Resident-Evil.cz

Claire Redfield

Claire Redfield je současnou členkou organizace pro lidská práva TerraSave. Je mladší sestrou agenta BSAA a bývalého člena STARS Chrise Redfielda. Od doby, kdy přežila v incidentu v Raccoon City v roce 1998 , se Claire zapletla nebo skončila uprostřed několika ohnisek Biohazardu po celém světě, což ji přimělo, stejně jako Chrise, věnovat svou kariéru boji proti hrozbě Bio Organic Weapons.

Životopis

Claire vyrůstala se svým starším bratrem Chrisem poté, co jejich rodiče zemřeli; s touto událostí si tito dva vytvořili velmi úzké pouto. Když Chris vstoupil do amerického letectva, byla představena jeho novému příteli Barrymu Burtonovi a on se stal blízkým rodinným přítelem. Po střední škole Claire navštěvovala univerzitu, kde rozvinula svůj zájem o přizpůsobení motocyklů, když sama vlastnila dva motocykly. Claire se také specializovala na lockpicking a stala se z ní zkušená expertka. Poté, co se Chris přestěhoval do Raccoon City s Burtonem, aby sloužil ve speciální taktické a záchranné službě , Claire občas navštěvovala svého bratra, aby se naučila boj zblízka a výcvik střelných zbraní. Také dal Claire zlatý zapalovač a svůj nůž STARS.

Incident v Raccoon City (1998)

V srpnu 1998 Chris odjel do Evropy vyšetřovat Umbrella. Po týdnech, kdy Claire neslyšela od svého bratra, odešla koncem září ze školy do Raccoon City, aby zjistila, kde je. Zastavila se na čerpací stanici Mizoil na předměstí 29. září, aniž by si byla vědoma epidemie zombie, která město zachvátila několik dní. Claire rychle objevila zombie, když prozkoumávala vnitřek samoobsluhy, aby viděla Daniela Cortiniho , jak mu jeden z nich rval hrdlo. Při odchodu ji zachránil Leon S. Kennedy, který se také zastavil na stanici. Po jízdě směrem k městu je oddělila ohnivá nehoda, ale oba se probojovali na policejní stanici Raccoonpro úkryt. Leon a Claire brzy objevili, že stanice se zhroutila kvůli vypuknutí t-viru, přičemž jedinými nezombifikovanými policisty byli zraněný Lt. Marvin Branagh ; Elliot Edward a policejní šéf Brian Irons.

Není jisté, zda se Claire s někým na stanici setkala, ale setkala se s poručíkem Branaghem, který ji poté zachránil, když zombie pronásledovaly vysokoškoláka skrz okenici východní chodby. Marvin později dal Claire bojový nůž a varoval ji, aby neváhala střílet zombie, bez ohledu na to, zda je v uniformě nebo ne, než se také stane zombie poté, co se Claire vrátí do Hlavní haly poté, co opustila garáž . Claire také našla Sherry Birkin , dceru Williama a Annette Birkinových. Později se zkřížili cesty s psychopatickým náčelníkem Ironsem, který unesl Sherry pro její přívěsek. Ironse později zabil William, který si píchl G-virus a proměnil se v mutantku Annette zvanou „G“. Sherry a Claire se znovu sešly, ale po pádu výtahu s G Birkinem byly Sherry implantovány larvy "G". Byla zapečetěna v trezoru pro ukládání odpadu svou matkou, která pokračovala ve výzkumu své dcery a snažila se najít vakcínu. Děti nositelky G-viru s větší pravděpodobností přijmou embryo G-viru a Sherry by čelila smrti, kdyby nebyla vyléčena.

Claire se sešla se Sherry a odnesla ji do podzemní laboratoře na ošetření na naléhání její matky. Claire bojovala s mutanty v celé laboratoři a získala vakcínu, která Sherrymu zabránila v mutaci na "G." Když byl aktivován autodestrukční systém zařízení, Claire a Sherry utekly ve vlaku s Leonem. "G" přežil závěrečnou bitvu s Claire a zaútočil na vlak během jízdy; Leon a Claire se spojili, aby porazili „G“, a vlakový vůz, který napadl, byl odpojen a poslán zpět do implodující laboratoře. Leon slíbil, že se o Sherry postará, a naléhal na Claire, aby pokračovala v hledání Chrise, což Claire přijala.

Incident na ostrově Rockford (1998)

Po zážitcích z Raccoon City se Claire vydala hledat svého bratra. Věřila, že je v pařížské laboratoři Umbrella Europe , infiltrovala ji v prosinci a byla zajata bezpečnostními složkami zařízení. Rodrigo Juan Raval odvezl Claire na ostrov Rockfort a příjezd Claire se shodoval se sabotážní operací vedenou HCF, polovojenskou skupinou pod velením Alberta Weskera. Sabotérům se podařilo uvolnit t-Virus a BOW přes ostrov a místní polovojenské síly Umbrella byly zničeny. Bylo jí jí líto a Raval propustil Claire z její cely, ačkoli věřil, že nakonec stejně zemře.

Na povrchu se setkala se Stevem Burnsidem , sedmnáctiletým mladíkem, který byl internován po otcově zradě Umbrella za prodej tajemství společnosti na černém trhu. Ti dva hledali letiště, aby unikli z ostrova, ale opakovaně je brzdil Alfred Ashford, 7. hrabě Ashford , velitel ostrova, který věřil, že Redfield je spojen se sabotéry. Než našli letadlo, Claire se dokázala spojit s Leonem přes počítač; Leon, který získal zaměstnání v tajném týmu pro pronásledování a vyšetřování deštníků americké vlády , se spojil s Chrisem a poslal mu svou polohu.

Při útěku do Antarktidy Claire a Steve zjistili, že antarktická základna Umbrella propadla epidemii t-viru, kterou tam přinesl ustupující personál Rockfortu. Během prohledávání zařízení zjistili, že se nachází několik mil od australské polární pozorovací základny, a plánovali převzít kontrolu nad náklaďákem, který by tam mohl jet. Oba narazili na Alfreda, který je následoval, ale v jejich boji s ním byl zastřelen a spadl z římsy, kde se mu podařilo probudit svou sestru Alexii, která se aklimatizovala na mutaci z infekce t-Veronica prostřednictvím kryogenní stáze. . Po setkání s NosforatuClaire a Steve našli náklaďák a odjeli. Brzy nato byli usazeni chapadly podobnými rostlinám, která převrátila náklaďák a oba byli odvlečeni zpět na základnu jako Alexiini vězni.

Claire se probudila a našla Chrise, který ji vystopoval do Antarktidy z ostrova Rockfort. Tváří v tvář nové hrozbě Alexie a příchodu Weskera spěchala Claire najít Steva, kterého vzali na výzkum t-Veronice. Steve zmutoval ve velké stvoření poté, co ho našla, ale jeho odmítnutí zabít ji vedlo k jeho smrti rukou Alexiiných lusků. Když její bratr aktivoval autodestrukční systém zařízení, byla zajata Weskerem jako rukojmí poté, co jeho muži zabavili Stevovu mrtvolu pro vlastní testování. Její svoboda byla vykoupena, když ho její bratr vedl do boje a dal jí čas na přípravu tryskáče Harrier ke vzletu. Chris dorazil jen několik sekund před explozí, ale podařilo se jim uniknout bez zranění.

Po incidentu začala Claire navštěvovat Sherry během jejího domácího vězení, zatímco byla ve vazbě americké vlády s neomezenými právy na návštěvy povolenými jejím zákonným zástupcem Derekem C. Simmonsem , i když Birkinina existence byla přísně tajná. Nicméně, Redfield nedůvěřoval Simmonsovi, který věřil, že intrikuje nekalé účely, což ji přimělo poslat dopis Sherry, aby ji před ním varoval, ale nikdy ho nedostala. Obecně měla Redfieldová významný vliv na Birkininu osobnost, protože zdědila její toleranci a mateřskou povahu se silným srdcem a přesvědčením.

Incident v Harvardville (2005)

V letech následujících po incidentu na antarktické základně se Claire spojila s TerraSave , nevládní organizací, která nabízela pomoc obětem bioterorismu, který se po zhroucení Umbrella stal globální hrozbou. V roce 2005 se TerraSave zaměřila na WP Corporation , americkou farmaceutickou společnost, která se dostala na titulní stránky po svém spojení s vypuknutím t-viru v Indii. Incident byl ve skutečnosti bioteroristický útok, proti kterému WP Corporation poskytla t-vakcínu . Teroristický útok byl zakryt, ale unikly záběry z léčby WP Corporation, což dalo nepřesný dojem, že prováděli nelidské testy na lidech.

Redfield cestoval do Harvardville, domovského města společnosti, jako součást organizovaného protestu zaměřeného na senátora Rona Davise , rodáka z Harvardville, o kterém bylo známo, že do společnosti značně investuje. Redfield a další demonstrant byli zatčeni letištní bezpečností, což se shodovalo s koordinovaným teroristickým útokem infikujícím lidi na letišti i v přilétajícím letadle. Výsledné šíření t-viru vedlo k tomu, že letiště bylo uzamčeno 75. plukem Ranger .a havárii letadla, která zničila velkou část letištního terminálu. Redfield a několik dalších přeživších, včetně senátora Davise a Rani Chawla, malého dítěte v péči TerraSave, se ukryli ve VIP salonku a telefonovali do vnějšího světa. Později té noci Kennedy a dva členové SRT vstoupili na letiště přes střechu v misi zachránit skupinu před útokem Ranger na terminál. Redfield poskytla jméno podezřelého za útokem, Dr. Curtise Millera, kterého krátce viděla během prvního útoku zombie. Dr. Miller dříve pracoval pro WP Corporation a TerraSave, ale byl vyloučen z obou skupin.

Poté, co byla propuštěna ven, se Redfield setkala s Dr. Fredericem Downingem, vedoucím výzkumným pracovníkem společnosti WP Corporation, který jí odhalil krytí v Indii. Když bylo sabotováno nákladní auto WP Corporation převážející vzorky vakcíny, Redfield cestoval s Dr. Downingem jako host do místního laboratorního komplexu, zatímco měl připravené rezervní vzorky vakcíny. V laboratoři se Redfield od Dr. Downinga dozvěděl, že získali vzorky G-viru na černém trhu az telefonátu mezi Downingem a senátorem Davisem dospěli k závěru, že Davis byl nějakým způsobem zapojen do teroristických útoků. Downing ji nechal samotnou, aby se podívala na nepokoj dole, který byl odhalen jako útok Dr. Millera na komplex; Downing jí zatelefonoval, aby varoval před útokem, ale byl přerušen. Poté, co se sám nakazil G-virem, Dr. Miller bojoval s oddílem Strážců vyslaným, aby ho zajal. Následný boj s nimi a Kennedym zničil velkou část komplexu, ale Redfield vyvázl s lehkým zraněním.

V minutách bezprostředně následujících po boji Redfield zjistil, že všechny záběry byly zaznamenány a přenášeny třetí straně. Když si Redfield a Kennedy dali dohromady zkreslení s Downingovým telefonátem, uvědomili si, že Downing útok zorganizoval, a předstírali svou smrt při Millerově útoku, aby unikl se vzorky G-viru a t-vakcíny kvůli dohodě na černém trhu se zahraničním generálem, kterého Kennedyho agentura již zatkla. Downing sám byl odhalen, výzkumník Umbrella, který ukradl G-Virus z NEST. změnil své jméno a získal zaměstnání v rámci WP Corporation. Aby Downing prosperoval z bioterorismu, řídil útoky v Indii, aby bylo možné určit důkaz o účinnosti vakcíny, a radikalizoval Dr. Millera, aby pokračoval v práci ve Spojených státech, aby skryl svou vlastní účast.

Vyšetřování Penamstan a The Mad Dogs (2006)

V roce 2006, o 6 let později po občanské válce v Penamstanu , občanská válka skončila tím, že povstalci složili zbraně. Velká část země je v troskách a uprchlíci jsou odkázáni na OSN a Terrasave, které jim poskytují jídlo a přístřeší. Redfield se vydává do města, aby si prohlédl jeden z táborů, a potkává mladého chlapce, ochrnutého a němého. Poskytne Claire kresbu toho, co viděl v roce 2000 - masy lidí, kteří se navzájem jedli. Obraz ji ruší a rozpoznává ho jako důkaz použití T-viru nebo jiných podobných biologických zbraní.

Po útoku v Bílém domě Claire dorazí na naplánovanou schůzku s tiskovým mluvčím Spacerem, jen aby jí bylo řečeno, že je na dovolené, aniž by věděl, že byl při útoku zabit. Poté si všimne Leona, kterému se svěří se svým objevem biologického nebezpečí v Penamstanu . Leon odchází a říká jí, aby nedělala žádnou hloupost, jen aby Claire oplatila, že na něj oblek nefunguje.

Po návratu do svého motelu ve Washingtonu DC se ujme vyšetřování toho, co se stalo v Penamstanu. Prohlíží si záběry ze zpráv a výstřižky z novin a dává informace dohromady na zeď. Mezi těmito informacemi je kontroverze kolem americké intervence, jako je obvinění, že byla zorganizována jednoduše proto, aby zastrašila Číňany. Jde dál a začne se dívat na muže, kteří sloužili, ale zjistila, že ze sedmi " Šílených psů ", kteří se vrátili do jejich kasáren v Texasu, pět spáchalo sebevraždu.

Poté pokračuje ve vyšetřování možného použití biologických zbraní v občanské válce v Penamstanu, vydá se zeptat jednoho ze zbývajících veteránů na několik otázek, aby zjistila, že také spáchal sebevraždu. Když najde sebevražedný vzkaz, který po sobě voják zanechal, zavolá na newyorskou policii a dojde k závěru, že všichni byli infikováni. Claire znovu dorazí do Bílého domu, aby se zeptala ministra obrany Wilsona na jeho zapojení do používání biologických zbraní, ale je ignorována. Když se vrátí do motelu, je přepadena agenty tajné služby a je přepadena a unesena.

Claire se probudí připoutaná k židli, uvězněná pod tajným výzkumným zařízením nacházejícím se pod leteckou základnou Andrews, kde prováděli výzkum s cílem vytvořit supervojáky vytvořené z viru. Vyslýchán Wilsonem se snaží uplatit její mlčení charitativním darem na misi TerraSave v Penamstanu, ale ona odmítá. Nabízí PTSD mrtvého vojáka jako důvod, proč by se úřady neobtěžovaly jeho vyšetřováním a že by ji mohl jednoduše nechat zabít jinak. Wilson věří, že bez ohledu na to vyhrál, a odhalí jí svůj skutečný plán: prohlášením Číny za darebácký stát by bylo v nejlepším zájmu Penamstanu, aby americká přítomnost pokračovala. Na ochranu před Čínou by armáda Penamstanu dostala biologické zbraně v podobě stovek supervojáků, každý je fakticky zotročen svou závislostí na pravidelných dávkách antiretrovirového léku, který může poskytnout pouze on a který bude muset Penamstan neustále objednávat, čímž se díky tomu stane nesmírně bohatým. Claire zavolá na šílenství jeho plánu.Jason dorazí do zařízení na vyšší úrovni a Claire ho okamžitě rozpozná jako posledního člena Mad Dogs.

Poté, co Jason zmutuje, superpočítač zařízení zjistí, že došlo k biologickému nebezpečí, a začne házet vojáky v bezvědomí do kádě s vysoce korozivními kyselinami a také vystavit Claire riziku, která se dostala na její podlahu a musí vylézt pro svou bezpečnost. Když ji Leon spatří, rozhodne se raději zachránit Claire, než pokračovat v pronásledování Jasona. Využije zařízení ve svůj prospěch, převezme kontrolu nad jeřáby zařízení a pokusí se shodit Jasona do kyseliny pod ním. Její pokusy však selhaly, když Jason hodil portál do řídící místnosti a téměř ji rozdrtil. Leonovi se podaří Jasona zabít a oba se ze zařízení dostanou.

Pozdě odpoledne se Claire setkává s Leonem před Bílým domem. Claire požádá Leona, aby předal čip, aby ho mohla doručit do tisku. Leon však odmítá kvůli tomu, co Jason řekl o své ochotě šířit v lidech teror. Claire je zklamaná z jeho rozhodnutí, komentuje to, že mu „outfit“ nesluší a odchází.

Smrt Alberta Weskera a rozšíření boje proti bioterorismu (2009-2010)

V roce 2009 Chris a Sheva Alomar zabili Alberta Weskera a konglomerát TRICELL se zhroutil kvůli jeho nezákonnému zapojení do BOW. Vzhledem k tomu, že ochrana Sherry Birkin již není nutná, stala se americkou vládní agentkou výměnou za svobodu navzdory Claireiným protestům. Navzdory tomu obě ženy vždy trávily čas spolu, když to jejich nabitý program dovoloval.

Incident na ostrově Sejm (2011)

V roce 2011 byli Redfield a řada dalších členů TerraSave zajati při náletu na jejich velitelství polovojenskou organizací vedenou Alexem Weskerem. Poté, co uzavřeli dohodu s členem TerraSave a Claireiným nadřízeným Neilem Fisherem, byli členové převezeni na ostrov Sejm v Baltském moři a infikováni virem t-Phobos pro Weskerův osobní výzkum při kopírování jejího vědomí do nového hostitele. Výměnou měl být Fisherovi poskytnut vzorek viru Uroboros, aby mohla být vyrobena vakcína v uspořádání, o kterém se Fisher domníval, že je to pro větší dobro.

Redfield; Moira Burtonová a Gina Foleyová se ocitly uvězněné v chátrajícím vězení z Brezknevovy éry, které bylo na Weskerův příkaz upraveno tak, aby sloužilo jako mučírna, a byly nasazeny nakaženými neúspěšnými experimenty, které před nimi byly, nazvané Afflicted. Ačkoli byl Foley zabit, Redfield a Burton byli schopni uprchnout do lesů, kde našli Fishera; Pedro Fernandez a Gabriel Chavez v opuštěné rybářské vesnici. Vzhledem k povaze t-Phobos Virus, Fernandez, který byl opakovaně obtěžován Afflicted, byl dostatečně vystresovaný na to, aby ho virus začal mutovat, a pro ostatní se stal nebezpečným protivníkem. Redfield; Fisher a Burton byli odděleni od Chaveze, který tvrdě pracoval na opravě vrtulníku, a Fisher se také rozdělil, když se dostali do města, se záměrem získat jeho vzorek Uroboros, zatímco ostatní o tom nebudou vědět. Ti dva potkali mutanta Fernandeze podruhé, když mutující Chavez narazil vrtulníkem do města. Při průzkumu rozkládajících se ruin města našli Redfield a Burton mladou dívku Natalii Kordu, která byla také unesena při útoku TerraSave. Korda nereagovala na monstra jako ostatní a byla zajata Fisherem jako Weskerův ideální testovací subjekt.

Redfield a Burton sami odcestovali do průmyslové zóny, kde je Wesker, který zmanipuloval továrnu, aby začal hořet, navedl do pasti. Ti dva utekli do stok a, věřili, že jsou mrtví, dokázali prorazit cestu a přepadnout Weskerovu základnu, jedinou věž, která se tyčila nad ostrovem ze všech stran. Na úpatí budovy se dozvídají pravdu o Fisherově jednání s Weskerem a že byl zrazen a nakažen Uroborosem. Je viděn zmutovaný do silného monstra a musel být zabit Burtonem. Když postupovali na vrchol věže, byli oba svědky toho, jak se Wesker zastřelila, viděla Kordu jako svého nástupce a sama už nebyla potřebná ve svých vlastních plánech. Když byl Wesker mrtvý, začala se budova sama ničit.

Redfield byl nalezen plovoucí v oceánu a spěchal do nemocnice na vyšetření. Když ji navštívil Barry Burton, nyní agent BSAA, poskytla jemu a BSAA dostatek informací k naplánování mise, ačkoli trvalo dalších šest měsíců, než se potvrdila poloha ostrova. Redfield se vrátil na ostrov ve vrtulníku BSAA ráno po Burtonově jednočlenném nájezdu, který zachránil Kordu a jeho dceru. Skupina byla napadena Weskerem, jehož pokus o sebevraždu selhal a vyvolal násilné mutace, ale po její smrti byli všichni čtyři schopni uniknout před sterilizační operací BSAA.

V roce 2013, dva roky po incidentu, je Claire viděn, jak jede SUV po silnici a jede do Burtonovy rezidence s dárkem. Poté obdrží hovor od člena BSAA, že Chris je v Číně . Claire je zase požádá, aby řekli Piersovi Nivansovi , aby se postaral o jejího bratra, než zavěsí.

Turtle Sound Incident (2014)

V roce 2014 byly Claire Redfield a TerraSave vyslány na ostrov Sonido de Tortuga, aby prošetřily zprávy o neobvyklé možné aktivitě související s BOW. Ve městě Conejo na sousedním ostrově Zanahoria objeví těžce zmutovanou rybu a vyfotografuje ji svým telefonem, než ji pošle své partnerce Inéz Diaco . Krátce poté však ryba náhle ožije a přinutí Claire, aby ji bodla svým bojovým nožem. Další vyšetřování přivedlo Claire k historickým dokumentům v městské knihovně Conejo, které odhalily, že zakladatel Umbrella Oswell E. Spencerkoncem 90. let koupila bývalou americkou vojenskou základnu na ostrově. Protože se Claire nemohla s Inéz spojit, okamžitě kontaktovala Chrise a BSAA s žádostí o podporu. Zatímco Chris nemohl dorazit, protože byl na jiné misi, vyslal tým jihoamerických agentů BSAA pod vedením Parkera Lucianiho, aby zachránili Inéz.

Po příjezdu na ostrov se Claire a Parker setkali s Takeru Tominagou, Mayu, Laurou Bierce a Zǐlì, kteří přežili útok zombie na štáb televizní show Idol Survival, a také s blízkou přítelkyní Marilou Mabou. Tváří v tvář klešťovému útoku dvou nových BOW, Schraube Damona a MoriaClaire vzala Takerua a ostatní na určené „bezpečné místo“ na ostrově prostřednictvím Parkerových zpráv. Toto místo, zdánlivě opuštěné zařízení, ustoupilo zbytkům jednoho z prvních výzkumných zařízení, které založil Alex Wesker v návaznosti na Spencerův počáteční výzkum nesmrtelnosti. Chaos se brzy začal stupňovat, když Claire při vyšetřování viděla, jak Inéz zemřela rukou Lovce, než se setkala s jedním z Alexových nejbližších spolupracovníků: Dirkem Millerem, tvůrcem ostrovního projektu Kodoku pro vývoj BOW.

Zatímco Claire spěchala zatknout Millera, byla zachycena Zǐlì, která se ukázala jako dvojitá agentka pro společnost Shén Yà Pharmaceutical, která použila Millera k získání finálního viru vyvinutého prostřednictvím projektu Kodoku. Zǐlì přistoupil k odzbrojení a brutálnímu napadení Claire a nechal ji v bezvědomí, než ji plánoval mučit.

Poté, co Zǐlìovy plány o několik hodin později zmařila zombie Laura, Claire se probudila a doprovodila přeživší zpět na povrch, když Zǐlì zmutoval pomocí nového viru. Krátce byla zadržena žoldáky Shén Yà, než využila následné paniky z monstrózní nové podoby Zǐlì k útěku na loď útočného týmu a opatřila si zbraně. Navzdory tomu, že byla vážně zraněna, Claire nakonec dokázala zneschopnit Zǐlì úderem raketometu s pomocí Takeru a Moria (který jednal na základě svých lidských vzpomínek na to, že byl starším bratrem Marilou). Byla evakuována z ostrova helikoptérou BSAA s Parkerem a Marilou poté, co se rozloučila s Tominagou a Mayu, což skončilo eliminací Zǐlì. Několik týdnů po událostech Claire oznámila své poznatky o incidentu Chrisovi.