Resident-Evil.cz

Ethan Winters

Ethan Winters (asi 1984 - 10. února 2021) byl americký mutant vycvičený jako systémový inženýr. Winters, jedna z mnoha mutantních obětí biologických zbraní, byla infikována ozbrojeným druhem „ plísně “ během incidentu v Dulvey v roce 2017 . On a jeho žena Mia byli zachráněni Bioterrorism Security Assessment Alliance a byli umístěni pod ochranu svědků ve východní Evropě. Tato ochrana se nakonec rozpadla v únoru 2021, když byla jejich dcera Rosemary unesena matkou Mirandou. Winters byl úspěšný při záchraně Rosemary, ale položil svůj život, aby ochránil sklápěcí rotor BSAA.

Životopis

O Wintersově raném životě je známo jen málo, i když je známo, že v roce 2017 žil a pracoval v Los Angeles v Kalifornii jako systémový inženýr. V květnu 2011 se oženil se svou texaskou přítelkyní Miou, o které se domníval, že byla vysoce postavenou zaměstnankyní v obchodní společnosti, ale ve skutečnosti byla výzkumnou asistentkou pro The Connections , výrobce nelegálních biologických zbraní. Mia zmizela v říjnu 2014 při přechodu Mexického zálivu během hurikánu a byla považována za mrtvou.

Incident Baker House v roce 2017

Dne 18. července 2017 obdržel Winters e-mail, který měl být údajně od Mii, ve kterém mu byly dány pokyny, aby ji vyzvedl na ranči Baker v Dulvey Parish v Louisianě. Spíše než aby upozornil úřady, Winters okamžitě vyjel sám, aby to zjistil sám. Kvůli této volbě v akci si Winters nebyl vědom toho, že obecná oblast byla vyšetřována orgány činnými v trestním řízení po záplavě zmizení, ve skutečnosti podněcovaných rodinou Bakerových. Wintersovo počáteční pátrání ve "Starém domě" odhalilo Miin řidičský průkaz a také film s šňupacím tabákem zobrazující smrt Andreho Sticklanda, přičemž Winters brzy poté našel jeho ostatky. Při prohledávání suterénu Winters našel Miu zamčenou v cele a osvobodil ji. Bylo zjištěno, že Mia trpí amnézií, slyší hlasy a aktivně se sebepoškozuje, než se stala nepřátelskou a donutila Winterse bránit se sekerou. Winters, zamčený v domě Jackem Bakerem , obdržel telefonát od své dcery Zoe, která ho také varovala, aby utekl oknem v podkroví. Během tohoto pokusu byla Winters ještě jednou napadena Miou, která mu uřízla levou ruku motorovou pilou, než ji stačil sundat ruční zbraní. Tento pokus o útěk byl však k ničemu a byl rychle zajat Jackem, který mu dupnutím do hlavy způsobil vážné poškození mozku. Potom je vzal s sebou do Hlavního domu.

Aniž by to Winters v té době tušil, on a Mia, stejně jako rodina Bakerových, byli kontaminováni Plísní lidskou biologickou zbraní jménem Eveline ; tato houba nahrazuje buňky odolnějšími houbovými imitacemi. Pouhé minuty byl ve stavu klinické smrti, aby se pak začal probouzet, když byl odvlečen do Hlavního domu. Když padla noc, zalátala ho Zoe, která mu znovu připojila ruku a poskytla mu Genome Codex , speciální zařízení, které kdysi patřilo Mii. Sama hledala způsob, jak uniknout, a pověřila Winterse, aby jí pomohl, a využila jeho mutací ve svůj prospěch.

Winters se probudil připoutaný k židli, když zbytek rodiny Bakerů jedl večeři - Jack, Marguerite, jejich syn Lucas a Eveline. Rodina se ho snažila přimět, aby jedl kontaminované jídlo, aby se šíření urychlilo, ale když odmítl, hrozilo mu zabití. Winters byl v tuto chvíli zachráněn pouze příjezdem zástupce Davida Andersona na pozemek, který byl vyslán vyšetřovat zmizení. Když rodina odcházela, Winters se odepnul a upoutal pozornost zástupce, ačkoli byl zabit Jackem, když vstoupil do garáže. Winters pomocí náhradní zbraně dokázal oslabit Jacka, který se pak jako psychologická taktika zastřelil zbraní, protože věděl, že se uzdraví až později. Když byl Winters, prozatím bez pronásledování, znovu mu zavolala Zoe, která mu dala instrukce, jak uniknout z domu tím, že obnoví dílky skládačky, které Jack odnesl, aby chytil uprchlé oběti.

Během Wintersovy prohlídky domu se vyhnul útokům Molded, humanoidních kolonií Mold, které vytvořili Bakeři z rozkládajících se mrtvol jejich obětí. Při prohlídce suterénu se ještě jednou setkal s Jackem, který měl v držení jeden z dílků skládačky, když podepíral Andersonovo tělo. Ve svém pokusu dosáhnout toho, nevědomky vešel do pasti a byl zahnán do kouta v márnici s Jackem ozbrojeným motorovou pilou. Winters nakonec zvítězil, když použil druhou motorovou pilu, aby ho vodorovně rozpůlila.

Po svém útěku z Hlavního domu dostal Winters další pokyny po telefonu v Zoeině přívěsu na zadním dvoře. Tam mu řekli, že ona a Mia byly skutečně infikovány stejnou látkou, která postihla její rodinu, ale existuje šance, že je vyléčí sérem. Když to Zoe plánovala na poslední tři roky s Miou, ukázala Wintersovi do zchátralého Starého domu, kde měl získat paži Dahlii , prototyp lidské biologické zbraně; Zoe mezitím již získala hlavu Dahliiny sestry Dolores. Při pátrání po Starém domě se Winters krátce setkal s Miou, která již nebyla v deliriu. Byla však uchvácena Lucasem zpoza drátěného plotu a nechal ho znovu samotného. Při dalším zkoumání byl Winters napaden Marguerite, která předpokládala jeho hledání Dahliiny paže. Jejich boj se zhroutil na část domu, kde se pod podlahovými deskami vytvořila prohlubeň. Následovali Marguerite tunelem a oba se ještě jednou utkali v nedalekém skleníku, kde byla zabita a zvápenatěla. Po návratu do Starého domu se Winters odvážil nahoru a vystopoval Dahliinu paži, připevněnou k živé panence ve svatyni vytvořené Marguerite. Během hledání nahoře začal trpět zrakovými a sluchovými halucinacemi svědčícími o infekci plísní, když viděl a slyšel Eveline jako dítě.

Když se Winters vrátil do přívěsu, aby se setkal se Zoe, zjistil, že Zoe byla zajata Lucasem a byla držena v zajetí s Miou v rodinné stodole. Aby však získal vstup, přinutil ho Lucas vrátit se do Hlavního domu, aby získal dvě klíčové karty. Během pátrání byl Winters nucen vložit ruku do Andersonovy bezhlavé mrtvoly, kterou Plíseň rychle pohltila. Když dorazil do stodoly, byl donucen sledovat videonahrávku sebepoškozování Lucase, zatímco se chlubil regeneračními schopnostmi, které získal z Plísně, a nakonec zesměšnil Zoeinu posedlost hledáním léčby. Během procházení stodoly a mnoha pastí nastražených Lucasem byl Winters nucen zúčastnit se aktivity v únikové místnosti na téma narozeninové oslavy. Při řešení hádanky hodil Lucas do místnosti skrytými dveřmi bombu, když jeho zamýšlená nástražná past selhala. Wintersovo rychlé načasování poslalo bombu zpět a Lucas vyběhl přes zátoku, aby unikl explozi a nechal Doloresinu hlavu za sebou.

Winters zamířil přes zátoku a došel k Boathouse, kde byly Mia a Zoe drženy v zajetí. Wintersová obě ženy osvobodila a dala ingredience Zoe k výrobě séra s úmyslem použít k útěku přistavenou loď. Když však bylo vyrobeno sérum, byli napadeni těžce zmutovaným Jackem, který prorazil budovu a vytáhl Winterse ven, kde se znovu utkali. Během rvačky byl nucen použít jedno ze sér, které vyvolalo v Jackově těle extrémní reakci a vyvolalo zuřivou kalcifikaci. Když zbývalo jediné sérum, Winters udělal obtížnou volbu a léčit svou vlastní manželku Miu před Zoe. Navzdory tomu, že Zoe řekla, že jí pomůže, rozzlobeně mu nařídila, aby odešel s Miou na lodi.

Během své cesty zátokou oba narazili na vrak Annabelle , tankeru, který přepravoval Miu a Eveline. Loď se stala domovem houbového kořene, který na jejich přítomnost zareagoval zničením člunu a uchvácením Winterse. Zasazený do hromady plísní se mentálně propojil s kořenem houby a narazil na archiv Jackovy mysli. Muž ho prosil, aby zachránil svou rodinu ve skutečném světě tím, že zabije Eveline, ale přesto s ní sympatizoval pro její potřebu náklonnosti. Winters se probudil, když ho Mia vytáhla z kořene houby, která ho vyhodila z lodi, aby pokračovala v misi, zatímco ona zůstala na palubě, a cestou mu dala zachovaný fragment tkáně od Eveline.

V blízkosti trosek Annabelle se Winters ocitl v solném dole Abercrombie , opuštěném dole, který byl využíván jak pro Lucasův výzkum, tak jako úložný prostor pro stovky obětí Bakerů, které plíseň pohltila. Když se dostal do Lucasovy laboratoře, Winters byl schopen produkovat E-Necrotoxin , jed navržený The Connections jako případný případ, kdyby se Eveline zbláznila. Když se rozednilo, BSAA a louisianská armádní národní garda s podporou louisianské státní policie probíhala velká operace; při přípravě na tuto bitvu si však Eveline nebyla vědoma Wintersova vlastního postupu v jeskyních a poslala za ním Moldeda. Winters, pronásledovaný Moldedem, zjistil, že ho vedou zpět do Guest House, ze kterého předešlého dne zachránil Miu. Když prozkoumával budovu, byl mučen halucinacemi, kdy na něj Mia zaútočila motorovou pilou. V podkroví objevil samotnou Eveline, která se schovávala před BSAA, která již ovládla hlavní dům. Přestože dokázala Wintersovi ublížit bolestivými halucinacemi, nakonec se mu podařilo vstříknout E-nekrotoxin do jejího těla. Už se nenechá oklamat svými halucinačními schopnostmi,

Navzdory jedu se Eveline dokázala dočasně rekonstituovat, splynout s Plísní v Domě pro hosty a pod ním a stát se gargantuovskou, eldritchskou ohavností usilující o zničení Winters. To rychle upoutalo pozornost BSAA, která vzlétla s helikoptérou, aby dodala Wintersovi experimentální výzbroj proti BOW: „ Albert-01 “ a jeho munici „ RAMROD “. Zbraň byla proti Eveline mnohem účinnější a po několika kolech rychle zvápenatěla. Po smrti Eveline BSAA zřídila základní tábor, kde koordinovala karanténu oblasti. S informacemi, které poskytl Winters, tým zachránil Miu z Annabellea evakuovali oba na nejbližší základnu BSAA, aby získali lékařskou pomoc, zatímco probíhalo pátrání, aby našli Zoe.

Ochrana svědků

Po incidentu na ranči Baker drželo vyšetřovací oddělení BSAA rodinu Wintersových ve vazbě, zatímco jim byla ošetřována jejich zranění. Ti dva podstoupili operaci, aby odstranili shluky plísní, které jim narostly v těle. Během několika týdnů byli vyslýcháni kvůli informacím, přičemž BSAA dospěla k závěru, že zatímco sám Winters byl obětí, Miiny vazby na Spoje byly nepopiratelné. Výměnou za její spolupráci při vyšetřování zločineckého syndikátu nebyly tyto informace prozrazeny Wintersovi a oba byli přemístěni do východní Evropy, aby žili pod ochranou svědků. Je možné, že Wintersovi byla v rámci této dohody odepřena znalost jeho mutantní povahy.

Během své doby v ochraně svědků byli Winterovi pod neustálým dohledem BSAA. Kontakt s vnějším světem byl omezený, dopisy a přístup k internetu byly omezeny do té míry, že byly zakázány. Ve druhém roce jejich ochrany Mia otěhotněla a v srpnu 2020 porodila Rosemary.

Únos Rosemary

Na začátku roku 2021 byla BSAA vystavena úniku dat, který odhalil jak umístění Winterses, tak existenci Rosemary. Tyto informace se brzy dostaly k Mirandě, mutantce se schopnostmi měnit tvar, která spolupracovala s The Connections na vytvoření Eveline. Viděla Rosemary jako ideální předmět pro experiment s přenosem vědomí, unesla Miu a vzala její podobu. Miranda žila v domě několik dní a dokázala udržet podvod, dokonce i nakupovat a starat se o Rosemary. Ačkoli se ti dva několikrát hádali, existují důkazy, které naznačují, že Winters a skutečná Mia už měli problémy, přičemž jediným dalším znakem změny byla Mirandina záliba v místní kuchyni.

Winters a Miranda nevěděli, že byli nyní předmětem průzkumu BSAA, která získala spolehlivé informace o Mirandině operační základně a její fascinaci Rosemary. 2. února 2021 oslavili Roseiny poloviční narozeniny. 6. dne se on a Mia začali hádat, když uvedl incident v Baker House, protože cítil, že jeho část je tam stále uvězněna. V osudnou noc vyjádří své znepokojení nad svou ženou Miou a vypráví Rose místní pohádku s názvem Vesnice stínů. Potom ho sarkasticky požádá, aby dal svou dceru do postele. Vyhoví a vezme ji do její kolébky; cestou si myslí, jak všichni rychle zapomněli na Bakerův incident. Když se připravuje na večeři, Ethan si všimne, že je to někdo, kdo se stal plnohodnotným domorodcem. Mia pak řekne Ethanovi, aby si přestal dělat starosti, a on si všimne, že se nedávné události rychle vyvíjejí. On a jeho žena se pak pohádají, Ethan obviní svou ženu, že zapomněla na všechno, co se stalo v Louisianě. Mia je pak střelena do ramene neviditelným útočníkem. Ethan jí rychle řekne, aby slezla, ale ona je několikrát zastřelena, než ji Chris zřejmě zabil, k Ethanově hrůze. Když je jim nařízeno, aby je vyvedli z domu, člen Chris's Hound Wolf Squaddává Rose Chrisovi, přičemž Ethan se zuřivě ptá Chrise, co dělal jeho dceři. Ethan plánuje zaútočit na Chrise, ale než to stihne, upadne do bezvědomí. Na Chrisův příkaz je vyvlečen z domu. Ethan si vzpomíná na dobu, kdy se hádal s Miou o jejich obavách z Rosemaryiny pravé povahy a účinků, které mohla zdědit po nich obou. Jejich hádka končí, když přijme hovor ze své práce.

Ethan se probouzí ve svém převráceném konvoji, stráže jsou mrtvé a Rosemary nikde. Zvedne poblíž zvonící telefon, kde požaduje, aby volající prozradil polohu Chrise a Rose, ale odpověď mu byla odepřena. Poté se vydá na nedalekou stezku plnou krve a mrtvých těl. Pak narazí na starou chatrč a začne prozkoumávat blízké okolí. Narazí na velkou vesnici , kterou najde nedávno opuštěnou.

Narazí na vesničana Grigoriho, který se skrývá a je ozbrojený brokovnicí. Vyslýchá Ethana, ale než může Ethan odpovědět, je dům obklopený lidmi podobnými vlkodlakům známým jako Lycans . Grigori nabízí pistoli Ethanovi, než ho zabije Lycan, zatímco Ethan je odvlečen do sklepa jiným Lycanem. Lycan přistál v hromadě mrtvol vesničanů a zaútočil a ukousl si levou malíčku a prsteníček. Zabije Lycana a uteče ze suterénu a vstoupí do jiného domu. Tam je napaden hordou Lycanů. Když přežije vlnu příšer, zaslechne rádiové vysílání, které všem přeživším říká, aby přišli do Luizina domu. Když však vyšel z domu, sbíhá se k němu velká smečka Lycanů vedená velkým Uriașem. Než ho stihnou zabít, zazvoní zvony na zámku a horda uteče.

Poté narazí na starou ženu, která se ptá, zda byl „otcem dítěte“; když to potvrdí, žena prohlásí, že poté, co Rosemary přivedlo do vesnice vesnické božstvo Matka Miranda , "upadli do temnoty" a varuje ho, že je ve velkém nebezpečí. Ethan vidí nedaleký hrad a předpokládá, že by tam mohl najít Rose. Nakonec narazí na dva přeživší vesničany, Elenu a jejího zraněného otce Leonarda , kteří doufají, že se připojí k ostatním přeživším v Luizina domě, ale nikdo je nepouští dovnitř. Lykani začnou číhat poblíž, Ethanovi se podaří vylézt. nad domem Luizy a otevřete bránu Eleně a Leonardovi, než ji zapečetíte.Iuliane, skupinu přivítá v domě Luiza .

Luiza ho pak vede do domu, kde se setká s dalšími přeživšími: opilým Antonem , truchlící Roxanoua zmrzačený Sebastian. Ethan se ptá, jestli je to vše, co z vesnice zbylo, a Anton rozzlobeně odpoví, že už nikdo nezůstal, než urazí přeživší a pokárá Luizu za to, že pustila dovnitř zraněného Leonarda a Ethana, outsidera. Luiza odpovídá, že její dům chrání její rodinu po generace a že ho ujišťuje, že všichni jsou tam vítáni a v bezpečí. Když se Ethan zeptá, co se děje v okolí, řekne mu, že kdysi byli tichou zbožnou vesnicí, ale pak přišly příšery a zaútočily na ně. Elena se ptá, kde je Luizin manžel, na což ona odpoví, že šel ven pro pomoc. Roxana jim pak navrhne, aby se modlili k matce Mirandě za jeho bezpečí, všichni se spojili a modlili se; Ethan si všimne, že mu modlitba připomněla slova staré ženy. Leonardo nazývá starou ženu šílenou.

Najednou Leonardo zařve bolestí, než zaútočí a zabije Luizu svou mačetou, stejně jako převrhne lucernu, která způsobí požár. Ethan kývne na Elenu, aby utekla, zatímco Leonardo, projevující lycanské schopnosti, zabije zbytek přeživších. Leonardo se vrhne na Ethana, než Elena vystřelí na svého otce výstřelem z brokovnice. Když oba utíkají do garáže, Elena truchlí nad svým otcem, když se Ethanovi podaří přimět Luizino auto do práce v naději, že jim vyrazí ven. Když místo toho nabourá auto, rozhodnou se oba o útěku nahoru do podkroví, kde Elena varuje Ethana, že hrad není „nic než krev a smrt“.

Leonardovi, který je stále naživu, se podaří vyšplhat nahoru a v bolestech zavolá na Elenu. Navzdory Ethanovým varováním k němu Elena rychle přiběhne, když se dřevěné prkno, které jí poskytuje cestu zpět, zhroutí a oddělí je od sebe. Leonardo spadne do ohně. Navzdory tomu, že Ethan nabízí pomoc, mu Elena řekne, aby šel zachránit svou dceru, než se podlaha propadne a ona spadne do ohnivých hlubin pod ní. Ethan opouští hořící dům oknem a frustrovaně si všimne, že kolem něj neustále umírají lidé. Vyjde ven, jen aby byl svědkem toho, jak matka Miranda zabila Iuliana; poté, co ji pronásleduje, narazí na starou ženu z dřívějška, která šťastně prohlásí, že je všechny navštívila smrt. Podaří se mu otevřít kamenné dveře vedoucí k hradu pomocí dvou erbů nalezených kolem vesnice.

Ethan míří do hradu, ale než může vstoupit, je zajat mužem s elektromagnetickými schopnostmi. Muž ho přitáhne na setkání s matkou Mirandou a čtyřmi dalšími „pány“: Alcinou Dimitrescu , Donnou Benevientovou , Salvatore Moreauem a jeho věznitelem Karlem Heisenbergem . Dimitrescu a Heisenberg se hádají, kdo by ho měl mít, když ona chce zabít Ethana, nabídne svou krev Mirandě, a Heisenberg chce uspořádat zábavnou show, kterou si všichni užijí. Miranda se rozhodne, že Ethanův osud patří Heisenbergovi. Když Ethan skočí dírou v rohu místnosti, začne odpočítávat od deseti. Těsně se vyhýbá Lycanům a pastím a podaří se mu uniknout.

Když se dostane z pasti, dorazí před Dimitrescův hrad. Tam se setkává s The Duke , obchodníkem, který mu nabízí zbraně a zásoby (výměnou za Lei) na jeho cestu vpřed. Když vstupuje do hradu v naději, že najde Rose, zajmou ho Dimitrescovy dcery Bela , Cassandra a Daniela .. Táhnou ho za matkou, která je překvapená, že přežil Heisenbergovu hru. Přikáže jim, aby Ethana pověsili zaháknutím obou rukou. Poté jde Dimitrescu informovat Mirandu o Ethanově přežití. Zatímco jsou pryč, dokáže se osvobodit tím, že násilně protrhne ruce hákem. Poté, co projde oblastmi hradu, narazí na vévodu, který se pohodlně usadil v pokoji na hradě. Vévoda navrhne, že Dimitrescu drží Rose v jejích soukromých komnatách někde na hradě.

Když Ethan prozkoumává hrad, narazí na Cassandru, která na něj zaútočí. Jen o vlásek unikne skokem do šachty a doplazí se do zámecké degustační místnosti. Odtud projde hradním žalářem, kde porazí několik zmutovaných žen známých jako Moroaicǎ . Při návratu do hlavního patra hradu je Ethan napaden a chycen Belou. Ethan se ji pokusí zastřelit, ale jeho kulky nic nedělají. Místo toho zbloudilý výstřel rozbije okno a vpustí dovnitř studený zimní vzduch. Bela, zděšená tím, co udělal, se stává zranitelnou vůči Ethanovým útokům. Podaří se mu zabít zesláblého Bela, který zvápenatí a drolí se k zemi.

Ethan se prodírá hradem, řeší další hádanky a bojuje s různými Moroaicǎ, než zaslechne rozhovor mezi Dimitrescem a Mirandou po telefonu. Dimitrescu požaduje Mirandino svolení zabít Ethana, protože už zabil jednu z jejích dcer, ačkoli Miranda odmítá a nařizuje, aby zůstal naživu a zúčastnil se nadcházejícího „obřadu“. Po skončení hovoru však Dimitrescu frustruje svou marnivost a rozhodne se Ethana stejně zabít. Vplíží se do jejích komnat a najde klíč Dimitrescu, ale je chycen paní. Pokračuje v prudkém bouchnutí o podlahu, což způsobí, že se zlomí a pošle ho do sklepení níže. Prochází žalářem a nakonec najde spínač výstupních dveří, ale Dimitrescovy ostré drápy mu useknou ruku. Vyhýbá se jejím útokům, vezme si ruku zpět a uteče z podzemí. Později je Cassandrou v arzenálu zahnán do kouta, ale podaří se mu ji oslabit házením atrubkovou bombu na prasklou vnější stěnu. Chladný zimní vzduch vstoupí do místnosti a Ethan je schopen zabít Cassandru. Nakonec je zajat Danielou v knihovně. Tam je schopen otevřít střešní okno a vpustit dovnitř vítr, aby ji oslabil a zabil.

Ethan se dozví o zbrani zvané Dýka květin smrti, která je prodchnutá jedy z celé Evropy. Najde ji zapečetěnou s mrtvolou posledního muže, který se ji pokusil použít proti Dimitrescovi. Lady se pak objeví za ním a bodne ho svými drápy. V odplatu ji probodne dýkou. Dimitrescu se rozzuří a hodí ho oknem, což způsobí ztrátu dýky poté, co spadne z věže hradu. Rozzuřený Dimitrescu zmutuje do groteskního stvoření podobného drakovi. Oba bojují na vrcholu jedné z hradních věží, dokud Ethan nevyjde jako vítěz a zmutované tělo lady Dimitrescu zvápenatí. Na úpatí věže najde špinavou láhev a zamíří do nedaleké jeskyně.

Tam se znovu setkává se starou ženou, která odříkává stejné modlitby jako předtím. Ethan požaduje, aby mu řekla, co se děje a kam Miranda vzala Rose. Zasměje se a řekne mu, že Rose bude obětována jako život za život. Poukazuje na to, že erb čtyř rodin může otevřít cestu, kterou hledá. Ethan zírá na emblém, děsivě podobný logu Umbrella Corporation .

Poté putuje k oltáři, kde se ještě jednou setká s vévodou. Duke si pak všimne, že si vybral něco cenného, ​​a když mu to Ethan ukáže, tvrdí, že drží Rose přímo ve svých rukou. Pak si zděšeně uvědomí, že v baňce drží hlavu své vlastní dcery. Duke objasňuje, že Rose může být zachráněna; pak mu ukáže na dům s červeným komínem na západní straně vesnice, Ethan se zdráhá jít, ale udělá to, protože mu došly možnosti, ale slíbí, že zabije vévodu, pokud lže. O něco později se Ethan vrací se čtyřkřídlým klíčem. Duke mu pak řekne, aby toho využil a zachránil svou dceru tím, že sesbírá Roseiny zbývající baňky a že každou z nich hlídají 3 zbývající rody, které sloužily pod Mirandou.

Po vévodově radě se Winters odvážil na jihovýchod přes Potterovo pole směrem k rodu Beneviento. Když se blížil k domu, Winters utrpěl sérii halucinací Mii a Rose, které ho kývaly dál. Ty byly způsobeny psychotropními účinky mutantních květin rostoucích v této oblasti, které mohla ovlivnit Donna Beneviento . Winters byl vylákán výtahem do Benevientovy dílny na panenky a byl zapečetěn dole. Tam dole byly Wintersovy halucinace stále intenzivnější a nakonec narazily na deformovanou halucinační verziRose tak živé, že to vypadalo jako skutečné. Navzdory tomu se Wintersovi podařilo uprchnout z dílny, což Beneviento sama nečekala. Aby zabránila jeho útěku, nosila Angie po domě s lahví a využila svého vlivu na Wintersovu mysl, aby se mu zdála neviditelná, zatímco ona se bránila. Winters, vyzbrojený nůžkami, byl nakonec vítězem a zabil Beneviento bodnutím do obličeje.

Po Benevientově porážce se Winters vydal na sever přes Staré město a zamířil k nádrži a ruinám rybářské vesnice, kterou spolkl. Winters procházel dolem a našel třetí láhev, ale v útěku mu zabránil Salvatore Moreau, značně zdeformovaný mutant neschopný ovládat své metamorfní schopnosti. Po tomto prvním setkání se Winters vydal směrem k nádrži, aby hledal jinou cestu zpět do vesnice. Během cesty Winterse přepadli Redfield , Canine a Night Howl , kteří prováděli výzkum a průzkum mutantů. Jejich setkání bylo krátké a bylo narušeno Moreauem, který na sebe vzal podobu velkého rybího tvora. Winters překročil nádrž na střechách bývalé vesnice a dokázal obnovit proud do přehrady a vypustit vodu. Mimo své stanoviště byl Moreau nucen neobratně bojovat s Wintersem na souši, zatímco on zůstal ve své rybí podobě, bitvu Moreau brzy prohrál.

Na zpáteční cestě doly viděl Winters televizní vysílání Karla Heisenberga, který odhalil, že sledoval jeho postup. Spíše než podle stejného vzoru jako jeho předchůdci, Heisenberg doufal, že se dohodne s Wintersem, který mu dá Rose výměnou za jeho vlastní přežití, aby mohla být Miranda poražena. S pomocí Heisenbergových instrukcí byl Winters schopen získat čtvrtou láhev ve středověké pevnosti na západě. Winters, ať už začal, nebo právě v tomto bodě, přijal Heisenbergovu radu a umístil všechny čtyři baňky do Obřího kalicha , starověkého artefaktu, který přivedl Rose k životu a skrze který byl schopen vidět její vzpomínky. Winters vzal kalich na Ceremony Site , které odhalilo starobylý a vysoce sofistikovaný mechanismus výtahu a mostu.

Ethan je všechny položí na oltář a odnese Giantův kalich na druhý podstavec, kde sestoupí dolů a otevře se do Heisenbergovy továrny. Dostane se dovnitř a přivítá ho Karl, který Ethanovi řekne, že je testován, aby se zjistilo, zda je dost silný na to, aby mohl být součástí Mirandiny rodiny, Ethan rozzlobeně vykřikne, že nechce být součástí její rodiny a ani to nechtěl. Karle. Také říká, že i Miranda se bála, jak potenciálně nebezpečná je Rose. Poté nabídne Ethanovi, aby šli společně a zachránili Rose a použili ji k zabití Mirandy. Ethan jeho nabídku odmítne s tím, že jeho dcera není zbraní pro jeho uzurpátorský plán. Heisenberg poté skopne Ethana až na dno jeho továrny.

Ethana pak pronásleduje Sturm, tvor s celým tělem složeným z vrtulí. Podaří se mu uniknout, ale ocitne se hlouběji v továrně, kde bojuje s několika tvory, kteří nosí a mají kovové převody. Naviguje po továrně a má v úmyslu dostat se nahoru a uniknout. Po vyřešení některých hádanek a zapnutí záložního generátoru Heisenberg prostřednictvím mikrofonu projeví své zklamání vůči Ethanovi a vysvětlí, že násilně bere ostatní jako své děti, zavře je ve vesnici a desítky let nevolnictví. Zatímco ostatní nemají s Mirandou žádný problém, Heisenberg se od ní chce osvobodit, takže potřebuje obrovskou sílu, aby ji zničil. Miranda se k nim vždy chovala jako ke svým dětem, nikdy se o ně nestarala a už dávno ztratila veškerou lidskost, a kdyby zahájila obřad s Rose, skončilo by to pro ni i pro vesnici. Ujišťuje ho, že využije Rose k naplnění své věci.

Krátce poté je znovu pronásledován Sturmem, pokračuje v útěku a boji s ním, využívajíc jeho slabé stránky ve svůj prospěch, Ethan ho nakonec zabije. Po dosažení vrcholu je napaden Heisenbergovými elektromagnetickými schopnostmi a je znovu svržen na zem. Poté, co prolezl ventilačním otvorem, je upozorněn zvuky a je poražen a odzbrojen Chrisem, který pronikl do továrny a právě pod ní sází výbušniny. Chris mu řekne, aby se držel dál, ale Ethan vztekle vykřikne, že zabil Miu, ale Chris začne vysvětlovat, že Mia, kterou tam zastřelil, nikdy nebyla skutečná Mia, ale ve skutečnosti celou dobu Miranda, která je biologickou zbraní a má schopnost se změnit. její buňky a napodobují osobu, ale nemá její vzpomínky. Ethan se rozzlobeně dožadoval, aby věděl, proč o tom nikdy nebyl informován, jen aby Chris vykřikl, že Ethan by chtěl být zapojen. Ethan ho žádá, aby vše vysvětlil.

Chris vysvětluje, že samotná Miranda je šílená a že příšery a vesnice byly jejím životním dílem – jejím experimentováním s Formou samotnou. Ethan si uvědomil, že je to stejné jako v Dulvey v Louisianě a že nemůže zachránit svou rodinu ani nemůže nic udělat. Chris mu pak hodí telefon a požádá ho, aby se podíval na obrázky. Na jednom z obrázků si Ethan uvědomuje, že Miranda vlastní všechny čtyři baňky a Chrisovi muži stále sledují situaci. Ethan chce okamžitě zachránit Rose, ale Chris mu řekne, že nemůže jít proti samotné Mirandě. Chris mu radí, aby vzal Heisenbergovo samohybné dělostřelectvo a setkal se s ním nahoře, zatímco dokončí umisťování výbušnin. Chris Ethanovi slíbí, že společně získají jeho dceru zpět. Chris ho nakonec požádá, aby zůstal pod radarem.

Vezme dělostřelectvo a vyjede výtahem na povrch, čelí zmutovanému Heisenbergovi, který je nyní tvorem, který je srostlý s kovovými částmi. Po intenzivní bitvě Heisenberg převrhne dělostřelectvo a chystá se zabít Ethana, dokud ho na chvíli neodvede od výbuchu v továrně. Ethan je nucen s ním bojovat čelem se zbraněmi, které má. Heisenberg poté znovu použije svou schopnost ve snaze zabít Ethana, ale Ethanovi se podaří dostat k dělostřelectvu a vystřelí granát, čímž Karla zabije.

Ethanovi pak zavolá Chris, který shora zaslechl intenzivní výbuch. Informuje ho, že zabil Karla a že se chystá vzít Rose zpět od Mirandy. Chris mu říká, aby bez něj nejezdil, a říká mu, aby počkal. Ethana na okamžik vyruší zvuk Roseina pláče; otočí se a vidí "Miu", jak jde k němu, a říká, že Rose je pro ni důležitá a kárá ho za to, že nikdy nevěděl, že zaujala místo Mii. "Mia" je poté přeměněna na Mirandu a ona mu začne vyprávět o Eveline moci nad Plísní a Rose je její nástupkyně, její skutečná kompletní podoba, a že vyroste, aby mohla ovládat masy a že ji musí mít. Miranda říká, že kořen houby je všechny katalogizuje a Rose se znovu narodí jako její dcera Eva. Miranda pak začne procházet několika formami, včetně té bláznivé staré ježibaby. Ethan jí rozzlobeně říká, aby vyšla ven a postavila se mu, jen aby mu vyrvala srdce Miranda, která se objevila pod ním, ona mu řekne, že bude součástí záznamů houbového kořene.

Zatímco byl Winters v bezvědomí, posmíval se tomu, co objevil, byl fragment Evelinina vědomí, který existoval v jeho mysli. Eveline se ho posměšně ptá, zda se někdy ptal, proč se přes všechna smrtelná zranění, která utrpěl jak v Bakerově rezidenci, tak ve vesnici, vždy zcela uzdravil. Eveline vysvětluje, že v domě pro hosty Baker poté, co naposledy porazil Molded Miu a Jack Baker ho srazil do bezvědomí, dupnutí hlavou ho ve skutečnosti zabilo. Plíseň v Bakerově rezidenci ho však dokázala oživit a také zmutovala, čímž získal stejné nelidské regenerační schopnosti jako Mia a Bakerové. I když byl Ethan zpočátku zoufalý, rozhodl se zachránit Rose, i když je to to poslední, co se chystá udělat.

Bylo odhaleno, že přežil útok z Mirandy díky svým regeneračním schopnostem díky Moldovi. Ethan se probudí ve vévodově kočáru, aby našel Rose a skoncoval s Mirandou jednou provždy. Vévoda vezme Ethana do vesnice, kde najde Mirandu s Rose, protože věří, že je její dcera Eva.

Ethan čelí Mirandě, k jejímu překvapení. Ethan požaduje, aby vrátila Rose, přičemž mu Miranda vyhrožovala, jen aby Chris zasáhl a střelil ji do hlavy, což Ethanovi poskytlo příležitost vzít si Rose zpět. Miranda však chytí Rose dříve, než se kořen houby rozšíří po oblasti a dále ji zmutuje.

Po dlouhém boji Ethan zasadí Mirandu smrtící ránu, která způsobí, že zakřičí jméno své dcery, než zvápenatí, protože bariéra kolem nich se také začne rozplývat. Ethan vezme svou dceru zpět, ale poté, co mu zvápenatí pravá ruka, padne v slabosti na kolena. Chris najde křehkého Ethana, který jim pomáhá do jejich bezpečí. Chris informuje Ethana o bombě, která vyhladí celou vesnici, a o tom, jak na něj Mia skutečně žije. Poté, co nechal Rose a Chrisovi pár slzavých slov na rozloučenou, spolu se zakrvácenou bundou, kterou zakryl svou dceru, Ethan pak předá Rose Chrisovi, než ukradne spoušť bomby, když je stlačí, když kolem oblasti vyroste plíseň podobná kořenům stromu.

Jako poslední pokus zničit kořen houby Ethan aktivuje spoušť a nakonec se obětuje, když bomba zničí kořen houby i celou vesnici. Jeho smrt přinesla Mii i Chrisovi smutek.

O několik let později jeho dcera Rose, nyní dospívající, navštívila hřbitov s epitafem „laskavý manžel a milující otec, který staví rodinu nade vše“, napsaný na hrobě jejího otce. Agent, který čekal poblíž, si všiml, že je hodně podobná svému otci, což brala jako kompliment.