Resident-Evil.cz

Leon Scott Kennedy

Leon Scott Kennedy je Američan italského původu, který je v současnosti zaměstnán jako federální agent Divize bezpečnostních operací (DSO), protiteroristické agentury s přímým prezidentským dohledem. Kennedy je známý přeživší incidentu ničení Raccoon City z roku 1998 , poté jako policista. Po jeho útěku mu byla nabídnuta práce v týmu US.STRATCOM věnovanému boji proti BOW a sloužil v něm až do roku 2011 v opakovaných operacích po celém světě.

Životopis

Kennedy je známý tím, že utrpěl traumatické dětství kvůli napojení jeho rodiny na zločin. To nakonec vedlo k tomu, že po zabití celé jeho rodiny osiřel. Sám Kennedy přežil pouze s pomocí jediného policisty, což ho inspirovalo k tomu, aby se jednoho dne sám stal policistou, aby podobně ochránil co nejvíce lidí. Po absolvování policejní akademie ve věku 21 let požádal Kennedy o přidělení k práci na policejním oddělení mývala. Jeho důvodem byly široce medializované bizarní vraždy, ke kterým došlo v Arklay Mountains a jejich okolí.

Incident v Raccoon City

Kennedy neměl žádné cestovní plány ani byt v Raccoon City a při spěšném odjezdu se rozešel se svou přítelkyní. Na noc se zastavil v motelu, omdlel kvůli silnému pití a probudil se odpoledne 29. září v úterý. Kennedy pokračoval v jízdě do města s kocovinou a teď se pozdě hlásil na stanici. V jednom počtu událostí se jeho cesta do Raccoon City odehrála týden po matoucím telefonátu, který ho vyzýval, aby nechodil do práce. Projíždět Arklay County , prošel blokádou hlavní silnice postavenou armádou Spojených států a armádní národní gardou , který padl kvůli chaosu uvnitř města.

Účty se liší, pokud jde o to, kdy si Kennedy uvědomil krizi ve městě. V jednom případě jel na jih do města jako obvykle a byl obklopen zombiemi , zatímco vyšetřoval tělo uprostřed neobvykle klidné hlavní silnice. Když se stáhl do uličky, setkal se s Claire Redfieldovou , další nově příchozí, která sama prchala před zombiemi v restauraci. Zabavili křižník RPD a odjeli na policejní stanici Raccoon hledat úkryt a odpovědi. Podle jiného popisu došlo k podobné události na čerpací stanici Mizoil těsně za městem a unesli oddělení šerifa okresu Arklay.místo toho hlídkové auto. Ať už byla realita jakákoli, auto bylo zničeno, když do něj narazila cisterna s benzínem, a oba byli odděleni a nezávisle cestovali na policejní stanici.

Samotná stanice již padla do rukou Zombies a jedinými nezombifikovanými policisty byli zraněný poručík Marvin Branagh, Elliot Edward a policejní šéf Brian Irons . Není jisté, jestli někoho potkal, ale kdyby se setkal s poručíkem Branaghem, byl by informován o aktuálním dění, než se stal zombie. Během vyšetřování Kennedy narazil na mladou dívku - Sherry Birkin - a odstranil ze své mysli všechny myšlenky na sebevraždu, pokud by jeho smrt v budoucnu zabránila dívčině útěku. V suterénu policejní stanice se Kennedy setkal s Adou Wong , firemní špionkou z jedné z konkurenčních společností Umbrella.poslali ukrást G-Virus. Aby ochránil misi, neřekl mu pravdu o jejím poslání. V jednom účtu Wong prohlašovala, že hledá svého zmizelého přítele, Dr. Johna Clemense , aniž by si byla vědoma, že zahynul při incidentu v Mansion . V jiném tvrdila, že je agentkou FBI , která hledá důkaz o nelegálním projektu biologických zbraní Umbrella USA. Ať už byl důvod jakýkoli, dozvěděla se o Benu Bertoluccim , novináři na volné noze, o kterém věřila, že odhalil užitečné informace pro její misi, když špehoval výzkumníky Umbrella. Bertolucci dokázal odhalit informace o spiknutí mezi Umbrella USA a místní policií, což bylo důvodem jeho zatčení, ale pro její misi to nestačilo.

Ben byl brzy poté zabit mutantem, přičemž účty se lišily, pokud šlo o Dr. Williama Birkina ; parazit G nebo T-00 BOW vyslaný zabíjet přeživší ve stanici. Kennedy a Wong pokračovali do městských kanalizací, kde našli transport do NEST , laboratoře Umbrella věnované výzkumu G-viru . Kennedy byl ponechán, aby většinu práce dělal sám, když byl v laboratoři; ačkoli on sám utrpěl střelnou ránu, Wongovo zranění nohy způsobilo, že nemohla pokračovat.

Během průzkumu laboratoře si Kennedy uvědomil Wongovo skutečné poslání, když se zahnala do kouta a hledala virus. Účty se liší, pokud jde o to, zda spadla z hřídele nebo byla vyřazena T-00, nebo dokonce obojí. Co je však známo, je to, že úspěšně unikla ze zařízení, když se začalo sebedestrukci, ale ztratila vzorek G-viru. Kennedy uprchl na spodní plošinu NEST a znovu se setkal s Claire a mladou Sherry, která byla infikována G-virem, ale byla očkována DEVILEM, aby zastavil její mutace. Zařízení bylo zničeno a Dr. William Birkin brzy poté zahynul.

Nábor do Stratcom

Po incidentu v Raccoon City se Claire a Kennedy rozešli a ona pokračovala v hledání Chrise, zatímco Kennedy se dál staral o Sherry. Kennedy a Sherry byli brzy zatčeni americkou armádou; Sherry byla odvezena a umístěna do ochranné vazby, zatímco Kennedyho vyslýchal Adam Benford . Opatrný Kennedy se nikdy nezmínil o Claire nebo Wongovi, ale vláda měla zájem ho naverbovat, protože nyní měl zkušenosti, které hledali. Kennedy přijal, ale pouze pod podmínkou, že Sherry bude držena v dobrých rukou.

Jeho následný výcvik vládního agenta z něj udělal prostého policejního nováčka v expertního speciálního agenta, který je zběhlý v zacházení se zbraněmi a v boji na blízko.

V listopadu 1998 Kennedy vyslal osobního přítele, detektiva Arka Thompsona , aby prozkoumal zařízení společnosti Umbrella na ostrově Sheena. Následující měsíc se Claire vydala do Evropy, aby pokračovala v hledání Chrise. Byla zajata Umbrella poté, co byla přistižena při vloupání do zařízení Umbrella v Paříži. Během pobytu v ostrovním vězení Rockfort Island poslala Claire Kennedymu e-mail, v němž ho požádala, aby informoval Chrise o její poloze, aby ji mohl přijet zachránit. Kennedymu se podařilo Chrise osobně vystopovat a řekl mu o Claireině situaci a Chris za ní zamířil na Rockfort Island.

Operace Javier

V roce 2002 , před zničením ruské pobočky Umbrella, byl Kennedy poslán do malé jihoamerické země jako součást tajného vojenského oddělení poté, co bylo velitelství informováno, že bývalý výzkumník z Umbrella kontaktoval muže jménem Javier Hidalgo . Kvůli obtížné povaze operace byl za Kennedyho partnera vybrán Jack Krauser, ostřílený a vyznamenaný operátor speciálních jednotek americké armády.

Krauser a Kennedy byli posláni na misi americkou vládou, aby infiltrovali tuto malou jihoamerickou zemi. Jejich cílem bylo najít Javiera, protože to byl drogový boss, který železnou pěstí převzal kontrolu nad velkou oblastí džungle. Malá vláda nebyla schopna udělat nic s Javierovou kontrolou obchodu s drogami, což vyžadovalo nasazení Krausera a Kennedyho. Americká vláda obdržela informaci, že bývalý výzkumník Umbrella nějak vstoupil do regionu, přičemž v zemi došlo k nevysvětlitelným incidentům. Dvojice, která není ochotna riskovat propuknutí biologického nebezpečí , je nasazena do vyšetřování země.

Později zjistili, že musí spolupracovat jako dvoučlenná buňka při propuknutí t-viru. Kennedy se také setkal s tajemnou dívkou jménem Manuela , která se zdála být jedinou přeživší ve vesnici, i když nebylo známo, proč neunikla. Ukázalo se, že Manuela je Javierova dcera; onemocněla vzácnou nemocí a její otec ji držel při životě prostřednictvím viru t-Veronica . Při prozkoumávání Javierova areálu se Kennedy Krauserovi otevřel o jeho pekelné noci v Raccoon City a také o Claireově setkání s virem t-Veronica, aby vysvětlil, jak fungovaly Umbrella's BOW.

Nakonec se Kennedy a Krauser utkali s Javierem poté, co se pán zločinu spojil s rostlinou infikovanou virem t-Veronica. Manuela jim pomohla tím, že uvolnila účinky viru na jejího otce. Javier byl zabit a Manuela byla vzata do vládní vazby. Kennedy se rozešel s Krauserem poté, co byl během mise propuštěn ze zranění. Někdy později toho roku se Kennedy dozvěděl, že jeho bývalý partner zemřel při nehodě.

Los Iluminados

V roce 2004 byla dcera prezidenta Grahama unesena na cestě domů z University of Massachusetts, což mělo znaky vnitřní práce. Američtí špióni oznámili, že viděli dívku Ashley Graham ve Španělsku a sledovali ji do izolované venkovské komunity. Všichni vládní agenti byli důkladně vyšetřeni, aby identifikovali krtka, Kennedy byl poslán sám, aby prozkoumal oblast.

Když Kennedy dorazil se dvěma městskými madridskými policisty , byl téměř okamžitě napaden místními vesničany, kteří oba policisty přinutili do rokle. Přiblížení k vesnici odhalilo důkazy o četných vraždách spáchaných vesničany jako celkem. V průběhu dne bylo odhaleno, že vesničané byli stoupenci novopohanského kultu zvaného Los Iluminados. V čele se svým prorokem Osmundem Saddlerem a jeho poručíky Fr. Bitores Mendez a Ramon Salazar , implantovali členům geneticky upraveného parazita zvaného Plaga jako součást jejich křestních obřadů, aby zajistili poslušnost, než jim nařídili zabít všechny vetřelce, aby ochránili svůj výzkum.

Kennedy sám byl zajat kultem ihned poté, co našel rukojmí a implantován s jedním z Plagasů v naději Proroka Saddlera, že se stane užitečným. Důvod toho nebyl široce známý, dokonce ani jeho poručíci, a vesničané byli více než ochotni pokračovat ve snaze ho zabít. Jeho další rukojmí, se kterým utekl, Dr. Luis Sera , byl krtek v rámci programu vývoje biologických zbraní Prophet Saddler a byl zajat při pokusu o útěk s ukradeným vejcem dominantního druhu Plaga výměnou za to, že byl zachráněn Organizací, tajnou skupinou Dr. Albert Wesker byl spojen s. V té době nebyl ochoten tyto informace prozradit, místo toho lhal o tom, že je bývalý madridský policista držený v zajetí.

Kennedyho prohledávání vesnice naznačovalo, že Graham byl držen v kapli, ale než se mu podařilo dostat se dovnitř, po omdlení, pravděpodobně kvůli komplikacím souvisejícím s Plagou, bude trvat více než šest hodin. Uvnitř rychle propustil Grahama ze zajetí, ale oba byli konfrontováni Prorokem Saddlerem, který odhalil, že jemu i Grahamovi byla implantována vajíčka Plaga, s úmyslem, aby byl Graham propuštěn zpět do Spojených států jako krtek, který by mohl rozšířit své mocenská základna.Oba se pokusili utéct z vesnice, ale brzy zjistili, že vládní vrtulník, který je měl vyzvednout, byl sestřelen, což podle Leona mohlo být pouze zásluhou krtka. Tento čin je donutil hledat úkryt na noc, nejprve v domě na samotě a později v nedalekém zámku. Po cestě byl Kennedy nucen bojovat s Fr. Mendez, který byl rozzlobený nad ztrátou své kongregace.

Při průzkumu hradu byla rušena vládní rádiová frekvence, krtek měl podrobné znalosti o jejich rádiových frekvencích. Brzy poté byl Kennedy představen Salazarovi, mladému šlechtici, který ovládal hrad a chlubil se armádou mnichů vyzbrojených středověkými zbraněmi. Grahamová sama byla opakovaně zajata jako rukojmí a nechala Kennedyho po většinu noci samotného. Poblíž nádvoří narazil na Wonga, o kterém rychle usoudil, že pracuje se skupinou Dr. Weskera, který byl agentem vyslaným získat vzorek vajec Dr. Sery. Sám Dr. Sera byl zabit brzy poté Prorokem Saddlerem, který neviděl žádný důvod, proč by ho měl držet naživu, když viděl, že má vzorek v ruce. Prophet Saddler pak odešel do výzkumného komplexu Los Iluminados na nedalekém ostrově s Grahamem, zatímco Kennedy byl nucen prozkoumat celou pevnost od ruin starověkého podzemního města až po katedrálu na věži. Po zabití Salazara, jehož tělo se spojilo s " královnou Plagou ", Kennedy cestoval na ostrov s Wongem, aby znovu hledal Grahama.

Při průzkumu ostrova dokázal Kennedy zachránit Grahama z její vězeňské cely a bojoval s vedlejšími produkty experimentování Plaga, jako jsou Regeneradores . Po cestě přes skladiště, kde byly plány na zřízení námořnictva, byl Graham znovu zajat, tentokrát ji Prophet Saddler přímo ovládal manipulací s její Plagou. Při pronásledování byl Kennedy konfrontován s kýmkoli jiným než Krauserem, který se připojil k Organizaci po zkušenostech z Jižní Ameriky a předstíral svou smrt. Krauser byl původním agentem, který se zabýval získáním vzorku dominantního druhu Plaga a účastnil se únosu Grahama, aby ho získal, přičemž Wong byl poslán, aby převzal misi, když byl rozhodnut být odpovědný poté, co se stal hostitelem této mise. velmi Plaga vzorek.

Když vyšlo slunce, Kennedyho boj proti Los Iluminados pokračoval a vážně zranil Krausera po mutaci, i když si ho spletl s mrtvým. Wong ho později zabil. S rušením rádia se Kennedy dostal do kontaktu s druhou vládní helikoptérou, která zahájila útok na milice kultu, než byla na rozkaz Proroka Saddlera zničena raketometem. Kennedy a Graham, kteří si vzali stopy zanechané Dr. Serou pro každého, kdo zaútočil na ostrov, dokázali najít původní vybavení určené k zabití prototypu Plagas a osvobodili se od parazitů.

Vůdce kultu byl po Grahamově záchraně sám zabit raketometem s pomocí Wonga. Kennedyho vyzvednutí vzorku vajíčka z pozůstatků bylo krátkodobé a Wongová se na něj obrátila, aby dokončila svou misi, i když zajistila, že má prostředek k útěku z ostrova s​Grahamem ve formě vodního skútru. Oba unikli, protože série výbušných náloží nastražených Wongem způsobila zkázu komplexu a způsobila závaly. Poté, co byla zvednuta vládou, Kennedyho zpráva o Plagas, nazvaná „ Kennedyho zpráva “, byla sdílena s Bioterrorism Security Assessment Alliance , aby byla v budoucnu zajištěna obrana proti Plagasům.

Kennedy se později dozvěděl o přeživších kultu v regionu, kteří se začali zajímat o bioterorismus. Uprchlíci, kteří uprchli před kultem, se také vrátili domů do své vesnice, ale byli parazitováni Plagy, čímž se region stal znovu nebezpečným.

Incident v Harvardville a kolaps WP Corporation

V roce následujícím po panice Terragrigia v roce 2004 se hrozba bioterorismu zvyšovala. Bývalí výzkumníci Umbrella byli podezřelí z prodeje biologických zbraní na černém trhu, což vyžadovalo stále radikálnější protiopatření. Americká vláda uzavřela dohodu s farmaceutickým gigantem WP Corporation o hromadné výrobě t-vakcíny , která by mohla eliminovat operační účinnost olověné virové zbraně Umbrella. V srpnu 2005 se vojáci loajální ke generálu Miguelu Grandému dostali do rukou t-viru a vyvolali epidemii v Indii, která byla zastavena díky vakcíně WP Corporation.

V listopadu 2005 došlo na letišti Harvardville ke koordinovanému teroristickému útoku, který způsobil nepokoje v terminálu a také letecké neštěstí. USAMRIID potvrdil, že za to může kmen t-viru a 75. pluk rangerů byl nasazen do korporace WP, aby vyhladil zombie, když společnost WP Corporation nařídila očkovat každou pájku a také civilisty v karanténě. Prezident Graham také poslal Kennedyho, aby dohlížel na operace kvůli jeho znalosti boje se zombiemi. Kennedy vedl policejní tým na letiště, aby zachránil pět přeživších před útokem Strážců, a uspěl se záchranou senátora Rona Davise a jeho staré přítelkyně Claire Redfieldové.

Během úklidu letiště dostal Kennedy od Ingrid Hanniganové aktualizované informace , že Federální úřad pro vyšetřování zatkl v Los Angeles vojáka v armádě generála Grandého a zadržuje ho k výslechu. Brzy dostal zprávu, že dojde k velkému útoku biologickými zbraněmi po celých Spojených státech, pokud vláda odmítne prozradit svou účast na původním projektu t-Virus . Když náklaďák WP Corporation explodoval při bombovém útoku, Kennedy začal vyšetřovat Dr. Curtise Millera, odpůrce WP Corporation, který byl spatřen na letišti během útoku. Když přijížděli k domu Dr. Millera s mladší sestrou Dr. Millera, členkou SRT Angelou Millerovou, oba zjistili, že shořel do základů, což bránilo jeho prohlídce. Brzy poté byli upozorněni na výbuch v laboratoři Air Dome společnosti WP Corporation na okraji města a vydali se tam.

Kennedy a oddíl Strážců se dostali do laboratoře WP Corporation, která byla těžce poškozena při bombardování a způsobila tam propuknutí t-viru. Redfield byl jediným zbývajícím neinfikovaným přeživším a byl ukryt v nejvyšším patře budovy s hlavním výzkumníkem Dr. Fredericem Downingem .věřil mrtvým při bombardování. Dr. Miller byl nalezen v přízemí poté, co se nakazil virem Golgota, něčím získaným na černém trhu. G-mutant vyhladil skupinu Strážců a začal lovit svou sestru, kterou instinktivně potřeboval jako nástroj k propagaci svého nového druhu. Kennedymu se podařilo udržet Angelu před jejím bratrem a oba se dostali do podzemní přístupové cesty, aby mu unikli. Kvůli propracovaným opatřením k omezení biologického nebezpečí, která zavedli architekti, byl Dr. Miller zabit poté, co spadl šachtou do blížící se exploze.

Po útoku si Kennedy a Redfield uvědomili, že něco není na místě. Hannigan hlásil, že generál Grandé konečně ustoupil výslechu FBI a odhalil, že byl pouze kurýrem, který odvezl t-Virus, t-vakcínu a G-virus ze země. Důkazy naznačovaly, že ne Dr. Miller, ale Dr. Downing, který zjevně předstíral svou smrt při bombardování, aby unikl se vzorky. Kennedy, Angela a Redfield jeli na zamýšlenou stránku kurýra a našli doktora Downinga čekat. Následně byl zatčen a přiznal se, že je zaměstnancem NEST, když ukradl vzorek G-viru a změnil si jméno během svého útěku z Raccoon City. Propuknutí v Indii bylo organizováno Dr. Millerem jako prostředek reklamy na t-virus i t-vakcínu, s Dr. Miller se radikalizuje, aby provedl další útoky ve Spojených státech jako další potvrzení. Po jeho zatčení se WP Corporation zhroutila a byla koupenaTricell prostřednictvím akvizic Wesker.

Spiknutí občanská válka v Penamstanu

V roce 2006, přibližně jeden rok po zhroucení WP Corporation, je Bílý dům uveden do pohotovosti poté, co se neidentifikovaný jednotlivec naboural do důvěrných počítačových souborů. Následně je zahájeno vyšetřování tohoto incidentu, na které dohlíží prezident Graham, jeho náčelník štábu Ryan a jeho ministr obrany Wilson . Všechny osoby, které byly v den hackování v Bílém domě, jsou předmětem vyšetřování, které mají vést čtyři speciálně vybraní federální agenti: Patrick , Jason , Shenmei a Leon, který má zpoždění v reakci na nedávný teroristický incident v Pittsburghu , takže první schůzka se koná v Oválné pracovně bez něj.

Právě když Leon dorazí do Bílého domu, proud vypadne a tajná služba vyrazí do akce, připravena vzít Grahama do Beast (prezidentského státního auta), pokud to bude nutné. Když se nepodaří zapnout záložní zdroj, je jasné, že podezřelý krtek z předchozí noci je stále v Bílém domě. Agenti opouštějí Oválnou pracovnu, aby hledali krtka; Patrick se setká s tajemně zombifikovaným tiskovým tajemníkem Bílého domu Spacerem a je téměř pokousánkdyž ho Leon zastřelí a zachrání Patricka. Leon se setkává s Grahamem v Oválné pracovně a varuje ho před situací; útěk do Bestie je odvolán ve prospěch bunkru. Leon, Shenmei a Jason začnou prohledávat Bílý dům a hledají zombie, zatímco Patrick je poslán dolů do bunkru s podrobnostmi tajné služby pro Grahamovu ochranu. Washington DC Metro SWAT jsou povolány jako záloha pro každý případ. Brzy zjistí, že zodpovědný virus se rychle rozšířil a nakazil desítky zaměstnanců. Bílý dům je následně zbaven všech zombie.

Po zvážení se Graham rozhodne, že je nejlepší incident utajit, a oběti jsou prohlášeny za odchodné. Claire si později všimne Leona, k jeho velkému překvapení se mu svěří se svým objevem o biologickém nebezpečí v Penamstanu . Později vyšetřování DIA za hackingem určí ukradené soubory, o kterých se diskutovalo v biologickém výzkumném zařízení v Šanghaji. Je vypracována přísně tajná operace, ve které mají Leon, Jason a Shenmei infiltrovat šanghajské zařízení. Přeletí na Guam a nalodí se na jednu z nových ponorek třídy Virginia v přístavu Apra, upravené pro utajení SONAR a vybavené upraveným trpaslíkem Advanced SEAL Delivery System (ASDS).

Během cesty se Jason začne Leonovi otevírat o jeho dnech v armádě a během občanské války v Penamstanu , přičemž Leon je až příliš obeznámen s jednáním se zombiemi. Mají však oddělené pohledy na věci; když Jason popisuje bombardování Raccoon City jako nezbytnou operaci k záchraně Spojených států, Leon zatlačí, stále hořký nad zbabělým stažením armády z Raccoon City. Ponorka je nečekaně otřesena a Leon a Jason míří na můstek, aby to prozkoumali, jen aby zjistili, že posádka můstku byla zabita. Zatímco Leon míří do technické sekce, Jason se setká se Shenmei na cestě do ASDS. Leon dorazí do inženýrské sekce, aby zjistil, že inženýři byli také zabiti a zjistil, že mutantní krysyse zavrtali do jejich těl. Vzhledem k nebezpečí používání střelných zbraní na palubě ponorky se Leon rozhodne je utěsnit za poklopem. Když se spustí autodestrukční systém, Leon vyběhne do ASDS a cestou zabije další hejno krys elektrickým proudem. Když Leon dosáhne ASDS, Shenmei mu přiloží pistoli k hlavě, ale Jason dostane rozkaz, aby se postavil. Oba unikají s Leonem jako svým zajatcem a míří do Šanghaje, když ponorka exploduje.

ASDS dosáhne Šanghaje a Shenmei, Jason a Leon míří do bezpečného domu, který byl připraven pro jejich misi. Leon má podezření, že ti dva jsou zrádci, kteří pracují pro Číňany, a přestože mu Jason místo toho říká, že pracuje na odhalení spiknutí uvnitř vlády, nevěří tomu. Diskuse se změní v násilnou, oba muži sahají po zbraních; Leon vyjde jako vítěz s Jasonem, který utrpěl střelnou ránu do hrudníku, ale Shenmei se během boje podařilo uprchnout.

Leonovi se podaří ji odvést do sídla její rodiny mimo Šanghaj, kde vezme Hao Ran jako rukojmí a požaduje, aby mu Shenmei všechno řekla. Vysvětluje situaci, že vyřizovala rádiovou komunikaci mezi Wilsonem a vojáky v Penamstanu. Nebylo jí dovoleno odpovědět na žádost Mad Dogs o evakuaci, i když hlásili, že vyzvedli přeživšího z Alfy 2, Jun See , což je její bratr. Když neočekávaně dorazili na základnu, Shenmei je konfrontoval, jen aby našel Juna. Vidět živé, ale postižené kanibalskou nemocí. Od té doby Shenmei spolupracuje s Jasonem a snaží se najít důkazy k veřejnému odhalení Wilsona za spiknutí za účelem nasazení biologických zbraní v Penamstanu. I když Leon odmítá Jasona, shledává Shenmei přesvědčivější, když mu ukazuje, co zbylo z jejího bratra. Mad Dogs podali falešné zprávy o incidentu, ačkoli pouze Jason a Shenmei byli připraveni vyšetřovat Wilsona, zatímco ostatní byli propuštěni. Shenmei pak využila své rodinné vazby, aby Jun See v tichosti propašovala přes čínské hranice, aby unikla eutanazii. Po šesti letech vyšetřování se Shenmei a Jason až do nedávné doby nepřiblížili k odhalení spiknutí až do nedávného průlomu: byl objeven počítačový čip umístěný na Jun See, když byl infikován a který zaznamenával biometrická data jménem BOW. výrobce zapojený do incidentu v Penamstanu, kterého mohou identifikovat. Náhle je sídlo zničeno výbuchem bomby; strop se propadne a rozdrtí jejího bratra Hao Ran ajejímu dědovi Leonovi se podaří vytáhnout Shenmei před jeho zničením.

Leon a Shenmei stojí sami v troskách sídla, i když stále mají počítačový čip u sebe. Shenmei prosí Leona, aby jí to předal, aby spiknutí mohlo být odhaleno celému světu. Leon však není ochoten zničit pověst Spojených států v tomto procesu. Místo toho se více zajímá o to, co způsobilo explozi, a vyvozuje z toho, že Jason je mutant a stále naživu plánuje provést teroristické činy jako pomstu za své zkušenosti v Penamstanu, než aby skutečně hledal spravedlnost.

Leon a Shenmei se vracejí do USA s úmyslem zatknout Jasona, zatímco Leon kontaktuje Patricka a oznámí mu objev. Vstupují do tajného výzkumného zařízení umístěného pod leteckou základnou Andrews v Marylandu, kde prezident Graham pořádá tiskovou konferenci. Když vstoupí do zařízení, zjistí, že Jason si nevzal léky na inhibitory a nekontrolovaně mutuje ve velkého humanoidního mutanta. Wilson sám je vážně zraněn a infikován poté, co ho Jason rozdrtil o kapsli a kousl do krku. Superpočítač zařízení určí, že došlo k biologickému nebezpečí, a začne vyhazovat nádrže obsahující supervojáky v bezvědomí do kádě s vysoce korozivními kyselinami, kde jsou jeden po druhém zabíjeni. Shenmei prosí své smysly, ale Jason už nemůže ovládat své násilné impulsy a raději ji zabije, než aby použil čip, místo toho plánuje vynořit se na povrch a zmasakrovat obsluhu v živém televizním vysílání. Claire, která byla unesena Wilsonovým agentem po jejím pokračujícím vyšetřování jednotky Mad Dogs, je vystavena riziku kyselinou, která se dostala na její podlahu. Když ji Leon spatří, rozhodne se raději zachránit Claire, než pokračovat v pronásledování Jasona.

Leon se vyzbrojil bazukou z nedaleké zbrojnice, připravený vyhodit Jasona do povětří, pokud to bude nutné, ale jeho pokus selhal, když Jason kontroval a Leona málem srazili do kyseliny. Dohoní a zničí Jasonovu pravou paži protimateriálovou puškou, jen aby ho Jason chytil za krk. Místo aby ho Jason zabil, ušetří ho ve prospěch jeho plánů. Aby zachránil prezidenta, Leon zatáhl za páku, která poslala jejich část do kyseliny a unikla tak, že se chytila kabelu. Když kyselina začíná ustupovat, Leon nachází Jasona stále naživu, i když se rozpouští, zatímco je zasazený do kusu kovu. Varuje ho před šířením skutečného strachu, než spadne a úplně se rozpustí. Zpátky na povrch Leon vyprovodí Grahama na Air Force One.

Pozdě odpoledne Leon najde Claire před Bílým domem. Claire požádá Leona, aby předal čip, aby ho mohla doručit do tisku. Leon však odmítá kvůli tomu, co Jason řekl o své ochotě šířit v lidech teror. Claire je zklamaná z jeho rozhodnutí, komentuje to, že mu „outfit“ nesluší a odchází.

Weskerova smrt a setkání s Chrisem

V následujících třech letech si Wesker vybudoval zločinecké impérium se zdroji Tricell, což vedlo k masivní fragmentaci po jeho smrti v rukou BSAA v roce 2009.

V roce 2010 se na jednom ze setkání TerraSave Kennedy a Chris Redfield poprvé setkali díky Claireově prezentaci a vytvořili přátelství, které by pomohlo prolomit bariéru mezi BSAA a vládou Spojených států.

Občanská válka východních Slovanů

Protiteroristická politika se změnila v prezidentství prezidenta Adama Benforda, Kennedyho přítele, který ho naverboval do USSTRATCOM. Jednotka Anti-Umbrella Pursuit and Investigation Unit byla rozpuštěna a její agenti byli začátkem roku 2011 převedeni do nově založeného Divize bezpečnostních operací.

V únoru 2011 začaly USA vyšetřovat obvinění, že povstalecké síly v probíhající občanské válce Východoslovanské republiky používaly biologické zbraně. Kennedymu bylo nařízeno opustit svou dovolenou, aby se setkal s agentem CIA , " Scarecrow ", a použil jakékoli informace, aby pomohl ve svém vyšetřování. Situace se obrátila brzy po Kennedyho příjezdu, když vláda nařídila svým agentům stáhnout se ze země. Kennedy tyto rozkazy ignoroval a probil se válkou zničeným Holigradem . Podařilo se mu setkat se se Scarecrowem, ale brzy zemřel na zranění po útoku Lickers a mohl vyslovit pouze slovo "včelař". Brzy poté byl Kennedy zajat Ivanem Judanovičem, vůdce rebelů, který používal dominantní druh Plaga ke kontrole parazitovaných Lickerů.

Kennedy se probudil ve sklepě svázaný a hlídaný Alexandrem Kozačenkem a „ JD “, kteří byli znepokojeni tím, proč by do oblasti byl poslán Američan. Zamýšlený výslech se neuskutečnil, když se dům stal cílem pátrání východoslovanského vojska. Sám Kennedy si všiml Judanoviče, který seděl v místnosti a kašlal, a okamžitě měl podezření, že se zhoršuje kvůli biologickým zbraním. Tři rebelové opustili svůj úkryt v suterénu a pokračovali tunely, aby unikli armádě, přičemž Kennedy je následoval. V tunelech byl Kennedy napaden Ganadem , bývalým vůdcem rebelů jménem Čenkovkoho mysl ovládl parazit. Kozačenko se mezitím dočkal povýšení do vedení od Judanoviče, který nařídil vlastní popravu, aby se nezměnil v podobné monstrum.

Kennedy a JD unikli z tunelů sami a zamířili do kostelarebelové používali jako základnu. Ti dva se vyhnuli řadě Ganados a byli svědky nepředvídaných účinků jejich použití rebely, když viděli mnoho civilistů implantujících do zajatců parazity. Když dorazili do kostela, JD obvinil Kennedyho, že stojí za tím, co se stalo lidem ve městě. Kennedy ho informoval o Plaze a řekl mu, že to byl parazit infikující těla těchto lidí. Řekl také JD o kruté pravdě, že z nakažených už nikdy nebudou lidé, nejvíce lze dosáhnout odstraněním míchy a doufat v paralýzu. V tu chvíli do kostela vstoupil Buddy s dalšími dvěma členy odboje, třetí sledoval Kennedyho shora. Buddy informoval JD, že Kennedy mluvil pravdu, pak řekl Kennedymu, že má na něj další otázky.

Poté, co Buddy odešel, JD nařídil ostatním vojákům, aby mu dovolili mluvit s Kennedym o samotě. Byl vyveden ven, kde mu JD rozřezal vázání. Kennedy okamžitě zareagoval, přirazil JD ke zdi a kritizoval metody povstalecké skupiny pomocí BOW. Ačkoli se to JD snažil racionalizovat a soupeřit o sympatie, Kennedy to odmítl a řekl JD, že je to něco, co oni dva nikdy neuvidí. do očí. Když se Kennedy připravoval k odchodu, JD řekl Kennedymu o Buddyho minulosti. Vysvětlil, jak vládní vojáci zaútočili na školu, ve které Buddy pracoval se svou snoubenkou Irinoumysleli si, že škola má podporovat rebely. Kennedy zjistil, že když Irina a školní děti byly zabity při útoku, Buddy se rozhodl připojit k odporu. JD prosil Kennedyho, aby zachránil Buddyho, aby se dostal na Plagu před ním, aby nemusel vidět, jak se jeho přítel mění v monstrum. JD mu vrátil svůj kulomet a řekl Kennedymu, že Buddy míří na centrální tržiště, kde Rada starších opustila Plagu pro rebely. Kennedy tiše vzal svou zbraň zpět a zamířil na tržiště.

Kennedy dorazil na tržiště, aby našel pouzdro, které drželo Plagu prázdnou. Kennedyho pozornost okamžitě upoutal hlas, který způsobil, že se Kennedy rychle otočil a zaútočil. Oba se krátce pohádali, Wong se snadno vyhnul Kennedyho útokům, když se otočila a namířila na něj pistoli. Kennedy si konečně uvědomil, kdo je, a zeptal se, co Wong dělá ve Východoslovanské republice. Wong jen odpověděl stejnou otázkou. Okamžitě na to navázal dotazem, zda je zodpovědná za vydání Plagy, což byla myšlenka, kterou považovala za směšnou, a poznamenal, že ji nezajímají „vadné produkty“. Wong mluvila krátce a tajemně o své práci, což způsobilo, že se Kennedy znovu zeptal, proč tam byla. Krátce s ním flirtovala a zeptala se, kdy budou pokračovat tam, kde od „té noci“ skončili. Kennedy se ušklíbl a prostě jí to kdykoli řekl. Wong, pobavený Kennedyho odmítnutím, ji donutil uprchnout a varoval ho, že město bude brzy vyčištěno.

Agent se vrací do kostela, aby našel většinu jeho obyvatel mrtvou rukou JD. JD říká Kennedymu, že pouze na chvíli polevil ve stráži; vrátí Kennedyho zařízení, než se začne otáčet. Buddy přichází a obviňuje Kennedyho z toho, co se stalo; nicméně, JD tvrdí, že Kennedy není jejich nepřítel. JD podlehne Plaze a napadne Buddyho, ale Kennedy ho okamžitě zabije. Kennedy se snaží domluvit s Buddym a žádá ho, aby mu předal Plagu, což on odmítá. Vláda poté začala bombardovat oblast, což způsobilo zhroucení kostela. Buddy uteče a Kennedy ho pronásleduje. Kennedy se dostává do prezidentské budovy, kterou Lickerové nechali zdevastovat a zanechávají za sebou stovky mrtvých vojáků. Kennedy pronikne do budovy a poté na něj narazí dva Lickerové, kteří ho neodhalí, dokud mu voják nesáhne na nohu a zakňučí bolestí. Kennedy před nimi utíká, podaří se mu jednoho zabít a druhého přimět k zániku poté, co prorazí dveře, které vedou do masivní výtahové šachty.

Kennedy sestupuje do výrobního závodu BOW. Znovu narazí na Wonga, který ho informuje, že sériově vyrábějí Control Plagas. Kennedy a Wong jsou rychle obklíčeni strážemi a konfrontováni Světlanou Belikovou, prezidentkou Východoslovanské republiky. Wong deaktivuje světla, aby ji přiměl uniknout. Kennedy využívá zmatku ke střelbě na některé Belikovy stráže, což je přiměje, aby začali střílet z paniky a navzájem se bili bez rozdílu, což Kennedymu umožnilo vzít Belikovu jako rukojmí. Když se pokoušel o útěk, zeptal se Belikové, jestli je „včelařka“, ta, která vypustila Plagu. Belikova si pak uvědomí, že neměl tušení, kdo to je, a identifikoval se jako prezident republiky, než projevil své bojové schopnosti, aby ho shodil. Mezi Kennedym a Belikovou dojde k boji s strážemi, což brzy přeruší Buddy a horda Lickerových. Belikova však vydává své vlastní BOW - dvapokročilí tyrani . To vyvolalo varování před biologickým nebezpečím a zařízení zahájilo přípravy na spalování. Buddy a Kennedy utekli ze zařízení, protože dva Tyrani náhodně způsobili pád přístupového výtahu.

Třetí Tyran je následoval a oni se s ním pokusili bojovat. Buddy použil Lickers, aby nalákal Tyrana na cisternový vůz plný výbušnin; Kennedy ji okamžitě vystřelil zápalnými náboji a zničil omezovač síly tvora. Jeho síla rostla a Buddy na něj najel tankem. Kennedy obsadil věž a pokusil se vystřelit Tyranovu hlavu, ale BOW se neustále vyhýbal, takže Buddy přivolal Lickera, aby zakryl Tyranovu tvář a umožnil Kennedymu ustřelit mu hlavu. Kennedy vylezl z tanku a poznamenal, že po letech bojování s BOW nikdy nečekal, že ho jeden zachrání. Jeho úleva je krátkodobá, protože první dva Tyrani se brzy poté vynořili z prezidentského paláce. Kennedy se pokusil pomoci Buddymu uprchnout, ale nebyli schopni je předběhnout. Kennedy vytáhl svůj bojový nůž, jedinou zbraň, která mu zbyla. K jeho štěstí americké letadlo zabilo tvory dříve, než se k němu mohli dostat. V tu chvíli si Kennedy uvědomil, že ho americká vláda celou dobu sledovala.

Buddy sledoval, jak společná americko-ruská pracovní skupina vtrhla do hlavního města, a zeptal se Kennedyho, jestli ví, že se to stane. Kennedy prohlásil, že kdyby to udělal, zůstal by na dovolené. Buddy žádá Kennedyho, aby ho zabil, protože se nechce otočit. Kennedy odmítá; Buddy se pokusí zastřelit, jen aby mu Kennedy vzal zbraň. Řekne Buddymu, že dluží lidem, kteří zemřeli po jeho boku, aby přežili. Kennedy pak střelí Buddyho do míchy, čímž přeruší spojení Plagy s Buddym.

Kennedy se vrací na dovolenou, Hannigan ho informuje, že Belikova rezignovala na svou pozici. Kennedy poté opustí svůj byt.

Globální bioteroristické útoky

Kennedy se v sobotu 29. června 2013 setkal s prezidentem Benfordem na Ivy University v Tall Oaks , kde byl informován o nové politice prezidenta pro válku proti terorismu . I když bylo pro americkou prestiž a obranu škodlivé odhalit pravdu o jejím zapojení do Raccoon City, prezident věřil, že je to nezbytné pro dlouhodobé vztahy. Večer byl prezident Benford infikován nově vytvořeným virem Chrysalid Virus při zjevném teroristickém útoku těsně před jeho projevem a neochotně ho zabil Kennedy, když se pokusil zabít agentku tajné služby Helenu Harperovou .

Kennedy utekl z města do katedrály Tall Oaksna Harperovu radu, kde ho zavedla do vápencové jeskyně, kde sídlilo zařízení pro výzkum biologických zbraní. Tam mu prozradila, že její sestra byla unesena na příkaz poradce pro národní bezpečnost Dereka C. Simmonse, aby si vynutila účast na spiknutí s cílem zavraždit prezidenta Benforda. Simmonsova organizace The Family se ujala výzkumu biologických zbraní jménem Spojených států, aby zaručila, že USA porazí konkurenční země, jako je Čína, v hypotetické propasti biologických zbraní. Jelikož záběry a popisy akce americké armády v Raccoon City byly pro výrobce BOW užitečnými bojovými daty, Benfordův návrh byl považován za lehkomyslný a ohrožující národní bezpečnost. Když Simmons kontroloval protiopatření pro vypuknutí epidemie, město se 77 000 obyvateli bylo v neděli ráno bombardováno, smazání všech důkazů zasahujících do rodiny a popření zveřejnění záběrů užitečných jako bojová data. Organizace, která si říká sama sebeNeo Umbrella se přihlásila k odpovědnosti za útok a další začala v čínském městě Lanshiang.

Brzy po bombovém útoku se Kennedy a Harper spojili s Hannigan a nechali ji chybně je nahlásit jako mrtvé poté, co je Simmons prohlásil za podezřelé z útoku, když se dozvěděl, že míří do Číny. Ti dva byli rezervováni na let, aby mu předali vyšetřování. Na jejich cestě do Číny nastaly komplikace, když se v letadle vylíhla chryzalida Lepotica, která nakazila všechny cestující C-virem. Kennedy a Harper byli nuceni probojovat se skrz zombie zamořené letadlo a to havarovalo blízko místa, kde Jake Mullera Sherry Birkin náhodou. Když se všichni čtyři setkali, Kennedy se zeptal Sherry, co tam dělá, ona odpověděla, že je na ochrance. Sherry vrátila stejnou otázku Kennedymu, ve které odpověděl, že on a Harper se pokoušeli vystopovat Simmonse, muže za vším tím chaosem. Když mu Sherry řekla, že se hlásila Simmonsovi.

Během Leonovy hádky se Sherry se na zničeném letadle objevil Ustanak a všichni čtyři se spojili, aby tvora porazili. Po prudké bitvě byli Kennedy a Harper odděleni od Jakea a Sherry, když na Ustanaka spadla elektrická věž. Sherry zakřičela na Kennedyho, že se ona a Jake setkávají se Simmonsem v budově Kwun Lung. Než jí Kennedy stačil říct, co má dělat, věž explodovala. Když Harper přemýšlela, jestli budou v pořádku, Kennedy jí řekl, že budou, pokud bude Jake tak dobrý, jak tvrdil. Při cestě do Koochengu museli Kennedy a Harper hledat přes celý trh tři klíče k odemknutí dveří, a to vše, když je pronásledoval Rasklapanje . Podařilo se jim ho zabít vtlačením do mlýnku.

Když Kennedy a Harper našli „Wong“ , následovali ji do budovy a cestou se vyhýbali několika pastím. Nakonec se dostali do místnosti právě včas, aby viděli Chrise Redfielda a Pierse Nivansezahnali ji do kouta, o níž věřili, že je odpovědná za smrt Chrisových mužů a vypuknutí, ke kterým došlo. Chris měl svou útočnou pušku namířenou a připravenou ke střelbě, když mu ji Kennedy vyrazil z rukou, aby mu zabránil ji zabít. Měli krátký boj, který skončil tím, že oba na sebe namířili zbraně. Kennedy řekl Chrisovi, aby odložil zbraň, řekl, že je „klíčovým svědkem“ a potřebují ji, ale Chris odmítl a abstraktně řekl Kennedymu, že ona je ta, kdo spáchal globální bioteroristické útoky. Kennedy nesouhlasil a řekl, že to byl Simmons, kdo byl skutečně zodpovědný. Chris křičel, že ztratil všechny své muže kvůli „Wongovi“ a Kennedy odpověděl, že kvůli Simmonsovi ztratil přes sedmdesát tisíc lidí včetně prezidenta. Po napjaté chvíli "Wong" podařilo uniknout s bleskovou bombou a Chris ji pronásledoval bez úmyslu ublížit jí po Kennedyho slovech. Kennedy a Harper pak odešli, aby našli Simmonse.

Když Kennedy dorazil k budově Kwun Lung, ujistil Harper, že je v pořádku, aby pronásledovali Simmonse a nechali Chrise, aby následoval „Wonga“. Když šli dovnitř, našli Simmonse a jeho nohsledy z Rodiny a Sherry a Jake se k nim krátce poté přidali. Aby odpověděl na otázky Sherry, Simmons připustil, že se podílel na teroristických útocích, ale obvinil Kennedyho z prezidentovy smrti. Rodina pak vystřelila na čtyři, což způsobilo, že se schovali do úkrytu. Když Kennedy a Harper řekli Sherry a Jakeovi, aby utekli, zatímco oni zůstali v boji se Simmonsem, Sherry jim dala čip obsahující informace, které by mohly zastavit C-virus. Když ona a Jake utekli, Kennedy a Harper začali střílet na The Family. Pak naskočili do nedalekého vlaku, aby pronásledovali Simmonse, kterého zastřelil J'avo šipkou C-Virus.

Simmons doklopýtal k projíždějícímu vlaku a Harper a Kennedy ho začali pronásledovat a skočili za ním do vlaku. Když ho našli v přední části vlaku, Simmons se nejprve pokusil odvrátit jejich pozornost tím, že svalil vinu na Wonga, pak se pokusil své činy zdůvodnit. Kennedy a Harper jeho poznámky odmítli, když se Simmons rozzuřil a nakonec podlehl účinkům vylepšeného C-viru, jeho tělo prasklo a poskytlo mu schopnost zmutovat do většího psího tvora z kostí a svalové tkáně. Harper se neohroženě připravuje na poslední výstřel na Simmonse. Dva agenti bojovali se zmutovaným Simmonsem v celé sérii vlakových vagonů, i když nevykazoval žádné známky zastavení a pouze se Harper posmíval smrtí její sestry. Ukázal se dokonce dostatečně silný, aby srazil ze zábradlí další sérii protijedoucích vagonů. Simmons se připravoval narazit do vlaku, na který seděli čelně, i když se jim podařilo podrazit ho, když zahájili palbu, což způsobilo, že do něj vlak narazil a převrátil ho zpět na vlak. Jeho tělo nakrátko podlehlo poškození, které utrpělo, a vrátilo se do své lidské podoby. Rychle se vzpamatoval a když začal mutovat, Simmons prohlásil, že netuší, co by se stalo, kdyby zemřel. Kennedy odpověděl, že svět by bez něj byl lepší.

Rozzuřený Simmons použil svou hrubou sílu, aby uvolnil kus střechy vlaku a poslal ho ke Kennedymu a Harperovi. Kennedymu se podařilo sklouznout a vystřelit trosky, aby je vychýlily z kurzu, čímž se Harper otevřela, právě když prolétla nad hlavou, když vypálila jednu kulku přímo do hlavy zmutovaného Simmonse. Simmons byl rozrušený situací před ním, když ho rodina opustila, vyklouzl z okraje vlaku a spadl na koleje, přičemž vlak ho přitom přejel. Vozy se uvolnily z kolejí a Harper a Kennedy byli nuceni skočit a do vody poblíž. Živí a vyčerpaní se vytáhli na břeh těsně před Tatchi. Krátce přehlédli trosky způsobené na mostní železnici, než vyšli z doku a sledovali, jak BSAA odvádí civilisty do bezpečí. Harper se zeptal Kennedyho, jestli je utrpení konečně u konce, na což Kennedy odpověděl: "Jo… je po všem."

Než se Harper a Kennedy mohli uvolnit, Hannigan je náhle kontaktoval, aby je informoval, že Sherry a Jake byli uneseni. Harper si uvědomila, že soubory, které jim Sherry dala, s tím mají něco společného, ​​a když si soubory prohlíželi, poukázala Kennedymu na to, že klíč k zastavení C-viru vlastně spočívá v Jaku Mullerovi. Když se Kennedy snaží dostat do kontaktu s někým v BSAA, aby je pomohl zachránit, Harper spatří objekt na obloze těsně nad ním. Když byl Chris opraven, Kennedy ho informoval o jejich poloze, jen aby Chris naléhavě zakřičel, aby opustili oblast. Objekt nad hlavou, který si Harper všiml, byla střela, která vypustila C-virus v modré mlze nad Tatchi a nakazila bezpočet lidí. Kennedy řekl Chrisovi, aby našel Sherry a Jakea a zachránil je, a Harper zaslechne, jak Chris na oplátku řekl Kennedymu, že Wong je mrtvý. Znepokojený Harper se zeptal Kennedyho, jestli je v pořádku, ale Kennedy se jen vzdáleně zmínil o nalezení přeživších a útěku z města. S pomocí některých operátorů BSAA se Kennedymu a Harperovi podaří vyhnout se modré mlze a uniknout do náklaďáku s jedním z vojáků.

Voják je zažene mlhou na okraj nebezpečné zóny a nasměruje je na Quad Towerkam byli odváženi evakuovaní. Chaos připomínající Tall Oaks byl všude, když je oba nakrátko vyřadil zbloudilý tanker. Když dorazili, začali je obklopovat infikovaní občané, dokud se Wong náhle neobjevil v helikoptéře a poskytl jim krycí palbu, aby mohli uniknout. Podařilo se jim najít cestu k mostu se zombíky, který by vedl přímo do Quad Tower. Letadlo umístěné uvnitř budovy se však uvolnilo a zahájilo sérii explozí, které zničily most. Harper a Kennedy byli nuceni utéct, aby se dostali k vrtulníku BSAA, aby unikli, ale zjistili, že pilot byl zraněn. Kennedy převzal kontrolu nad selhávající helikoptérou a podařilo se mu ji udržet zavěšenou natolik, aby prorazila boční stěnou Quad Tower. Sotva unikli havárii, Kennedy a Harper postupovali hlouběji do věže.

Harper vysvětlí Kennedyho city k Wongovi. Když vstoupili do Quad Tower, Harper a Kennedy byli šokováni, když na ně čekal Simmons. Stále velmi rozzlobený, zmutoval do nové, gigantické podoby, když viděl, jak Wong krouží nad hlavou v její helikoptéře. S pomocí Wonga a vojáka BSAA, se kterými se setkali v nebezpečné zóně, se jim podařilo znovu zničit Simmonsovu monstrózní mutaci. Wong se stáhla na střechu se svým vrtulníkem a Harper doufala, že výtah je stále funkční. Když si všimla Kennedyho váhání, zeptala se ho, co se stalo, ale on trval na tom, že nic. Při jízdě výtahem nahoru Harper konečně promluvila o Wongovi a poukázala na Kennedyho zjevné city k ní. Než mohl Kennedy zareagovat, výtah vyletěl z kursu výbuchem, nutit agenty, aby divoce vyskočili na sousední výtah. Společně vylezli na podpůrný kabel, jen aby byli svědky toho, jak Wong bojoval se Simmonsem na vrcholu nedaleké spojovací chodby mezi dvěma věžemi.

Když Wong unikl do jiné části věže, Harper a Kennedy našli příležitost pálit na Simmonse z dálky, dokud plošina, na které se zastavili, nezačala padat a přinutila je skočit zpět na kabel. Simmonsova pozornost se přesunula na oba agenty, jak stoupali dále. Harper se pokusil zavolat Wongovi o pomoc, když Wong oplácel laskavost a snažil se Simmonse zpomalit střelbou. Netrvalo dlouho a Simmons šel znovu po Wongovi a dal Harper a Kennedymu šanci znovu najít vyrovnanou půdu, dokud Kennedy nenašel způsob, jak Wongovi pomoci, když byla vyřazena Simmonsem. Harper z dálky nemohla dělat nic jiného, ​​než poskytnout krycí palbu pro ty dva a přitom odrážet všechny zombie, které se jí připletly do cesty. Ačkoli Harper byla bezmocná, když se Simmonsovi podařilo srazit Kennedyho na okraj nástupiště, nechal ho viset, dokud ho Wong nezachránil. Když byl Simmons odeslán, Wong se před odjezdem naposledy rozloučil s Kennedym, ačkoli ho Harper přes jejich komunikátory vyzval, aby šel za ní. Kennedy odmítl s tím, že on a Harper drží spolu.

Harper naléhá na Kennedyho, aby následoval Wonga. Když se dostali na střechu, zjistili, že Simmons přežil jejich poslední střetnutí, dále zmutoval, když absorboval těla infikovaných, aby se poháněl. Ačkoli Simmons nakrátko zablokoval jejich východ, podařilo se jim ho zranit natolik, že byl bezbranný, když se obklopující nemrtví rojili a začali se na něm krmit. Všimli si vrtulníku, který jim Wong nechal, a vrhli se k němu, ačkoli Simmons – nově zmutovaný do masivního shluku různých druhů hmyzu – se je ještě jednou pokusil zastavit. Všimli si, jak Simmons použil těla infikovaných k regeneraci, použili uvolněný hromosvod k nabodnutí zombie, když ji Simmons vzal, aby regeneroval její poškozenou hlavu. Tyč přitáhla blesky z probíhající bouře, což způsobilo, že elektrifikované stvoření prorazilo podlahu.

Agentům se podařilo Simmonse zlikvidovat raketometem, který po sobě zanechal Wong, přičemž výbuch odpalovacího zařízení srazil Simmonse zpět a hluboko do břicha věže. Když Simmons padal, jeho tělo zmutovalo zpět do svého lidského stavu, právě když byl nabodnut na obelisk, kterým Harper a Kennedy prošli dříve a vykrváceli mu z rány. Když Harper sledovala Simmonsovu smrt, mluvila o tom, že se konečně pomstila za svou sestru, když Kennedy navrhl, aby se dostali k helikoptéře. Ve vrtulníku oba našli kompakt, který po sobě zanechal Wong, se skrytou přihrádkou. Uvnitř přihrádky byl malý datadisk obsahující všechny důkazy potřebné k prokázání toho, že za bioteroristickými útoky stál Simmons, důkazy k zajištění Kennedyho neviny. Když Kennedy řekl, že to oběma prokáže jejich nevinu, Harper mohla jen smutně poznamenat, že to nepotřebuje. Než stačil odpovědět, zavolal Hannigan, aby je informoval, že byl nalezen způsob, jak zastavit C-virus. Než je hroutící se Quad Tower stačila úplně dohonit, utekli ve Wongově vrtulníku.

Někdy poté, co přežila události v Číně, Harper navštívila hrob své sestry s Hanniganem, Kennedym a dalšími přítomnými agenty. Poznamenala, že je čas, aby převzala odpovědnost, poděkovala Kennedymu a řekla, že je připravena být za své zločiny vzat do vazby. Na souhlas Hannigana Kennedy přistoupil a vzal Harper za paži, ačkoli místo aby ji zatkl, dal jí do ruky její zbraň. Harper byla zmatená a prohlásila, že se podílela na útoku na prezidenta.

Hannigan informoval Harpera, že po přezkoumání důkazů bylo rozhodnuto, že není spravedlivé činit Harper odpovědným za Simmonsovy zločiny, a dále řekl, že zjištění nebudou zveřejněna. Když se pokusila protestovat, Kennedy jí řekl, že prezident Benford by udělal totéž. Hannigan navrhl, aby se připojili ke zbytku týmu, ačkoli Harper před odjezdem vrátil Wongovu kompaktu Kennedymu, aby ji mohl vrátit, až se jí příště zkříží.

Incident s virem A a epidemie v New Yorku

O něco později se Kennedy a jeho tým ocitli v misi proti BOW's ve Washingtonu DC, kde se mise strašně pokazila kvůli whistle bloweru. Pouze Kennedy přežil utrpení a poté prošel márnicí obsahující jeho padlé kamarády a zabil jednoho z nich, když se proměnili v zombie . Bohužel to „probudilo“ i zbytek z nich, což Kennedyho donutilo je zabít. To ho emocionálně poznamenalo. Svou dovolenou trávil pitím svých dní v baru podobným způsobem jako Chris, který ztratil svůj tým v Edonii.

Během své dovolené Kennedyho oslovili Chris Redfield a Rebecca Chambersová, aby se s ním poradili o nedávných „ útocích “ BOW v USA a Mexiku Glennem Ariasem – virovém kmenu, který používal a který mu umožňoval ovládat je a byl navržený s pomocí vzorku Plaga poskytnutého Los Iluminados. Kennedy se zdráhal jim pomoci a ptal se, kdy všechny boje proti BOW vůbec skončí. Teprve po únosu Rebeccy Kennedy souhlasil, že se spojí s Chrisem a najde cíl dalšího Ariasova útoku.

Kennedy a Chris společně s týmem Silver Dagger poté odjeli do New Yorku, kde Arias plánoval hromadný útok pomocí tankerů nesoucích vzduchem přenášený „spouštěč“ viru. Právě tam je týmu zajištěna doprava, která jim pomůže s jejich posláním: Hummer, který vzal Chris, a motocykl Ducati , který vzal Kennedy. Po zničení prvního kamionu s palivem byli Chris, Kennedy a Damian napadeni infikovanými psykterý mu rychle sťal hlavu, než obrátil svou pozornost na Chrise. Kennedy hlasitě zatočil na kole, aby přilákal psy, než se s nimi rychle rozjel při pronásledování, což Chrisovi umožnilo pokračovat v ničení virem naplněných cisteren. Kennedy vedl psy na dálnici, snadno odeslal dva nakažené psy a spěchal do Ariasova ústředí, aby pomohl Chrisovi. Když dorazili včas, aby pomohli Chrisovi zabít zbývající zombie z první vlny, bylo duo konfrontováno s ještě větším počtem zombie.

Kennedymu a Chrisovi se je podařilo zadržet, dokud se Chris nerozhodl, že čas Rebecce utíká, a Kennedy řekl Chrisovi, aby šel napřed a zachránil Rebeccu, zatímco on zůstane pozadu a zabije zombie. Poté, co Arias zmutoval do mocného tvora, dorazil Kennedy právě včas na střechu poté, co zabil všechny zombíky, aby zachránil Chrise před tím, aby byl Ariasem vymáčknut k smrti a narazil jeho kolem do Ariasových nohou. Kennedy pak šikovně uhýbal Ariasovým útokům a dokonce dokázal Ariase kopnout do hlavy. Když Arias nastupoval do vrtulníku Stříbrné dýky, Kennedy jel na kole vysokou rychlostí a na poslední chvíli seskočil z kola, aby umožnil motocyklu narazit do Ariase. Kennedy poté kolo zastřelil, což způsobilo jeho explozi a vážné zranění Ariase, než ho Chris zabil.

Po porážce Ariase se Kennedy ohlédl na svůj život a přemýšlel, jak dlouho ještě musí bojovat s BOW, jen aby Chris vtipně odpověděl předchozí Kennedyho poznámkou, že nikdy nedělá plány tak daleko dopředu.