Resident-Evil.cz

Jill Valentine

Jill Valentine je americká agentka pro speciální operace (SOA) z Bioterrorism Security Assessment Alliance, jejímž je spoluzakladatelkou a původní členkou. Je uznávanou vysoce postavenou operátorkou díky svému odhodlání vymýtit bioterorismus a přežít uprostřed epidemií Biohazardous v Arklay County v roce 1998.

Životopis

Valentinin otec byl Francouz a její matka byla japonského původu ("Nikkei").

Na začátku devadesátých let sloužila Valentine v armádě Spojených států a získala pozornost náborářů pro Delta Force, národní primární protiteroristickou jednotku. Navzdory svému pohlaví se Valentine směla zúčastnit šestiměsíčního intenzivního výcvikového kurzu operátorů, kde vynikala v likvidaci bomb a vybírání zámků a byla známá svou jemnou, i když přesnou prací, odolností, odvahou a rozlišovací schopností uprostřed nebezpečí. Tato zkušenost udělala z Valentine jednu z mála žen na světě s výcvikem Delta Force.

Někdy v roce 1996 byla Valentine naverbována Albertem Weskerem do Speciální taktické a záchranné služby (STARS), elitní jednotky Raccoon Police Department (RPD), která se při řešení závažných zločinů v Raccoon City spoléhala na vojenské veterány a vědce vycvičené ve zbraních, k jednotce se připojili pouze díky jejich silnému nasazení pro spravedlnost a touze „zažít ten pravý pocit života“. Navzdory tomu, že svůj výcvik speciálních jednotek a osobní život držela v tajnosti, během této doby se spřátelila s několika členy STARS, včetně Chrise Redfielda, se kterým si vytvořila blízké přátelství a partnerství a pod kterým často trénovala střelbu, a Forest Speyer, se kterým už měla blízké přátelství a znala ho před STARS částečně díky tomu, že oba sloužili v armádě Spojených států. V červenci 1998 se Valentine stala jedinou ženou, která se připojila k týmu Alpha kapitána Weskera jako týmový specialista na B&E, který byl umístěn vzadu při manévrech s pilotem vrtulníku STARS Bradem Vickersem.

Incident Mansion

Na jaře a začátkem léta roku 1998 bylo Raccoon City pronásledováno smrtí řady turistů a rodin z předměstí, která zahrnovala jak brutální útoky psů, tak skupinový kanibalismus. Vzhledem k tomu, že policejní oddělení mývalů si nevědělo rady, bylo STARS nařízeno vydat se do Arklay Mountains při hledání podezřelého úkrytu. Bravo Team byl vyslán v noci 23. července a kontakt byl následně ztracen. Následující den byl vyslán tým Alfa, aby prošetřil jejich zmizení a pokračoval ve vyšetřování. Tým Alpha, který našel opuštěný vrtulník a jeho pilot RPD Kevin Dooley , mrtvý a zohavený, byl konfrontován smečkou psů, kteří pak zabili Josepha Frosta .. Valentine spolu s Weskerem, Chrisem Redfieldem a Barrym Burtonem uprchli do nedalekého sídla, zatímco Vickers v šoku uprchl k helikoptéře a opustil tým.

V samotném sídle se čtyřčlenný tým rozdělil, aby prozkoumal. V průběhu noci nezávisle vydedukovali, že sídlo bylo krytem pro výzkumnou laboratoř biologických zbraní pod kontrolou Umbrella USA , největšího dárce STARS. Valentine začal mít podezření, že Burton pracuje proti týmu, kvůli sérii podezřelých akcí, ale později zjistil, že Wesker zmanipuloval Burtona hrozbami proti jeho rodině. Wesker byl ve skutečnosti na misi z Umbrella získat výzkum biologických zbraní, pak zničit laboratoř a zabít tým STARS, aby umlčel svědky. Bylo zjištěno, že útoky psů a vraždy kanibalů byly výsledkem t-viru, biologické zbraně, která unikla do okolí. Když Wesker předstíral svou smrt, když aktivoval odpadlickou biologickou zbraň označenou jako „ Tyrant “, Valentine, Redfield, Burton a Rebecca Chambers z týmu Bravo unikla z laboratoře před jejím zničením na Vickersově vrtulníku.

Zničení Raccoonu

Jakmile se vrátili do Raccoon City, žádost STARS o komplexní vyšetřování aktivit Umbrella byla zamítnuta jejich nadřízeným, policejním náčelníkem Brianem Ironsem .. Bez podpory americké vlády Redfield, Burton, Valentine a Chambers cestovali do Evropy, aby sami Umbrella prozkoumali. Redfield šel na konci srpna sám do Evropy, zatímco Burton přesídlil svou rodinu do Kanady. Valentine zůstala v Raccoon City, aby spolu s Bradem Vickersem prozkoumala, kde se nachází podzemní zařízení Umbrella, než se připojí ke svým soudruhům v Evropě. To však šlo pomalu; její vyšetřování bylo zastaveno nejen tím, že ji náčelník Irons vyloučil ze služby a nařídil jí zůstat doma, ale její byt byl zdánlivě pod neustálým dohledem. Dva měsíce po incidentu se sídlem však bylo vyšetřování zmařeno, když byly zásoby vody v Raccoon City kontaminovány t-virem, což způsobilo, že tisíce lidí zmutovaly v zombie.Mezi nimi byl Nemesis-T Type , tyran T-103 parazitovaný parazitem Nemesis Alpha. Toto stvoření, také přezdívané „Pronásledovatel“, bylo posláno do města speciálně proto, aby vystopovalo a zlikvidovalo všechny členy STARS.

Zdroje se liší o tom, kdy se Valentine rozhodl opustit město, kvůli následnému chaosu způsobenému zombie; jeden účet říká, že byla uvězněna ve svém bytě do 27. nebo 28. září, zatímco jiný tvrdí, že zůstala ve svém bytě, dokud nebyla nucena odejít útočící Nemesis krátce poté, co se ji Vickers pokusil varovat, což vyvrcholilo tím, že před ní sotva unikla. nyní zničená budova. Ať už to bylo jakkoli, Valentine musel uprchnout ulicemi Raccoon City. Není také jisté, jakou cestou se Valentine vydala a jak potkala Cpl. Carlos Oliveira , jak jeden účet poukazuje na to, že v noci 27. září měla v úmyslu dostat se na policejní stanici Raccoon, ale našla Vickerse zraněného zombiemi v baru Black Jack .. Zemřel brzy poté, když ho pronásledovatel vystopoval ke vchodu na policejní stanici. Když Valentine prozkoumával stanici sám, zatímco se vyhýbal Nemesis, brzy zjistil, že už není bezpečná. V kanceláři STARS zachytila rádiový signál Umbrella Biohazard Countermeasure Service od Cpl. Oliveira, a opustil policejní stanici, aby vyšetřoval, nakonec se s ním setkal. Druhá zpráva naznačuje, že se Valentine setkal s Oliveira v centru města a spojili své síly, aby dosáhli policejní stanice, kde očekávali, že budou evakuováni ze střechy pomocí vrtulníku. Třetí zpráva ukazuje, že 28. září se Valentine setkala s Vickersem krátce po útěku z jejího bytu a oba se rozhodli opustit město, než se situace zhoršila. Při pokusu o signál záchranné helikoptéře před barem Black Jack však spadla bariéra zadržující infikované občany a způsobila jejich útěk do baru. Vickers skončil infikovaný, když se snažil držet dveře zavřené, a donutil Valentine, aby ho opustil. Poté se dostala k evakuačnímu bodu na parkovišti, ale byla znovu přepadena Nemesis, která srazila vrtulník a přinutila ji postavit se mu v boji, dokud ji nezachrání Oliveira. Bez ohledu na to se Valentine nakonec setkala s Oliveirou, která ji vzala tam, kde působila UBCS.

V průběhu noci 28. dne Valentine pracoval se třemi členy UBCS - kpt. Michail Viktor , Sgt. Nikolai Zinoviev a Cpl. Oliveira. Učinila tak neochotně kvůli jejich spojení s Umbrella, i když se ukázalo, že to byli pouze žoldáci vyslaní jako obětní beránky spíše než skuteční zaměstnanci. Valentine pracoval se Sgt. Zinoviev a Oliveira opravit tramvaj, ve které se skrývali; Kpt. Viktor byl příliš zraněný, aby mu pomohl. Výpovědi se liší v tom, co se stalo během tohoto pátrání, protože jeden tvrdil, že Zinoviev byl považován za mrtvého, a zbývající tři odvezli tým do Hodinové věže svatého Michaela, která byla označena UBCS jako evakuační místo před jejich vložením. Pronásledovatel zaútočil na tramvaj a Viktor se obětoval granátem ve snaze ji zničit. Valentine a Oliveira se dostali z trosek, ale pronásledovatel pronásledoval Valentinu celou věží, když se snažila zazvonit na její zvonek jako signál. Tvor poté zničil vrtulník UBCS, aby popřel její útěk. V dalším boji s tvorem byl Valentine infikován kmenem t-viru, který je jedinečný pro parazity Nemesis. V jiném účtu Valentine pomohl UBCS znovu aktivovat tramvaj tím, že odlákal Nemesis pryč. Poté, co s pomocí Oliveiry zjevně zneškodnil BOW, Valentine vyrazil v tramvaji s Viktorem, Zinovievem a dalšími přeživšími z Raccoon City, zatímco Oliveira a Tyrell Patrick zůstali vzadu, aby našli Dr. Nathaniel Bard, kterému se prý podařilo vytvořit lék na t-Virus. Když však tramvaj opustila stanici, pronásledovatel náhle napadl a zabil všechny civilisty, než zaútočil na Valentina a Viktora; Zinověv využil rozptýlení a před útěkem je zamkl uvnitř. Viktor se pak obětoval tím, že vyhodil do vzduchu blok C4 a vykolejil vlak ve snaze zabít Nemesis a zachránit Valentina. Brzy poté unikla z trosek a kontaktovala Oliveiru, aby ho varovala před selháním evakuace a Zinovievovou zradou, než opustí tramvajovou stanici. Nemesis však explozi přežila, proměnila se v obojživelné monstrum a znovu pronásledovala Valentina. Poté byla nucena bojovat s pronásledovatelem na nádvoří Hodinové věže a podařilo se jí jej úspěšně zneschopnit. V obou případech se útěk z evakuačního bodu UBCS nezdařil a Valentine byla infikována pronásledovatelem v hodinové věži, což způsobilo, že okamžitě omdlela. Infekce.

Co se stalo s Valentine mezi její infekcí a očkováním, není jasné, kvůli protichůdným informacím. Jedna zpráva ukazuje, že byla dva dny v bezvědomí v kapli v Hodinové věži, kterou hlídal Oliveira, dokud se 1. října v časných ranních hodinách neprobudila a pochopila, že je nakažená. Oliveira šel do Raccoon General Hospital hledat léčbu a později se vrátil s vakcínou, na které pracovali zaměstnanci nemocnice, než zemřeli. V jiném popisu se však říká, že Valentine našel Oliveira v bezvědomí u vchodu do Clock Tower za úsvitu 29. září a byl převezen do nemocnice Spencer Memorial Hospital ., kde byl po intenzivním pátrání získán vzorek vakcíny vyvinutý Dr. Bardem a injikován Valentine, která zůstala v bezvědomí až do noci 30. září Bez ohledu na to, vakcína umožnila jejímu tělu téměř úplně zničit t-virus, ale některé viriony stále přežívaly v klidovém stavu.

Reportuje konflikt o tom, jakým směrem se Valentine po zotavení vydala, jak zjistila, že Raccoon City bude za úsvitu 1. října zničeno bombou a jak definitivně zničila Nemesis. Jedna zpráva uvádí, že před Zinovievovým útěkem odhalil, že Umbrella používala ohnisko k testování účinnosti BOW, a tak Valentine utekla do spalovny P-12A , specializované čistírny infikované biohmoty, kde zjistila, že město by bylo zničeno. Tam znovu bojovala s Nemesis, nyní těžce znetvořenou po vystavení antivirovým chemikáliím v továrně na likvidaci odpadu. Poté aktivovala experimentální železniční dělo vyvinuté Delta Force; stvoření bylo dále oslabeno Valentinem a po několika výstřelech z Magnum zůstalo mrtvé. Druhá zpráva tvrdí, že když byl Valentine na policejní stanici, zjistil přes Oliveira, že město bude zničeno, a oba čelili Nemesis při útěku přes policejní stanici, dokud nedošli na střechu, kde se jim ji po urputné konfrontaci podařilo srazit z budovy. Třetí zpráva zase naznačuje, že Valentine slyšela z televizního vysílání, že město bude zničeno, a poté, co jí Patrick řekl o situaci, následovala do NEST-2, laboratoř Umbrella ukrytá pod nemocnicí, aby pomohla Oliveiře získat zásoby vakcín Dr. Barda a zabránila zničení města. Objevila se však Nemesis a pokračovala v pronásledování, přičemž zabila Patricka. Vyhnula se BOW při syntéze vakcíny proti t-viru. Uprostřed honičky až do centra pro likvidaci laboratoře Valentine zneschopnil Nemesis, ale během toho byla vakcína ukradena Zinovievem, který brzy poté uprchl. Pronásledovatel přetrvával a díky svým zraněním zmutoval do monstrózně kolosální podoby. Valentine pak na svého útočníka zaútočila experimentální pistolí vyvinutou vědci Umbrella, která ji definitivně zabila tím, že strčila pistoli do krku nestvůry a vystřelila. Ve všech případech Valentine odstranil Nemesis brzy poté, co zjistil, že Raccoon City je odsouzeno ke zničení.

Podrobnosti o tom, jak Valentine utekl z Raccoon City, si také odporují. Jedna zpráva tvrdila, že když byla v čistírně odpadů, Valentine zjistila, že Zinoviev ukradl helikoptéru na místě, zatímco jiná byla na cestě do města a hledala ji v rádiu. Poté, co konečně zničila Nemesis, Valentine poté utekla z města s Oliveira a zjistila, že muž, který ji hledal, byl Burton. Druhá zpráva však naznačuje, že Valentine a Oliveira uprchli pomocí vrtulníku ze střechy policejní stanice Raccoon krátce poté, co zneškodnili Nemesis. Třetí zpráva ukazuje, že po porážce Pronásledovatele se Valentine dostala na heliport na střeše NEST-2 a byla přepadena Zinovievem, který použil Oliveiru v bezvědomí jako rukojmí, aby ji odzbrojil, a zničil vzorek vakcíny. Když se chystal popravit Valentina a utéct s helikoptérou, Oliveira náhle zaútočil na Zinovieva a podařilo se mu ho znehybnit na dost dlouho, aby ho Valentine zastřelil, čímž ho zneschopnil. Poté utekli s vrtulníkem a opustili Zinověva. Každopádně Valentine a Oliveira utekli pár minut předtím, než experimentální termobarická bomba zničila město.

Pád Umbrelly

Po zničení Raccoon City Valentine nadále podporoval Redfield v boji s Umbrella. Do roku 2003 se připojili k soukromé službě proti biologickému hazardu . V únoru skupina obdržela zprávy o podivných útocích zvířat poblíž malé vesnice na Velkém Kavkaze, podobně jako v případě Arklay. Redfield a Valentine prozkoumali vesnici a zjistili, že už propukla v t-virové epidemii, takže jako jediné nenakažené přeživší zůstalo malé dítě Anna , kterou její rodiče ukryli. Mnoho vesničanů se skrývalo v obilném sile. Při útěku z budovy narazili na Weskera, který také prošetřoval zprávy pro své vlastní účely. Nepodařilo se ho však zadržet kvůli náhlému příjezdu Huntera δse . Ti dva však od něj zjistili, že vesničané byli zapleteni s Umbrella a ukládali LUKY Wesker zabavil Annin medailon a použil ho k otevření trezoru v jejím domě, aby získal informace o společnosti; jen o vlásek unikli výbuchu bomby nastražené tam pro případ, že by se ji Wesker nebo někdo podobný pokusil otevřít. Ačkoli Valentine a Redfield nedokázali zastavit Weskerův útěk, našli důkaz, že nedaleké chemické závody byly základnou Umbrella.

Následující den se Valentine a Redfield zúčastnili velké operace se zbytkem soukromé antibiohazardové služby, aby obsadili chemičku a ukončili tam výrobu BOW. Přijeli, aby zjistili, že biologické nebezpečí zcela pohltilo zařízení. Redfield a Valentine upoutali pozornost plukovníka Sergeje Vladimira , bývalého vůdce Umbrella's UBCS, a byli nuceni bojovat s TA.LOS, počítačem podporovaným obrněným Tyranem. TA.LOS byl proti očekávání plukovníka Vladimíra úspěšně sundán a zařízení bylo dobyto. Nepodařilo se jim však získat přístup k datům Umbrella, protože Wesker již vymazal její pevný disk. Deštník nicméně padl, když se rozhodl předat tato data vládě USA, což vedlo k bankrotu korporace.

BSAA a II Veltro

Po Raccoon Trials, bankrot společnosti Umbrella způsobil, že její bezpečnostní síly nebyly schopny zabránit řadě nepoctivých zaměstnanců v krádeži vzorků biologických zbraní a jejich prodeji na černém trhu. Válka proti terorismu zaznamenala postupný posun směrem k těmto biologickým zbraním, což vyžadovalo nové metody boje s nimi. Řada farmaceutických gigantů vytvořila Bioterrorism Security Assessment Alliance ve Spojeném království, která by podle potřeby pomáhala. BSAA však jako soukromá vojenská společnost zdaleka nebyla dokonalá a během Terragrigia Panic v roce 2004 je držela v roli pozorovatele mnohem větší alternativou vlády USA, Federální komisí pro bioterorismus .. Ředitel BSAA Clive R. O'Brian měl podezření, že se FBC podílela na vyzbrojování teroristických skupin jako Il Veltro, aby si vybudovala svou prestiž, a naplánoval velkou operaci k odhalení pravdy, ale přítomnost krtka FBC si vyžádala použití klamavé taktiky. jeho vlastní agenti.

Počínaje létem 2005 byli Valentine a její partner Parker Luciani pozváni na italské pobřeží, aby viděli ruiny Terragrigia , kde se na břeh vyplavovali mrtví Sea Creepers a kde byla nalezena lahvička s virem t-Abyss . Brzy se zjistí, že mrtvoly a lahvička pocházejí z Queen Dido , jedné ze tří lodí použitých Il Veltro při útoku, ale která se potopila v uzavřené zóně FBC a nemohla být prozkoumána. O'Brian poskytl dvojici falešné informace, že Redfield a Jessica Sherawat byli uneseni teroristy při průzkumu Finska a odvlečeni do Středozemního moře. Dva agenti BSAA vyrazili na moře na malém člunu a našli královnu Zenobii, který byl přemožen mutanty t-Abyss. Přítomnost agentů FBC na palubě byla rychle potvrzena, když bylo po útoku mutantů nalezeno bezvědomé tělo agentky FBC Rachel Foleyové zbavené vody. Když dva agenti BSAA otevřeli místnost s vlajkou Il Veltro a figurínou připoutanou k židli, zjistili, že padli do pasti a byli sraženi mužem v plynové masce. Ve skutečnosti to byl Raymond Vester, jeden z O'Brianových krtků v rámci FBC, jehož úlohou v operaci bylo nasměrovat je k pravdě a zároveň vyvolávat dojem, že Il Veltro skutečně přežil.

Když Valentine a Luciani přišli k, pokračovali ve vyšetřování, ale byli poraženi Vesterem na každém kroku, nyní bez své plynové masky, aby předstíral nevědomost. Vester zničil komunikační systém můstku, zapálil loď a zničil nouzové komunikační zařízení, přičemž obvinil Il Veltro. Po navigaci v zatopených spodních palubách nad stokou se Valentine a Luciani nakonec podařilo kontaktovat O'Briana prostřednictvím rádiové vysílací věže na vrcholu lodi. Než dostali zprávu, dozvěděli se, že Redfield a Sherawat byli na cestě od královny Semiramis .. Všichni čtyři se setkali v lodním kasinu, kde je potkal Vester v plynové masce. Zatímco vysvětloval podstatu spiknutí, byl zastřelen Sherawat a odhalil ji jako špionku. Chráněný neprůstřelnou vestou, ale předstíral smrt, před ní Lucianiho varoval.

Valentine a Redfield se mezitím dostali do zadní části lodi, kde se nacházel laboratorní komplex. Jejich vyšetřování nakonec odhalilo pravdu - ředitel FBC Morgan Lansdale stál za inženýrstvím t-Abyss s cílem vytvořit nebezpečnou virovou zbraň pro Il Veltro. Poskytl třem lodím přepravu jejich nákladu do Terragrigie, rozpoutal na palubě biologické nebezpečí, zničil Il Veltro a poté použil dvě zbývající lodě k výzkumu utajovaných vakcín. Jakmile byla vakcína dokončena, rozpoutalo se druhé biologické nebezpečí, které zabilo výzkumníky a zanechalo královnu Zenobii a královnu Semiramis .bez posádky. Lansdale si uvědomil, že odhalili pravdu, a sám sledoval dvojici na monitoru, spustil sebedestruktivní systém královny Semiramis a očekával, že Sherawat udělá totéž. Když tak učiní, Valentine a Redfield uniknou z potápějící se lodi na vrtulníku BSAA pod útokem Malacody, parazitických červů v těle zmutované velryby. Po bitvě dostali ještě jednu misi, získat důkazy usvědčující FBC z trosek královny Dido.

Během svého průzkumu oba našli část lodi s dýchatelným vzduchem, několik zbývajících nezatopených chodeb bylo minulý rok domovem vůdce Il Veltro Jacka Normana. FBC je však již porazila na loď. Norman se nakazil dalším vzorkem viru t-Abyss a proměnil se v mocné monstrum nazvané „Ultimate Abyss“. Agenti BSAA nedokázali Normana přesvědčit, že nejsou FBC, a byli nuceni ho zabít, aby získali důkazy, o kterých zjistili, že jde o nahrávky schůzek Il Veltra s Lansdale, které dokazují, že jim poskytl virus. Důkazy byly předány do britského ústředí BSAA během razie FBC a Lansdale byl okamžitě zatčen svými vlastními muži.

Po Lansdaleově zatčení byla FBC rozpuštěna a veškerý její personál a zdroje byly sloučeny do BSAA a byla reformována jako protiteroristická organizace OSN s větší jurisdikcí po celém světě. Valentine se poté stala agentkou speciálních operací a během svého partnerství s Redfieldem se dvojice zapojila do různých operací, včetně zákazu bioterorismu v Asii, ničení laboratoří na biologické zbraně v Jižní Americe a zatýkání obchodníků s lidmi v Evropě.

Útok na Spencer Estate

V roce 2006 obdržela BSAA zpravodajské informace odhalující polohu Dr. Oswella E. Spencera. Spencer byl generálním ředitelem společnosti Umbrella Pharmaceuticals a odešel do ilegality, aby se ukryl před globálním honem vedeným vládou USA a Ruska. Valentine a Redfield byli pověřeni nájezdem na Spencer Estate a jeho zatčením v naději, že bude mít informace užitečné při samostatném pátrání po Albertu Weskerovi. Když vstoupili do hlavní haly, našli mrtvé bodyguardy lorda Spencera, kteří byli znásilněni tehdy neznámou třetí stranou. Pátrání v podzemí odhalilo kobku, kde bylo experimentováno nebo bylo ponecháno zemřít mnoho vězňů, s BOWy zvanými "Bloby", aby se potulovaly sklepením. Když se vrátili do hradu nahoře, dostali se do knihovny a našli Spencera mrtvého, protože byl zavražděn Weskerem. Dva agenti s ním bojovali, ačkoli měl navrch díky svým nadlidským schopnostem. Valentine věřila, že je Redfield blízko smrti, a tak zaútočila na Weskera a vyhodila jej i sebe z okna knihovny dolů z útesu.

Posily BSAA provedly důkladné prohledání oblasti, ale nenašly žádné známky Valentina nebo Weskera a 23. listopadu 2006 byli oba v nepřítomnosti prohlášeni za mrtvé . Jméno Valentina bylo uvedeno na seznamu mučedníků BSAA, v záznamu padlých vojáků.

Vliv Alberta Weskera

I když byla Valentine těžce zraněna pádem z útesu, Wesker ji udržoval naživu v komatu v Tricell Inc., v africké přísně tajné výzkumné základně BOW poblíž Kijuju . Po svých vlastních zkušenostech s rozhovorem se Spencerem začal Wesker pracovat na projektu Uroboros, projektu soudného dne, o kterém věřil, že vynutí evoluci na přeživších prostřednictvím kmene Progenitor nazvaného „ Uroboros “. Prototypová verze Uroboros sdílela Progenitorovu negativní tendenci způsobovat smrt téměř u všech pacientů, takže použití na testovaných subjektech bylo nepraktické. Nicméně Valentine měl být v první várce. Během předběžného vyšetření jejího těla bylo zjištěno, že očkování, které dostala v roce 1998 proti infekci t-virem, ji zcela neimunizovalo. Mutantní kmen viru ve skutečnosti ležel v jejím těle nečinný posledních osm let a aktivoval se během doby, kdy byla v kómatu. Valentýnské tělo rychle porazilo mutantní virus a vytvořilo nové vysoce čisté protilátky. Tato anomální odolnost ji učinila bezcennou jako testovací subjekt v raném stádiu, i když byla ušetřena pro další studium. Wesker se domníval, že vystavení valentýnským protilátkám ustoupí kmeni Uroboros, který je pro lidské tělo snesitelnější, a udržoval ji naživu jako „živoucí továrnu“ na získávání protilátek z její krve.

Jak práce na Uroboros pokračovaly, neustálé sledování Valentine již nebylo nutné a byla propuštěna ze zajetí. Wesker si ji přál pro další vědecké použití a učinil z ní testovací předmět pro projekt P30 , protějšek Tricell's Plaga Project, jehož záměrem bylo vytvořit super vojáky se zvýšenou silou, náchylné k návrhům. Nevýhodou P30 bylo, že lék, odvozený z výzkumu Progenitor, byl rychle metabolizován a vylučován. Protože Tricell neměla žádné údaje o účincích dlouhodobého pokusu, bylo k jejímu hrudníku připevněno speciálně vyrobené zařízení, které jí pravidelně vstřikovalo drogu. Nyní pod Weskerovou kontrolou byl Valentine neformálně přidán do vznikajícího partnerství mezi Wesker, Excella Gionne aRicardo Irving.

Incident Kijuju

Když byl projekt Uroboros dokončen a Tricell plánoval jeho uskutečnění, Irving využil autonomní zónu Kijuju jako testovací základnu pro biologické zbraně. Počínaje létem 2008 byly kmeni Ndipaya implantovány Plagy typu 3 jako testovací subjekty a začátkem roku 2009 byli lidé v samotném městě Kijuju hostiteli typu 2.zakoupené rebely, kteří se je snažili použít jako náborový nástroj pro povstání. V březnu 2009 špioni v rámci BSAA oznámili Tricellu, že v Kijuju bude probíhat aktivní vyšetřování. Valentine dostal příkaz chránit Irvinga v jeho plánovaných obchodních jednáních. Ve skladišti, o kterém BSAA věděla, že ho Irving použije, po sobě nechala muže z Kijujuana, uneseného a násilně infikovaného Uroboros. Mutant zmasakroval "Alpha Team" BSAA a ona a Irving utekli do nedalekého lomu, aby pokračovali v dohodě. K této dohodě však nakonec nikdy nedošlo a Irving nařídil vydání exemplářů BOW pro boj s BSAA. Když tým SOA sestávající z Chrise Redfielda a Shevy Alomarzahnal Irvinga do kouta, Valentine odpálil kouřovou bombu a utekl s ním na Irvingovo ropné pole.

Na ropném poli dala Valentine Irvingovi ultimátum – věděl příliš mnoho na to, aby umožnil jeho zajetí BSAA, ani nemohlo BSAA dovolit sledovat jejich odchod z ropy do zařízení Tricell. Během následujícího dne Irving zmanipuloval ropné pole bombami, které měly být odpáleny, pokud je BSAA dohoní. V případě, že pronásledování pokračovalo, Irvingovi bylo poskytnuto vejce Dominantního druhu Plaga, které si vstříkl do vlastního těla. Když je BSAA vystopovala na ropném poli, Valentine se podařilo uniknout na motorovém člunu a Irvinga nechala bojovat s Redfieldem, Shevou a kapitánem Joshem Stoneem.

Když dorazila do jeskynního systému,Valentine prošla starými ruinami království Ndipaya a směrem k Tricellovu zařízení, kde se setkala s Weskerem v bývalém paláci králů Ndipaya, přes který měli získat průchod do pobřeží, kde na ně čekal tanker Tricell, aby je vyzvedl. Redfield a Alomar, kteří pronásledovali Gionne, také dosáhli tohoto paláce. Aby získali čas pro Gionne, Wesker a Valentine začali bojovat proti dvěma agentům BSAA, kteří je neúnavně pronásledovali přes palác. Po sedmi minutách došel Wesker čas a dohonil Gionne a nechal Valentina, aby se s nimi vypořádal. Když si uvědomili, že zařízení na její hrudi ovlivňuje její chování, přinutili Valentine k zemi a vyrvali ho. Valentine, který byl stále slabý z bojů, zůstal pozadu a naléhal na oba, aby pokračovali.

Poté, co omdlel, Valentine našel Stone, který se oddělil od Redfielda a Alomara do ústředí rádia BSAA. Když se Valentine vrátil se zálohou vrtulníku, varoval ho před tankerem a souhlasil, že půjde s ním, protože vrtulník byl jejich jediným prostředkem, jak ho zachytit. Když se Valentine pohyboval v nádvoří poblíž přístaviště, našel radiostanici a zavolal na cisternu. Když se jí podařilo vyzvednout Redfielda, informovala ho o Weskerově zranitelnosti, o které se dozvěděla během svého zajetí – vyžaduje pravidelnou injekci „ PG67A/W “ a že předávkování by bylo smrtelné. Valentine a Stone pronásledoval stále větší počet Majini, což přinutilo jejich přiděleného pilota vrtulníku, Douga, aby je vyzvedl mnohem blíže, než bylo plánováno. I když se dostali do vrtulníku, Doug sám byl zabit, když povstalecké síly nesoucí raketomety provedly svůj pohyb. Na Valentýnovo naléhání Stone pilotoval vrtulník pryč z přístaviště a hledal tanker. Když letěli na moře, dvojice spatřila vysokohorský stealth bombardér, který startoval z tankeru, ztratil kontrolu a narazil do sopky. Když Valentine přeletěl, aby to prozkoumal, pomohl vyzvednout Redfielda a Alomara, kteří bojovali s Weskerem, který sám zmutoval na infekci Uroboros. Když těm dvěma dodali RPG-7, podařilo se jim zabít vývojáře biologických zbraní.

Po návratu z Afriky byla Valentine vzata do laboratoře BSAA, aby podstoupila různé testy kvůli jejímu rozsáhlému vystavení různým virům a Weskerovým experimentům. Poslala Burtonovi e-mail o své nudě z těchto testů s tím, že by se ráda vrátila do terénu, jakmile bude rehabilitace dokončena, dala mu pár rad, jak se s Moirou usmířit , a doufala, že se dočká návratu ve velkém stylu. . Později ona a Redfield požádali Burtona, aby se připojil k BSAA, což nakonec přijal.