obřadu. Chrisovi se ulevilo, že skutečná Mia je stále naživu, ale Mia chce vědět, kde jsou Ethan a Rose. Informuje ji o Ethanově smrti, ale slibuje, že může Rose ještě zachránit. Mia říká Chrisovi, že Ethan ještě není pryč a že se to snažila udržet v tajnosti, protože on neví, jak výjimečný Ethan skutečně je.

Když viděl, že jejich okolí není v bezpečí, umístí ji do svého únikového vrtulníku. Chris se dozvěděl, že se Miranda chystá provést obřad s Plísní na růži, a snaží se udržet Ethana pryč kvůli dítěti, ale již smrtelně zraněný Ethan ho ignoruje a bojuje s Mirandou. Poté, co je Miranda zabita, Chris se snaží pomoci Ethanovi odejít; Ethan však ví, že pro něj bylo příliš pozdě, a místo toho má Chris slíbit, že pomůže Rose vychovat silnou. Chris se vrací do svého únikového vozidla, dává Rose Mii a sleduje výbuch v bezpečné vzdálenosti, čímž truchlí nad Ethanovou obětí.

Na jejich zpáteční cestě helikoptérou Chris bolestivě prozradí Mie, že se pro ně Ethan obětoval. Krátce poté jeden z Hound Wolf Squad zjistí, že tělo vojáka BSAA v jejich letadle bylo BOW, mutant vyslaný samotnou organizací založenou k boji proti biologickým zbraním hromadného ničení. Kvůli znepokojivým důsledkům toho se Chris rozhodne, že jejich vrtulník změní kurz přímo do ústředí BSAA v Evropě, aby se dostal k jádru věci.

Po východní Evropě

Chris dodržel svůj slib, který dal Ethanovi, dal Rose otcovu žlutou bundu a snubní prsten a pomohl ji vychovat silné srdce a trénovat ji v používání svých schopností, ačkoli Rose před ním tajně tajila některé schopnosti.